Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

גידול חרקים

גידול חרקים ביתי הוא דבר נפוץ וישנם מיני חרקים רבים הניתנים לגידול בבית באופן פשוט יחסית. אלו כמובן אינם מסוכנים לאדם וניתן לצפות בהם ולהתרשם מאופן גדילתם והתפתחותם המהירה. ישנם גם מגדלי זוחלים שונים אשר מגדלים את החרקים בביתם לצורכי האכלת זוחל אותו הם מגדלים במידה והם רוצים לשלב חרקים חיים בתזונתו.

גידול פרפרים או עשים

ניתן לגדל בבית מספר מיני פרפרים ועשים שונים, לדוגמא פרפר טוואי המשי, המוכר לרוב כתולעת משי. זהו פרפר המתפתח בתהליך של ארבעה שלבים: ביצה,זחל, גולם ולבסוף פרפר. ניתן לגדל את פרפר טוואי המשי לאורך כל ארבעת מחזורי חייו.

בתחילתו של תהליך הגידול לרוב מתחילים מגידול הזחלים אשר ניתן לאסוף בחוץ על עלי עץ התות או לקנות ממגדלים המפרסמים את הזחלים בלוחות החיות השונים ברחבי רשת האינטרנט. תחילה מכניסים את הזחלים לתוך קופסת קרטון המרופדת בעלי עץ תות טריים, מהם ניזונים זחלים אלו. יש להספק להם עלים טריים מידי יום ורצוי לאסוף את העלים היבשים.

שלבי ההתפתחות

לאחר מספר ימים יחלו הזחלים לטוות את הגלמים, בשלב זה מומלץ לא לגעת בגלמים או בחוטי המשי משום שפעולה זו עלולה לשבש את התהליך. כאשר יהפכו הזחלים לגלמים יש לסגור את הקופסא ולהשאיר בה חריצים שיאפשרו כניסת אוויר אך ימנעו מהפרפרים לעוף ולברוח. כמו כן ניתן לעשות תהליך זה בתוך מיכל שקוף או כלי העשוי מרשת צפופה על מנת להתרשם ולעקוב אחרי התהליך כולו.

כאשר יבקעו הפרפרים מהגלמים הם יטילו ביצים ולאחר חמישה עד עשרה ימים ימותו הפרפרים עצמם ומחזור החיים יתחיל מחדש. אין צורך לספק לפרפרים מזון משום שבעת הפיכתם מגולם לפרפר הם מאבדים את איברי האכילה שלהם ולמעשה כל ימי חייהם כפרפר הם אינם אוכלים. ביצי פרפר טוואי המשי בוקעות לקראת חודש מרץ ועד אז ניתן לשמור את הביצים בתוך קופסת פלסטיק קטנה במקרר.

פרפר נוסף שגידולו בבית נפוץ הוא פרפר נימפית החורף. את זחל נימפית החורף ניתן למצוא בין עלי חובזה מקופלים, לאסוף בזהירות יחד עם העלה ולהכניס לבית גידול העשוי מרשת צפופה משום שהם עלולים ולברוח. תהליך גידול נימפית החורף דומה מאוד לזה של פרפר טוואי המשי אך ההבדל הוא שנימפית החורף ניזונה מעלי חלמית, במידה ולא יהיו לזחל נימפית החורף מזון בתוך בית הגידול הוא עלול להמשיך ולהסתגר בתוך עלה החובזה המקופל שאתו הוא נאסף.

הבדל נוסף הוא שגולם נימפית החורף הוא גולם תלוי ולקראת תהליך ההתגלמות שלו הוא יתחיל בחיפוש אחר מקום ממנו יוכל להיתלות ולכן יש לספק לו מאין ענף או מקל בחלקו העליון של בית הגידול.

בית גידול נמלים – חוות נמלים

גידול נמלים בבית לרוב נעשה במתן המכונה חוות נמלים, שם ניתן לדמות לנמלים בצורה המלאכותית הטובה ביותר את סביבת המחייה הטבעית שלהן  ובנוסף להתבונן בהן ובתהליך וההתפתחות שלהן מבעד לפלסטיק או זכוכית שקופה, לפות בהן עובדות, מתרבות, אוכלות וגדלות.

