Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

גידול חמוסים

מעוניינים בגידול חמוסים? חמוסים (Ferrets) מוגדרים בתור חיית מחמד ולא בתור חיית בר למרות שהם צאצאים החמוס האירופי (סמור), ולכן הם נחשבים קרובי משפחה של בואשים, חרפנים, לוטרות וגיריות. חמוסים קיימים במגוון רחב של סוגים, אשר בדרך כלל נחלקים לפי הצבע שלהם.

הנפוץ ביותר מבין סוגי חמוסים הוא חמוס בואש, אשר הינו בעל פרווה מבהיקה, מסיכה שחורה וכפות רגליים וזנב שחורים גם כן. ישנם גם חמוסים מסוג אלבינו, אשר הינם בעלי פרווה לבנה ועיניים וורודות.

מספר עובדות על המבנה הגופני של חמוסים

תוחלת חיים
חמוסים חיים בין חמש לשמונה שנים (במקרים נדירים ביותר יש המדווחים על חמוסים שחיים גם עשר שנים).

חושים
הם נולדים ללא חוש שמיעה. את חוש השמיעה שלהם הם מפתחים בערך לאחר כשלושים וארבעה ימים. חמוסים נולדים עם עיניים עצומות, והם מתחילים לפקוח את העיניים שלהם בערך באותה התקופה שהם מתחילים לפתח חוש שמיעה.

היריון ולידה
תקופת ההיריון נמשכת 42 ימים והשגר הממוצע עומד על שמונים חמוסים (כאשר הטווח האפשרי נע בין 1 ל-18 חמוסים בכל המלטה). כל תינוקות החמוסים נולדים בצבע לבן, והם מקבלים את גוון הפרווה הבוגר שלהם בערך בגיל שלושה שבועות. השיניים שלהם מתחילות לצמוח כשהם בני שבועיים בערך, ושיניהם הבוגרות מופיעות לאחר קצת יותר מחודש. שיניהם מגיעות לשיא צמיחתם לאחר כחודשיים.

מאפייני גוף
משקלם נע בטווח של 4\3 ק”ג עד 3 ק”ג. משקלן של נקבות נע בטווח של 2\1 ק”ג עד 1.5 ק”ג. הגובה הממוצע של חמוסים הוא כ-60 סנטימטר. הגובה הממוצע של נקבות עומד על 45 סנטימטר, כולל הזנב.

אימוץ – האם הם מתאימים בתור חיית מחמד?

במספר השנים האחרונות חלה עלייה ניכרת בקרב תושבי מדינת ישראל אשר מגלים יותר ויותר התעניינות וסקרנות בחמוסים בתור חיית מחמד. אנשים רבים נכנסים לאתרי אינטרנט במטרה למצוא חמוסים לאימוץ, או לקבוצות דיון שונות כדוגמת פורום חמוסים, שם לעתים קרובות גולשים חובבי חמוסים מפרסמים מודעות לגבי אימוץ. כל זה טוב ויפה, אך נשאלת השאלה האם חמוסים לאימוץ בתור חיית מחמד זה דבר כדאי?

התשובה על שאלה זו לפחות אם תשאלו את משתתפי פורום חמוסים – היא ללא כל צל של ספק כן מוחלט. קרוב לוודאי שגם זו אחת מהשאלות הנפוצות ביותר אשר אנשים שואלים ברחבי האינטרנט במקומות כמו פורום חמוסים, מפני שלרוב האנשים אין את המידע המתאים על גידול חמוסים בתור חיית מחמד.

אך למעשה, חמוסים מהווים חיית מחמד נפלאה, שופעת חום ואהבה ואוהבת שעשועים. השאלה החשובה יותר אשר אתם צריכים לשאול את עצמכם, בעת שאתם שוקלים לחפש חמוסים לאימוץ, היא לא האם הם מתאימים בתור חיית מחמד, אלא האם אתם מנהלים את אורח החיים אשר מתאים לגידול חמוסים.

גידול חמוסים – נקודות שמומלץ לקחת בחשבון

  • חמוסים לא יכולים להישאר לבד זמן רב – האם יש לכם אדם שאתם סומכים עליו שיהיה מוכן להשגיח על חמוס?
  • וטרינר מתאים – גידול חמוסים איננו נפוץ כמו גידול כלבים, לכן לא כל וטרינר מחזיק בידע או בציוד הנחוצים לשם מתן טיפול רפואי לחמוס.
  • הכנת הבית לחיי חמוס – האם אתם מוכנים לשנות את סדר הבית שלכם לטובת חמוס? הם עלולים לכרסם דברים, לא לשלוט בצרכים שלהם, לחפור במקומות שונים וכדומה. כמו כן, לפני שמכניסים חמוס הביתה, צריך לסגור פתחים מסוכנים ולנעול את כל הארונות.
  • חמוסים וחיי משפחה – אם יש לכם ילדים, האם אתם ערוכים להשגיח עליהם בזמן שהם משחקים יחד? אם אתם רווקים ובעתיד תינשאו, האם עדיין יהיה לכם זמן להשקיע במלאכת גידול חמוסים?

אולי יעניין אתכם לקרוא גם:
גידול מכרסמים
גרביל החוף

שתפו:

חדשות מעניינות מעולם החייות

הרשמו לניוזלטר

פוסטים אחרונים

מה זה רכיבה טיפולית

רכיבה טיפולית

רכיבה טיפולית היא שיטה טיפולית אשר בה אנשים בעלי לקויות ומוגבלויות מסוגים שונים זוכים בהזדמנות ללמוד כיצד לרכב על סוסים, כיצד לטפל בסוס ובנוסף על

רכיבה על סוסים ילדים

רכיבה על סוסים לילדים

רכיבה על סוסים לילדים היא הזדמנות עבורכם ועבור ילדיכם ליהנות מפעילות ספורטיבית אשר הינה בעת ובעונה אחת מאתגרת ומהנה. חרף העובדה שרבים מחשיבים רכיבה על

משחק לחמוס

משחקים לחמוסים

משחקים לחמוסים הם פריטים בעלי חשיבות רבה לאין שעור בחיי היום יום של חמוס. אין זה משנה כל עיקר לאיזה זן חמוס שייך – חמוס

כלב אוכל

למה כלבים אוכלים דשא?

כלבים אוכלים דשא, זה כבר ידוע לכל מי שאי פעם בחייו גידל כלב. אנשים שואלים את עצמם למה כלבים אוכלים דשא? הם חוששים שאולי זה

לוגו של וואטסאפ
דילוג לתוכן