שולחן לאקווריום

שולחן לאקווריום

כל אקווריום בין אם הוא גדול או קטן, צר או רחב זקוק לשולחן. תפקידו העיקרי של השולחן הוא כמובן לספק משטח ישר עליו נוכל להניח את האקווריום ונבטיח כי קו המים ישמר ישר.
מפרסם: יוגב
תאריך: 23 יוני 2013

כל אקווריום בין אם הוא גדול או קטן, צר או רחב זקוק לשולחן. תפקידו העיקרי של השולחן הוא כמובן לספק משטח ישר עליו נוכל להניח את האקווריום ונבטיח כי קו המים ישמר ישר. ניתן להשתמש בשולחן קיים ולמקם את האקווריום עליו אך כאשר מדובר באקווריום גדול וכבד יותר נדרש כבר לבחור שולחן אקווריום מקצועי יותר אשר יעמוד בעומס.

מרבית האקווריומים הנמכרים בחנויות החיות אינם מגיעים עם שולחן והם מיועדים להנחה על משטח ישר כלשהו בין אם מדובר בשולחן, מזנון בסלון או מדף במטבח. לעומתם אקווריומים גדולים יותר זקוקים לשולחן ייעודי אשר יכול לעמוד במשקל העצום של המים באקווריום, החצץ, פרטי הדקורציה וכמובן מערכת טיהור המים.

רכישת שולחן לאקווריום

ניתן לרכוש שולחן ייעודי לגודל אקווריום מסוים וניתן כמובן גם לבנות שולחן שכזה באופן עצמאי. כאשר תגיעו לרכוש שולחן לאקווריום חשוב לוודא מספר דברים לפני הרכישה

גודל שולחן אקווריום

וודאו כי גודלו של השולחן מספיק גדול בשביל האקווריום שאתם מייעדים לו, השולחן צריך להציע משטח ישר בגודל השווה לפחות לגודל האקווריום. במידה ומדובר באקווריום פנורמי עם חזית מעוגלת יש לוודא כי גם חלק זה יונח באופן ישר על השולחן.

שולחן עמיד למים

הקפידו לבדוק כי השולחן מצופה בחומר עמיד למים לרוב האקווריומים בחנויות יהיו מצופים בפורמייקה ויש לוודא כי אין בה קילופים או חורים שכן כל פגיה בציפוי יכולה להוביל לריקבון בעץ ובמקרים קשים יותר לפגיעה ביציבות השולחן.

מידות תאי השולחן מתאימות לאביזרי האקווריום

וודאו כי השולחן מתאים למערכת טיהור המים שלי, מדדו את גודל הפילטר או מערכת ההזנה שלכם לפני שאתם רוכשים שולחן וודאו כי השולחן מספק לכם את המקום הנדרש לאחסון הציוד ובנוסף מקום לאחסון האוכל ושאר הפריטים הקשורים לאקווריום

שולחן האקווריום כפריט עיצובי בבית

שולחן האקווריום אינו חייב להיות רק מעמד לאקווריום. היום ניתן למצוא שולחנות בגדלים שונים, צבעים שונים ואפילו עיטורים מיוחדים אשר יכולים להשתלב נפלא עם שאר הרהיטים בבית. הקפידו לבחור בשולחן יציב וחזק אך הקדישו תשומת לב גם למראהו החיצוני ולצבעו. שולחן מרשים לאקווריום בשילוב עם אקווריום צמחיה או אקווריום דגים יכול בהחלט לתרום משמעותית לעיצוב הבית.

בנייה עצמאית של שולחן לאקווריום

מי מכם שיחליט להתחיל בפרויקט בניה של שולחן לאקווריום יגלה כי בניגוד לבניית אקווריום באופן עצמאי מדובר בתהליך פשוט יחסית. עליכם לבנות שולחן מחומר קשיח במיוחד כמו ברזל או עץ מלא על מנת שיעמוד בעומס המים.

גם בבניה עצמאית של שולחן האקווריום יש לשים לב לכל הדגשים בדומה לרכישת אקווריום מוכן מחנות מסחרית. חשוב לוודא תחילה כי השולחן עומד בעומסים ואינו מתכופף או מתעוות ממשקל גדול או מים לפני הנחת האקווריום ומילויו במים.

עלות החומרים וזמן ההשקעה בבניה עצמית של שולחן לאקווריום לרוב אינם משתלמים ורבים ממגדלי הדגים בארץ בוחרים לרכוש שולחן אקווריום מוכן.