חוות נמלים ניתן לקנות בחנויות חיות שונות ולעיתים גם בחנויות צעצועים. קיימים שני סוגים של חוות נמלים, האחת הינה מיכל פלסטיק שקוף אותו ממלאים בחול מהגינה, לאחר מכן אוספים נמלים ומכניסים פנימה. החוות נמלים מסוג זה יש לספק לנמלים גם מזון, כגון זרעים ופירורים שונים ומידי פעם גם מים לשתייה.

הסוג השני של חוות נמלים הוא למעשה חוות נמלים אשר פותחה על ידי צוות מחקר בנאס”א לטובת ניסוי שאיננו יצא
לפועל בסופו של דבר, אך חוות הנמלים שפותחה יצאה לציבור הרחב והי הינה נפוצה מאוד כיום. חוות נמלים זו היא
למעשה מיכל זכוכית המכיל בתוכו ג’ל מיוחד בו יכולות נמלים לחפור וממנו הן גם ניזונות כך שלמעשה כל מה שיש
לעשות על מנת להקים חוות נמלים במיכל זה הוא לצוד נמלים בחצר, להכניסם למיכל ומכאן רק להתבונן בהן. אין
צורך להאכיל אותן או לספק להן שתיה.

גידול עכבישים

גידול עכבישים ביתי נראה מעט מפחיד במבט ראשון אך בגידול נכון ניתן לגדל עכבישים ללא קושי או סכנה. לרוב , נעדיף לקנות עכביש טרנטולה מחנות חיות אך בהחלט נוכל לאסוף עכבישים משדות או אזורים דומים ולאחסן אותם בטרריום.

טמפרטורת טרריום

יש לשמור על לחות גבוהה בטרריום על ידי ריסוס מים בטרריום עצמו ולעיתים מומלץ אף להוסיף קערית מים קטנה. הטמפרטורה תשפיע מאד על פעילותם של העכבישים בטרריום אך עכבישים שונים זקוקים לרמות חום שונות
בכל מקרה לא מומלץ להוריד את הטמפרטורה מתחת ל-18 מעלות ומומלץ לדאוג לחימום וקירור תמידי של האקווריום.

תזונת עכבישים

תזונתם מבוססת לרוב על זחלים ופרוקיי רגליים שונים אך ככל שגודלו של העכביש יהיה גדול יותר כך גם המזון
צריך להיות גדול יותר. כאשר העכבישים מגיעים לגודל סביר מומלץ להאכיל את העכבישים מספר פעמים בשבוע
כאשר כדי לוודא שיגיע לגודל מרשים.
אך, עדיין חשוב לספק לעכבישים תפריט מגוון. חשוב לציין כי עכבישים יכולים לחיות מספר שבועות ללא מזון אך
עדיין חשוב לשים לב לשינויים נוספים בגופם של העכבישים כדי לעצור מחלות בשלבים הראשונים.

עכבישים נפוצים: עכביש ששן חום

שתפו:

חדשות מעניינות מעולם החייות

הרשמו לניוזלטר

פוסטים אחרונים

מה זה רכיבה טיפולית

רכיבה טיפולית

רכיבה טיפולית היא שיטה טיפולית אשר בה אנשים בעלי לקויות ומוגבלויות מסוגים שונים זוכים בהזדמנות ללמוד כיצד לרכב על סוסים, כיצד לטפל בסוס ובנוסף על

רכיבה על סוסים ילדים

רכיבה על סוסים לילדים

רכיבה על סוסים לילדים היא הזדמנות עבורכם ועבור ילדיכם ליהנות מפעילות ספורטיבית אשר הינה בעת ובעונה אחת מאתגרת ומהנה. חרף העובדה שרבים מחשיבים רכיבה על

משחק לחמוס

משחקים לחמוסים

משחקים לחמוסים הם פריטים בעלי חשיבות רבה לאין שעור בחיי היום יום של חמוס. אין זה משנה כל עיקר לאיזה זן חמוס שייך – חמוס

כלב אוכל

למה כלבים אוכלים דשא?

כלבים אוכלים דשא, זה כבר ידוע לכל מי שאי פעם בחייו גידל כלב. אנשים שואלים את עצמם למה כלבים אוכלים דשא? הם חוששים שאולי זה

לוגו של וואטסאפ
דילוג לתוכן