Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

ארנבים ננסיים – מידע והמלצות

האם יצא לכם להיתקל בארנב ננסי אי פעם? מדובר ביצור מתוק שאי אפשר שלא להתאהב בו מהרגע הראשון. ברחבי העולם ישנם עשרות זנים שונים ומגוונים של היצורים המתוקים האלו, ובכתבה הבאה תוכלו לגלות על הארנבונים הננסיים האלו המון.

הגזע הקטן ביותר של ארנב ננסי בעולם נקרא הארנב ההולנדי הגמדי, משקלו נע בין חצי קילו לקילו אחד בלבד, צווארו ארוך, ראשו גדול למדי ואוזניו קטנות ומחודדות. לארנב ההולנדי פרווה עבה ותוכלו למצוא אותו בשלל צבעים.

עוד גזע חמוד ביותר של ארנבים ננסיים שכדאי להכיר הוא ארנבי הפיגמי, אשר גדלים באמריקה הצפונית והוא אחד משני זני הארנבים היחידים באמריקה אשר חופר לעצמו את המחילה. אחד הזנים של ארנבי הפיגמי נחשב אפילו בסכנת הכחדה ברשימות הממשל הפדרלי של ארה”ב, למרות שהאיגוד העולמי רשם אותו בסיכון מינימלי.

את ארנב ההוטוט הננסי תוכלו לזהות לפי הפרווה הלבנה שלהם, והעיגולים השחורים סביב עיניהם, אשר גורם לראשם להיראות גדול מאוד.

ארנב הקשמיר הגמדי קיבל המון אהדה, לאחר שבשנות ה-80 אחיהם ארנבי הקשמיר התגלו בויילס, וכעשור לאחר מכן הזן הגמדי הגיח לעולם. הארנבונים המתוקים האלה מהווים חיות מחמד מדהימות, אך שימו לב שהם דורשים המון תחזוקה בנוסף לדיאטה מיוחדת כדי להישאר בריאים.

תוחלת החיים הממוצעת של רוב הארנבים הננסיים בעולם עומד על 5 שנים, אך יש כמה גזעים אשר יכולים להגיע לגיל אפילו כפול מזה. רוב הנקבות מתחילות להרבות בגיל 5-6 חודשים בלבד. גור הארנבים הראשון חייב להיוולד לפני שאמו תגיע ליום ההולדת הראשון שלה.

כאשר מגדלים ארנב ננסי חשוב להקפיד על החוקים הבאים:

  1. גידול ביתי – הארנבים הקטנטנים האלה מאוד שבריריים ודורשים תשומת לב, סביבת הגידול שלהם חייבת להיות בטוחה עבורם, מומלץ להשתמש בכלוב גדול ככל האפשר ולרפד אותו במצע סופג ולא בנסורת.
  2. דיאטה ותזונה – ארנבון ננסי הוא צמחוני, ויש לתת הרבה חשיבות לאוכל אשר אנחנו נותנים לארנבונים האלו. הדיאטה חייבת להיות מורכבת מסיבים תזונתיים, ישנה עדיפות לחציר וקש, וירקות בכל ארוחה.
  3. החזקה נכונה – הארנבון הננסי הוא יצור מאוד שברירי ויש להיזהר מאוד כאשר מחזיקים אותו, אם הוא לחוץ ומנסה להשתחרר עדיף יהיה לשחרר אותו ולא להחזיק אותו בכוח, רצוי לתמוך ברגליו האחוריות ולעולם לא להחזיק אותו מאוזניו!
  4. טיפולים והיגיינה – הנקיון של הארנבונים הננסיים חשוב מאוד, הברשת הפרווה באופן קבוע, גזיזת ציפורניים וטיפולים למניעת פרעושים. מומלץ בחום לשקול את הארנב לפחות פעם בחודש ולעקוב אחר המשקל. ירידה במשקל באחוזים דו ספרתיים היא סיבה לדאגה.
  5. סירוס ועיקור – לארנבונים הקטנים האלו יש ליבידו פעיל במיוחד, בהגיעם לגיל 4 חודשים בממוצע הם
    מתחילים להיות פעילים מבחינה מינית ומתחילים להתרבות. בדרך כלל עדיף לסרס את הנקבות, כך גם
    לא תאלצו להתמודד עם מציאת בתים לגורי הארנבונים הקטנים והדבר גם ירגיע את האגרסיביות.

לסיכום – ארנבים ננסיים הם חיות מחמד מתוקות וחמודות להפליא, אך חשוב מאוד להקפיד על כללי הגידול,
אם אינכם ערוכים להשקיע את מלוא תשומת הלב ואת הזמן הדרוש עדיף יהיה להימנע מהנושא.

למידע נוסף בנושא ארנבונים ננסיים לחצו כאן

 

שתפו:

חדשות מעניינות מעולם החייות

הרשמו לניוזלטר

פוסטים אחרונים

מה זה רכיבה טיפולית

רכיבה טיפולית

רכיבה טיפולית היא שיטה טיפולית אשר בה אנשים בעלי לקויות ומוגבלויות מסוגים שונים זוכים בהזדמנות ללמוד כיצד לרכב על סוסים, כיצד לטפל בסוס ובנוסף על

רכיבה על סוסים ילדים

רכיבה על סוסים לילדים

רכיבה על סוסים לילדים היא הזדמנות עבורכם ועבור ילדיכם ליהנות מפעילות ספורטיבית אשר הינה בעת ובעונה אחת מאתגרת ומהנה. חרף העובדה שרבים מחשיבים רכיבה על

משחק לחמוס

משחקים לחמוסים

משחקים לחמוסים הם פריטים בעלי חשיבות רבה לאין שעור בחיי היום יום של חמוס. אין זה משנה כל עיקר לאיזה זן חמוס שייך – חמוס

כלב אוכל

למה כלבים אוכלים דשא?

כלבים אוכלים דשא, זה כבר ידוע לכל מי שאי פעם בחייו גידל כלב. אנשים שואלים את עצמם למה כלבים אוכלים דשא? הם חוששים שאולי זה

לוגו של וואטסאפ
דילוג לתוכן