Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

ארנב ננסי

ארנב ננסי הוא הארנב הקטן ביותר בצפון אמריקה, והוא נמצא באזורים בהם אפשר למצוא שיחי לענה. ארנבים ננסים נפוצים באזורים הבאים: אורגון, קליפורניה, נבדה, יוטה, איידהו, מונטנה, וויומינג וושינגטון. אחת מהעובדות היותר מעניינות לגביו, היא שבשנת 1990 הוכרז כגזע העומד בפני האפשרות של סכנת הכחדה. לאחר מכן, בשנת 1993, הוא אכן הוכרז כבעל חיים מוגן ובימינו אנו ישנם חוקים אשר אוסרים על ציד ארנבים אלו, על מנת להגן על גזע ארנבים זה ועל צאצאיו.

ארנב ננסי – או בשמו הלטיני המלא Brachylagus idahoensis – הוא אחד, כפי שצוין קודם לכן, מן הזעירים ביותר מבין גזעי הארנבים שניתן למצוא ברחבי העולם. למעשה הינו כל כך קטן, אשר שניתן להחזיק אותו בקלות על כף היד.

הארנב היחיד כמעט באמריקה – נוסף על ארנב מגזע נוסף – אשר חופר את המאורות שלו בכוחות עצמו. למעשה, הוא חופר את המאורות שלו תוך כדי השקעה יוצאת דופן של מאמצים, הן גופניים והן שכליים. הוא משקיע עד כדי כך שהמאורות שלו כוללות יותר מחדר אחד!

ארנבים ננסיים – מראה חיצוני

מאופיין ברגליים אחוריות קצרות מאוד ובכפות רגליים רחבות מאוד ומלאות פרווה. אוזניו של ארנב ננסי קצרות, מעוגלות ומלאות בשיער כלפי פנים וכלפי חוץ. שיערות שפמו הן בצבעי שחור ולבן והזנב שלו קצר מאוד וכמעט בלתי מורגש.

מידות הגוף של ארנב ננסי הן להלן:
אורך גופו נע בין 232 ל-305 מילימטרים, אורך זנבו נע בין 15 ל-24 מילימטרים ומשקלו של ארנב ננסי בוגר נע בין 246 ל-458 גרם.

טיפים לגידול ארנבים ננסיים

עריכת מחקר לפני רכישה
כאשר מעוניינים לאמץ או לקנות חיית מחמד, ואין זה משנה כל עיקר אם מדובר בציפורים או מכרסמים, מפני שידע קודם לכל וחשוב לדעת מראש למה נכנסים, לפני שמקבלים החלטה על בסיס מידת המתיקות של החיה.

הדבר נכון במיוחד לגבי מי שמעוניין לרכוש ארנב ננסי, מפני שלא ידוע הרבה על גידולו בתור חיית מחמד.
לכן, אם אינכם מוצאים מקורות מידע בדמות ספרים או מאמרים, הקפידו להתייעץ עם המוכר או המגדל ודלו ממנו מידע ככל האפשר.

עדינות תחילה
לאחר שהשכלתם ובחרתם ארנב ננסי שיתאים לכם ולסביבה שבה אתם חיים, חשוב מאוד להיות איתו עדינים מאוד (כמו עם כל חיה, אבל פרט עם ארנב ננסי, מפני שהוא… ננסי) ולהקפיד להרעיף עליו אהבה מוקדם ככל האפשר.

הסיבה לכך היא שאתם רוצים להרגיל אותו לקרבה שלכם וללמד אותו שלקרבה שלכם יש עבורו משמעות חיובית, כגון חום, אהבה, בית, אוכל, משחקים וכל אסוציאציה חיובית אחרת.

מזון ארנבים
בנוסף על מזון לארנבים, הוסיפו לתזונה של הארנב הננסי שלכם גם ירקות ופירות טריים. הקפידו לתת לו ירק או פרי
חדש מדי יום, על מנת לחשוף אותו מוקדם ככל האפשר לקשת רחבה ומגוונת של מקורות איכותיים לתזונה – אשר
ללא כל צל של ספק ישפיעו על בריאותו וכתוצאה מכך על איכות החיים שלו.

קרא עוד על סוגי ארנבים: ארנב ראש אריה, ארנב שמוט אוזנייםארנב אנגורה

חדשות מעניינות מעולם החייות

הרשמו לניוזלטר

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב linkedin

פוסטים אחרונים

מה זה צב רך

צב רך – מה זה?

צב רך צב רך (trionyx triunguis) הוא זוחל במשפחת הצבים מסדרת הצבים הרכים אשר נפוץ ביבשת אפריקה ובאגן הים התיכון וכולל את מדינת ישראל. בשונה

קרפדה

קרפדה – כל מה שרציתם לדעת

קרפדה קרפדה או קרפדות הוא למעשה כינוי לקבוצת דו חיים מסדרת חסרי הזנב אשר כולל בתוכה כמה וכמה משפחות שונות. רבים נוטים להתבלבל בין קרפדות

מאמר על חיות

מאמר חיות – כל החיות במקום אחד

נחש קוברה מאמר חיות מכיל בתוכו מגוון רחב של בעלי חיים. אנו מזמינים אתכם לקרוא את כולו. ישנם כמה וכמה סוגי נחשים הנקראים נחשי קוברה

לוגו של וואטסאפ
דילוג לתוכן