Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

אוגר אנגורה

אוגר אנגורה אשר יש המכנים אותו אוגר זהוב או אוגר סורי הוא אחד מסוגי האוגרים הנפוצים ביותר בתור חיות מחמד.
בדומה לארנב אנגורה אשר חולק איתו את שמו, מפגין לראווה פרווה ארוכה בצורה יוצאת דופן.
תופעה זו של פרווה ארוכה ניכרת במיוחד בקרב הזכרים. מקום המוצא של אוגר אנגורה הוא במזרח התיכון, שם הם חיים בהתבודדות בתוך מאורות.

ניתן למצוא אוגרי אנגורה בטבע בחלקים שונים של אירופה, אסיה והמזרח התיכון. הם מעדיפים לשהות במזג אוויר חמים ואם בתקופת החורף הטמפרטורות בלילה צונחות יותר מדי לטעמם, הם עשויים להיכנס לשנת חורף. הגידול המסודר והמקצועי של אוגרים אלה החל לראשונה בשנת 1930, כאשר חוקרים שונים אספו אוגרי בר השייכים לגזע אוגר אנגורה.

אוגרים אלה לאחר מכן היוו את הבסיס לאינספור צאצאים אשר עשו את דרכם לשווקים ומשם המשיכו לשמש בתור חיות מחמד או חיות מעבדה. כיום אוגר זה נחשב לחיה אשר עשויה להיכחד מהטבע, והסיבה העיקרית לכך היא היעדרות במקומות מגורים הולמים עבורו. לעומת זאת, בתור חיית מחמד אוגר אנגורה הינו פופולארי מאוד בקרב חובבי מכרסמים.

אוגרי אנגורה – מידע כללי

תוחלת החיים של אוגרי אנגורה היא בין שנתיים לשלוש בממוצע. הם יכולים להתחיל להביא צאצאים לעולם מגיל ארבעה חודשים, והנקבות של אוגר אנגורה נעשות מיוחמות אחת לארבעה ימים. פרק הזמן של היריון אצל נקבת אוגר אנגורה הוא הקצר ביותר בין כל היונקים השלתיים, והוא נמשך בסך הכול שישה עשר ימים.

גורי אוגר אנגורה מגיעים לבגרות גופנית במהירות גבוהה יחסית, וכשם בני שישה עד עשרה שבועות הם בדרך כלל מתחילים לחיות בצורה עצמאית. לאחר שהוא מגיע להתפתחות מלאה, מתפתחים האינסטינקטים של אוגר אנגורה והוא נעשה קנאי לטריטוריה הפרטית שלו. אוגר אנגורה עשוי להיות טריטוריאלי מאוד, הן בתור חיית מחמד והן בטבע, והם יכולים להילחם עד המוות בהגנה על הטריטוריה שלהם מפני פולשים.

מספר טיפים לרכישת אוגר

קנייה בשעות בין הערביים
כאשר אתם צריכים ללכת לבחור אוגר אשר יהיה חיית המחמד שלכם לשנים הקרובות, מוטב מאוד לבחון מקרוב את המזג שלו, או שיהיו לכם צרות צרורות בהמשך דרככם המשותפת. לכן, בעת שקונים אוגר, מומלץ בחום לעשות זאת לאחר שעות הצהריים. הסיבה לכך היא שבשעות היום אוגרי אנגורה בדרך כלל ישנים ורדומים, ולאחר שעות הצהריים הם מתחילים להתעורר לתחייה. זהו פן חשוב מאוד באישיות שלהם, לכן מוטב שתהיו מודעים לכך ותוכלו לראות את התנהגותם הלילית.

עדיף לבחור אוגר צעיר
כאשר אתם בוחרים אוגר אנגורה, מומלץ מאוד שתבחרו אוגר צעיר יחסית. עדיף לבחור אוגר בטווח הגילאים של שלושה עד ארבעה שבועות. הסיבה לכך היא שכל זמן שהם עדיין צעירים, יחסית קל לביית אותם ולהרגיל אותם אליכם ולשגרת החיים שלכם. כמובן שככל שהם צעירים יותר הם גם יתחברו אליכם ביתר קלות, מפני שלא יהיה להם את הזמן לפתח חששות \ פחדים מבני אדם.

בחירת אוגר בריא
כאשר אתם בחנות, שימו לב שאוגרים אינם חולים. סימנים למחלה אצל אוגרי אנגורה יכולים להיות: קרחות בפרווה, התעטשויות לרוב, עיניים יבשות, ציפורניים ארוכות מדי, שיניים ארוכות מדי, צליעה, גירודים, פריחה וכדומה.

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב linkedin
חדשות מעניינות מעולם החייות

הרשמו לניוזלטר

פוסטים אחרונים

מה זה צב רך

צב רך – מה זה?

צב רך צב רך (trionyx triunguis) הוא זוחל במשפחת הצבים מסדרת הצבים הרכים אשר נפוץ ביבשת אפריקה ובאגן הים התיכון וכולל את מדינת ישראל. בשונה

קרפדה

קרפדה – כל מה שרציתם לדעת

קרפדה קרפדה או קרפדות הוא למעשה כינוי לקבוצת דו חיים מסדרת חסרי הזנב אשר כולל בתוכה כמה וכמה משפחות שונות. רבים נוטים להתבלבל בין קרפדות

מאמר על חיות

מאמר חיות – כל החיות במקום אחד

נחש קוברה מאמר חיות מכיל בתוכו מגוון רחב של בעלי חיים. אנו מזמינים אתכם לקרוא את כולו. ישנם כמה וכמה סוגי נחשים הנקראים נחשי קוברה

לוגו של וואטסאפ
דילוג לתוכן