Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

אקווריום

אקווריום הוא דבר מרהיב ויפיפה אשר אנשים רבים נהנים לצפות בו בין אם מדובר באקווריום קטן עד אקווריום ענק, מים מלוחים או מים מתוקים. קיים מגוון רחב של דגים המתאימים לו; דגי נוי, דגי זהב, דגים טרופים, דגים טורפים, ציקלדים מסוגים שונים ודגי מים מלוחים.

ניתן לעצב את אותו עם מגוון אינסופי כמעט של פריטים שונים, דקורציות, צמחי פלסטיק ואפילו צמחים טבעיים, עיצוב אקווריום הוא תהליך שכל מגדל דגים נהנה ממנו וכמובן שמפעם לפעם ניתן לשנות את אוכלוסיית הדגים ואת עיצובו ולהקנות לו מראה שונה לחלוטין.

ישנו מגוון רחב של אקווריומים שניתן לקנות כיום בחוות דגים, חנויות חיות, חנויות לציוד לאקווריום ובאתרי אינטרנט שונים ניתן אפילו למצוא כאלה משומשים במחיר מוזל. האקווריומים מגיעים בשלל צורות וגדלים; פלזמה, פנורמי, פינתי, בהתאמה אישית ועוד. המחירים משתנים בהתאם לגודל ובהתאם לסוג ואיכות הציוד המשולב בו כמו הפילטר, גוף התאורה, משאבת האוויר וכדומה.

האקווריום למעשה מדמה סביבת מחייה טבעית לדגים בו הם יכולים לגדול ולהתפתח. ישנם סוגים ומינים רבים של דגים; חלקם חיים בלהקות וחלקם מעדיפים להישאר בודדים. יש לקחת בחשבון כי ישנם סוגי דגים שונים אשר לא ישרדו ברמת הקשיות שקיימת בברזי המים בישראל או דגים תוקפניים אשר יתקפו דגים אחרים. לכן, חשוב להתייעץ ולבדוק את נושא בחירת הדגים והשילוב ביניהם עם אנשי מקצוע בעלי ידע בתחום.

בניית אקווריום

בניית אקווריום אומנם נשמעת כמו תהליך פשוט שאינו דורש יותר מארבעה לוחות זכוכית או אקריליק שקוף ומעט סיליקון. אולם, זה מעט יותר מסובך ויש לערוך חישוב עומסים  כדי למנוע התפוצצות או קריסה של המכל עקב העומס הרב שנגרם מכמות המים הגדולה שהוא מכיל. במידה ובחרתם באפשרות זו יש לבצע חיזוקים בעזרת סיליקון ייעודי באיכות גבוהה וכמובן חיתוך של חומר הגלם והדבקת בצורה ישרה וסימטרית על מנת לשמור על אסטטיות ולמנוע דליפות.

כמו כן, יש להוסיף גוף תאורה מתאים ולשמור עליו ממגע ישיר עם המים אשר עלול לגרום  לקצר ולהרג של כל הדגים. חשוב לציין כי, יש לבנות מעמד שיהיה חזק מספיק לשאת את משקלו כאשר הוא מלא בציוד ומים.

קיימים כיום לא מעט בתי עסק, ואנשי מקצוע אשר בונים על פי הזמנה ומבצעים התאמה אישית על פי דרישות הלקוח – החל ממידות, מסגרת, מעמד ואפילו הטמעתם בחלל בקיר.

טיפוח – עיצוב אקווריומי מים מתוקים

טיפוח אקווריום בבית דורש עבודה והשקעה רבה. למשל: מים מתוקים בהם אנו מדמים לדגים את הטבע ומספקים להם את תנאי המחייה להם זקוקים דגי המים המתוקים.

אקווריומים למים מתוקים מתחלקים לשלושה סוגים:
צמחיה טבעית, ציקלידים, דגים קרים.

צמחיה טבעית

אקווריום צמחיה טבעית משלב צמחיה אשר גדלה לרוב באזורים טרופיים על פני כדור הארץ. המתאים לרוב לדגים החיים בלהקות.

אקווריום ציקלידים

אקווריום בו משולבים דגים ציקלידים אשר נחשבים לדגים חמי מזג. לרוב, הציקלידים הם דגים צבעוניים וחזקים מאוד והתפתחותם מרשימה.

אקווריומים לדגים קרים

בו מגדלים את משפחת דגי הזהב. אינו דורש ציוד רב.

הקמת אקווריום מים מלוחים

אקרוויומי מים מלוחים מתחלקים לשני סוגים בסיסים; ריף ומרינה.
ההבדל הוא בסוג הפריטים אותם תוכלו לשלב מבחינת אוכלוסיית הדגים השוניות והרכיכות. אך, קיים הבדל משמעותי מאד בין שני הסוגים מבחינת עלויות הטיפול.

אקווריום לדגי מים מלוחים באופיו הבסיסי יכול לפעול עם מפרק חלבונים בתוספת הציוד הרגיל ובתוספת מלח למים בלבד. עלותו של מפרק החלבונים משתנה בהתאם לגודלו וליצרן וחשוב לבחור בציוד ברמה גבוהה.

אקווריום מתקדם יותר ידרוש מכם לרכוש מערכת לקירור המים ולשלב מערכת לשילוב חומרים שונים במים, על מנת לשמור על סביבה ביולוגית תקינה להתפתחות הפריטים השונים.

עלויות ההקמה והאחזקה גבוהים פי כמה מעלויות האחזקה של אקווריום מים מתוקים עקב הציוד הרב והמורכב שיש לשלב בהם אך אין ספק כי המראה שלהם מרשים ומגוון הרבה יותר.

שתפו:

חדשות מעניינות מעולם החייות

הרשמו לניוזלטר

פוסטים אחרונים

מה זה רכיבה טיפולית

רכיבה טיפולית

רכיבה טיפולית היא שיטה טיפולית אשר בה אנשים בעלי לקויות ומוגבלויות מסוגים שונים זוכים בהזדמנות ללמוד כיצד לרכב על סוסים, כיצד לטפל בסוס ובנוסף על

רכיבה על סוסים ילדים

רכיבה על סוסים לילדים

רכיבה על סוסים לילדים היא הזדמנות עבורכם ועבור ילדיכם ליהנות מפעילות ספורטיבית אשר הינה בעת ובעונה אחת מאתגרת ומהנה. חרף העובדה שרבים מחשיבים רכיבה על

משחק לחמוס

משחקים לחמוסים

משחקים לחמוסים הם פריטים בעלי חשיבות רבה לאין שעור בחיי היום יום של חמוס. אין זה משנה כל עיקר לאיזה זן חמוס שייך – חמוס

כלב אוכל

למה כלבים אוכלים דשא?

כלבים אוכלים דשא, זה כבר ידוע לכל מי שאי פעם בחייו גידל כלב. אנשים שואלים את עצמם למה כלבים אוכלים דשא? הם חוששים שאולי זה

לוגו של וואטסאפ
דילוג לתוכן