Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

אוגרים סורים

אוגרים סורים (Syrian Hamster) נחשבים לאחד מהסוגים הנפוצים והאהובים ביותר של אוגרים, והם גם ידועים בתור “אוגרים זהובים”. אוגרים סורים הם יונקים מכרסמים אשר שייכים למשפחת האוגריים.

המוצא של אוגרים הוא באזורים המדבריים של סוריה, ולמעשה אחד מהדיווחים על קיומם של אוגרים סורים התקבל במאה ה-18. את העדות המוצקה הראשונה אשר התקבלה כהוכחה לקיומם הביא זואולוג בשם ג’ורג’ וואטרהאוס בשנת 1839.

בעת שהיה בסוריה לצורכי מחקר הוא מצא שלד ועור של אוגר סורי ושלח אותו למוזיאון הלאומי לחקר הטבע בלונדון. וכפי המסתבר, לסיפור הזה יש אפילו פן ישראלי: כיום הרוב המוחלט של אוגרים סורים הינם צאצאים של אוגרים שנשלחו לאנגליה ולארצות הברית בשנת 1930 על ידי פרופסור אהרוני מאוניברסיטת ירושלים.

אוגר סורי – מראה חיצוני

אוגר סורי מאופיין בראש רחב, עיניים גדולות ואוזניים זקופות אשר מעניקים את המראה של דובי צעצוע (ולכן יש אנשים אשר מכנים אותם “אוגר צעצוע”). בעל גוף רחב ומסיבי והמאפיין הבולט של המין הוא הכיסים בלחיים, בהם הם שומרים את המזון שלהם.

הכיסים האלה מגיעים עד צדי גופם ואתם תופתעו כמה שטח אחסון יש להם שם. בכפות רגליהם הקדמיות יש רק ארבע אצבעות ובאחוריות יש חמש אצבעות. הם מגיעים לגודל ממוצע של 12-15 ס”מ, לא כולל זנב (שאורכו כ-2 ס”מ). משקלם הממוצע הוא כ-150 גרם והנקבות בדרך כלל מעט גדולות יותר מהזכרים.

אוגרים סוריים – התנהגות אופיינית

אוגרים סוריים אוהבים לחיות חיי בדידות, ובדרך כלל הם סובלים את חברתם של אוגרים אחרים רק כאשר הם צריכים להזדווג או לשתף פעולה בגידול הצאצאים. גורים של אוגרים סורים יכולים להסתדר זה עם זה בינקותם, אולם בגיל שש שבועות הם מתחילים לריב ויש להפריד ביניהם.

אין זה משנה אם מדובר בגברים או נשים, אוגרים סורים יש להחזיק בכלובים נפרדים. אוגרים סורים סובלים מלקות ראייה, לכן הם מסמנים את הטריטוריה שלהם באמצעות ריח וחוש הריח הוא החוש העיקרי עליו הם מסתמכים.

אוגרים סורים הם יצורי לילה ואת רוב שעות היום הם מבלים כשהם מכורבלים בקן שהם מאלתרים מכל מה שזמין להם. בשעות החשיכה הם נעשים פעילים יותר, והם מתחילים לחפש אוכל. את האוכל שהם מוצאים הם מחזיקים בכיסי הלחיים שלהם ואחר כך מאחסנים אותו בסמוך למקום לינתם. אוגרים סורים עשויים במצבים מסוימים להיכנס לשנת חורף, אם ממוצע הטמפרטורות עומד על פחות מ-10מעלות, אך מצב זה נדיר בקרב אוגרים שחיים בבית.

אוגרים סורים (זהובים) – שעת משחק

כמו כל הסוגים האחרים של אוגרים בפרט ובעלי חיים בכלל, אוהבים לשחק ולהשתעשע – ועבורם זה חשוב להתפתחות הבריאה והמאוזנת לא פחות מהתזונה וההיגיינה שלהם. במקרה של אוגרים סורים, יש לספק להם את הצעצועים המתאימים ולעורר בהם את האינסטינקטים ההתנהגותיים שלהם ונטייתם לשחק, ואת זה ניתן לעשות על ידי החבאת ממתקים וחטיפים שונים שאהובים עליהם במיוחד במקומות מסתור ברחבי הכלוב שלהם.

בדרך זו הם ישתמשו בחוש הריח המפותח שלהם וישעשעו את עצמם במשך שעות.
בנוסף על כך, רצוי לספק להם גם צינורות ומקומות מסתור למזון, כפי שיש להם בטבע.

אוגרים אלו מאופיינים בשיניים שאינן חדלות מלצמוח, לכן רצוי לתת להם צעצועי עץ שכרוכים בכרסום, על מנת
שהם יקצרו את אורך השיניים שלהם וייהנו בעת ובעונה אחת. חשוב תמיד לוודא שיש לפחות צעצוע כרסום אחד בכלוב.

הם יצורים ליליים, לכן חשוב לספק להם מגוון רחב של צעצועים שיעסיקו אותם בזמן שאתם ישנים.
מומלץ גם לרהט את הכלום שלהם בצינורות ותעלות, כדי שהם יוכלו לעשות פעילות גופנית ולשרוף קצת אנרגיה

חדשות מעניינות מעולם החייות

הרשמו לניוזלטר

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב linkedin

פוסטים אחרונים

מה זה צב רך

צב רך – מה זה?

צב רך צב רך (trionyx triunguis) הוא זוחל במשפחת הצבים מסדרת הצבים הרכים אשר נפוץ ביבשת אפריקה ובאגן הים התיכון וכולל את מדינת ישראל. בשונה

קרפדה

קרפדה – כל מה שרציתם לדעת

קרפדה קרפדה או קרפדות הוא למעשה כינוי לקבוצת דו חיים מסדרת חסרי הזנב אשר כולל בתוכה כמה וכמה משפחות שונות. רבים נוטים להתבלבל בין קרפדות

מאמר על חיות

מאמר חיות – כל החיות במקום אחד

נחש קוברה מאמר חיות מכיל בתוכו מגוון רחב של בעלי חיים. אנו מזמינים אתכם לקרוא את כולו. ישנם כמה וכמה סוגי נחשים הנקראים נחשי קוברה

לוגו של וואטסאפ
דילוג לתוכן