Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

אילוף כלבים לצרכים – המדריך המלא

אילוף כלבים הוא נושא מורכב אשר אוצר בתוכו תחומים רבים של גישות שונות ופתרונות מגוונים לגבי כל בעיה התנהגותית אשר עשויה לצוץ בקרב בעלי חיים. והרי זה ברור מאליו שגם התנהגות כלבים יכולה להיות בעייתית כפי שכל אדם שאי פעם גידל כלב יוכל להעיד באופן אישי לכן מאמר זה יעסוק בנושא של בעיות התנהגות בכלבים, או ליתר דיוק בנושא הנפוץ של אילוף כלבים לצרכים.

חינוך כלבים לעשיית צרכים ידרוש מכם קצת יותר מאשר הנחת עיתונים על גבי הרצפה שלכם: בעת התהליך של חינוך כלב לצרכים, אתם תצטרכו לגייס סבלנות, אורך רוח, מחויבות למטרה ואולי יותר מכל דבר אחר – שמירה על דפוסי התנהגות עקביים. המטרה של מאמר זה היא לסייע לכם במניעת אחת מאותן בעיות התנהגות כלבים הנפוצה ביותר, ולמען מטרה זו אספנו עבורכם את הטיפים היעילים ביותר אשר יאפשרו לכם לעבור את התהליך של חינוך כלב לצרכים על הצד הטוב ביותר.

כאשר אתם מתחילים לעבוד על השלמת המשימה הלא קלה של חינוך גורים לצרכים,חשוב שתזכרו היטב כי כל כלב, בכל גיל (ובמיוחד אם מדובר בגורים) עלול להשתין בבית. אם תחשבו שזה לא יקרה, אתם פשוט משלים את עצמכם, כך שמוטב שתכינו את עצמכם לכך מראש.
הטיפים הבאים יעזרו לכם להתמודד ביתר קלות עם התהליך של חינוך כלב לצרכים.

למידע נוסף על כלבים 

מספר טיפים בנושא חינוך כלבים או גורים לעשיית צרכים

יצירת שגרה לכלב

באופן כללי, שגרה היא דבר חשוב מאוד עבור כלבים ועצם השמירה על שגרה עשויה למנוע הרבה בעיות התנהגות בכלבים. מפני שכמו ילדים קטנים, גם גורי כלבים זקוקים לשגרה, כך הם יודעים שיש זמן מסוים ביום שבו הם אוכלים, משחקים, יוצאים לטייל ועושים צרכים. ניתן לומר שבדרך כלל גור כלבים יכול לשלוט בשלפוחית שלו שעה על כל חודש מחייו. זאת אומרת, אם יש לכם כלבלב בן שלושה חודשים, הוא יוכל להתאפק כשלוש שעות. אם תמתינו יותר משלוש שעות בין טיולים, קרוב לוודאי שהוא ייאלץ להשתין בתוך הבית. תוכלו כמובן להעשיר את שגרת יומו של הכלב עם משחקי כלבים אשר תקדישו להם זמן ספציפי במהלך היום ותרגילו את כלבכם לכך.

טיולים תכופים לכלב בחוץ

בדיוק מהסיבה הזאת, כמו גם מעוד אינספור סיבות אחרות, חשוב שתטיילו עם הכלב שלכם בחוץ כמה שיותר. הרבה פעמים תהליך של אילוף כלבים מתחיל בפריקת אנרגיות על ידי פעילות גופנית. חלק מהשגרה של כלבכם צריכה לכלול פעילות גופנית מאמצת וממושכת, וזו גם דרך מצוינת למנוע בעיות התנהגות כלבים.

עם גורי כלבים אפשר לומר שפחות חשוב משך הטיול, ויותר התדירות שבה אתם מוציאים אותו החוצה. יש להוציא גורים לעשות צרכים כל שעתיים או שלוש שעות בערך. בנוסף, יש להוציא גור כלבים מיד לאחר שהוא מתעורר, במהלך שעת משחק ולאחריה ולאחר צריכת אוכל ושתייה.

חינוך הכלב עם “שירותים קבועים”

כפי שכבר צוין, שמירה על שגרה היא כלל זהב בתחום של התנהגות כלבים. לכן עליכם לקחת את הגור שלכם למקום קבוע כדי לעשות את צרכיו. בזמן שהוא מטיל שתן, אתם יכולים לומר משהו כמו “לעשות פיפי”, כך שהוא יקשר את הפעולה עם הפקודה. לאחר מספר רב של חזרות, תוכלו לטייל עם הגור שלכם ולומר לו “לעשות פיפי” והוא כבר יידע מה לעשות.

חיזוקים חיוביים לגורי כלבים

חשוב לשבח גורי כלבים כאשר הם עושים את הצרכים שלהם בחוץ, ובאופן כללי גם בכל פעם שהם מבצעים התנהגות שאתם רוצים לחזק אצלם. חיזוקים חיוביים אפשר לתת בדמות חטיף, אוכל, צעצוע, ליטוף או שימוש בקול חיובי. תזמון הוא הדבר החשוב ביותר, לכן מומלץ שתחזקו את ההתנהגות מיד לאחר שאתם מבחינים בה.

לכן אל תחכו לרגע שאתם חוזרים עם הגור הביתה כדי לשבח אותו על כך שעשה את צרכיו בחוץ, אלא שבחו אותו מיד ברגע שבו הוא מתחיל לעשות את צרכיו. כך הוא יידע מה מצופה ממנו בטיולים הבאים, והוא גם ישמח לבצע זאת,
כי הוא יודע שהוא יקבל על כך חיזוק חיובי.

למידע נוסף על מה הדברים שצריך לדעת לפני שמאמצים חיית מחמד?

שתפו:

חדשות מעניינות מעולם החייות

הרשמו לניוזלטר

פוסטים אחרונים

מה זה רכיבה טיפולית

רכיבה טיפולית

רכיבה טיפולית היא שיטה טיפולית אשר בה אנשים בעלי לקויות ומוגבלויות מסוגים שונים זוכים בהזדמנות ללמוד כיצד לרכב על סוסים, כיצד לטפל בסוס ובנוסף על

רכיבה על סוסים ילדים

רכיבה על סוסים לילדים

רכיבה על סוסים לילדים היא הזדמנות עבורכם ועבור ילדיכם ליהנות מפעילות ספורטיבית אשר הינה בעת ובעונה אחת מאתגרת ומהנה. חרף העובדה שרבים מחשיבים רכיבה על

משחק לחמוס

משחקים לחמוסים

משחקים לחמוסים הם פריטים בעלי חשיבות רבה לאין שעור בחיי היום יום של חמוס. אין זה משנה כל עיקר לאיזה זן חמוס שייך – חמוס

כלב אוכל

למה כלבים אוכלים דשא?

כלבים אוכלים דשא, זה כבר ידוע לכל מי שאי פעם בחייו גידל כלב. אנשים שואלים את עצמם למה כלבים אוכלים דשא? הם חוששים שאולי זה

לוגו של וואטסאפ
דילוג לתוכן