Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

גידול מכרסמים

גידול מכרסמים יכולה להיות חוויה נהדרת עבור כל אדם החל מילד שמגדל חיית מחמד בפעם הראשונה בחייו וכלה באדם בוגר שמעוניין להוסיף ארנב, אוגר או שרקן לכלבים וחתולים שלו. אנשים רבים חוששים מפני האפשרות של גידול מכרסמים, ואחת מהסיבות העיקריות לכך היא מפני שהם רגילים לחשוב על מכרסמים בתור מזיקים, אשר הינם מלוכלכים, מטונפים ומפיצים מחלות וזיהומים.

אמנם המציאות הינה רחוקה מכך מרחק שנות אור רבות כפי שיעיד כל אדם אשר אי פעם חווה גידול מכרסמים, יהיו אלה ארנבים, גרבילים או אפילו עכברים וזה פשוט כי אם יודעים את כל מה שצריך לדעת על גידול מכרסמים אם דואגים לכל צרכיהם הגופניים והנפשיים, למזון טוב ולמגורים נאותים אין שום סיבה בעולם כי מכרסמים לא יוכלו להיות החברים הטובים ביותר שלכם.

גידול מכרסמים אפילו טומן בחובו יתרונות מסוימים על פני גידול חיות מחמד אחרות כמו כלב או חתול, למשל – מפני שרוב הסוגים השונים של מכרסמים אינם צורכים מרחב רב והם ניזונים מכמויות מזעריות יחסית של מזון. בנוסף על כך, גם מכרסמים ניתן לאלף וגם הם אם תצליחו לגרום להם לרחוש לכם אמון ונאמנות יוכלו להיות שופעי אהבה וחיבה ולחפש את קרבתכם.

גידול מכרסמים בתור חיות מחמד – האם זה כדאי?

גידול מכרסמים, חרף הסלידה שרוב האנשים מגלים מעצם האפשרות לכך, למעשה עשוי להתאים מאוד לאנשים מסוימים. האם אתם מחפשים חיית מחמד שתתאים לילדים הקטנים שלכם, שרוצים לגדל חיית מחמד בפעם הראשונה בחייהם? האם אתם מנהלים אורח חיים עמוס מדי בשביל להחזיק כלב או חתול, אבל עדיין הייתם רוצים לגדל חיית מחמד כלשהי? אם עניתם בחיוב על אחת משאלות אלה או יותר אז גידול מכרסמים זו כנראה הבחירה המתאימה ביותר עבורכם.

אז לאחר ששוכנעתם כי גידול מכרסמים זה אכן בשבילכם, להלן מעט מידע אשר יעזור לכם לבצע על הצד הטוב ביותר את המלאכה של גידול מכרסמים:

גידול מכרסמים – מזון ושתייה

מכרסמים צריכים לקבל תזונה אשר מורכבת משילוב מאוזן בין מזון טרי ונקי לאספקה שוטפת של מים נקיים וטריים, אשר צריכים להיות זמינים להם בכל שעה שבה הם עשויים להזדקק להם. אין זה משנה כל עיקר איזה מכרסם אתם מעוניינים לגדל, חשוב מאוד שתהיו לו גישה למזון ושתייה בכל עת. כלוב מכרסמים צריך לכלול קערה קטנה עם מזון ומערכות השקיה אשר מזרימות תמיד מים טריים. המזון של מכרסמים צריך להיות מורכב ממזון קנוי לצד ירקות ופירות טריים, אגוזים, זרעים, עשבים וכל מה שמומלץ באופן אישי לפי המכרסם שבחרתם לגדל.

מגורים נאותים לגדל מכרסמים

כלובים למכרסמים צריכים להיות סגורים בצורה הרמטית, על מנת שבעת ובעונה אחת הם יספקו הגנה ושמירה מפני טורפים ומזיקים אפשריים (אם מכרסמים מוחזקים בבית, יש לכך סיכויים נמוכים, אלא אם כן אתם מחזיקים גם חתול…) ויספקו את ההגנה המתאימה מפני טמפרטורות גבוהות או נמוכות במיוחד ומפני מידה מוגזמת של יובש, לחות או רטיבות.

מבין כל המכרסמים רק ארנבים אפשר להחזיק מחוץ לבית, את כל השאר יש להחזיק בתוך הבית בכלוב או בלי כלוב ולספק להם מקום שינה רך, כגון נסורת, נייר או בגדים ישנים. בנוסף על כך, הם זקוקים שיהיו להם מקומות אשר בהם הם יוכלו להסתתר או להחביא את המזון שלהם.

הרגלי רבייה של מכרסמים שונים

אפשר לזווג גרבילים, עכברים, עכברושים ושרקנים על ידי שיכון זכר אחד עם נקבה אחת  או יותר בתוך כלוב אחד. אוגרים וארנבים ממין זכר ונקבה מרבים להתקוטט ביניהם, לכן יש לחלקם לזוגות רק כאשר אתם מעוניינים לזווג ביניהם.

ארנבים ניתן לזווג כמעט בכל עת, אך אוגרים יזדווגו רק ערב אחד מדי ארבעה ימים. מומלץ בחום לא להפריע לאימהות ולגורים לפחות שלושה ימים לפני הלידה ושלושה ימים אחריה, אחרת האימא עשויה להתחיל לפחד ולהרוג את ילדיה.

גידול מכרסמים (Rodents)– נתונים נוספים אודות הרגלי ההזדווגות של מכרסמים

ארנבים (Rabbits)
כשירים להזדווגות מגיל – 5 עד 9 חודשים
משך תקופת ההיריון – 29 עד 35 ימים
תוחלת חיים – 6 עד 12 שנים

שרקנים/קביה/חזיר ים (Guinea Pig)
כשירים להזדווגות מגיל – 4 עד 5 חודשים
משך תקופת ההיריון – 58 עד 68 ימים
תוחלת חיים – 4 עד 7 שנים

אוגרים (Hamsters)
כשירים להזדווגות מגיל – 6 עד 8 שבועות
משך תקופת ההיריון – 15 עד 18 ימים
תוחלת חיים – שנה עד שנתיים

גרבילים (Gerbils)
כשירים להזדווגות מגיל – 10 עד 12 שבועות
משך תקופת ההיריון – 24 עד 26 ימים
תוחלת חיים – 3 עד 4 שנים

עכברים (Mouse)
כשירים להזדווגות מגיל – 7 עד 9 שבועות
משך תקופת ההיריון – 19 עד 21 ימים
תוחלת חיים –  שנתיים עד שלוש שנים

עכברושים (Rats)
כשירים להזדווגות מגיל – 7 עד 9 שבועות
משך תקופת ההיריון – 19 עד 21 ימים
תוחלת חיים – 3 עד 4 שנים

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם:
גידול מכרסמים
מכרסמים

שתפו:

חדשות מעניינות מעולם החייות

הרשמו לניוזלטר

פוסטים אחרונים

מה זה רכיבה טיפולית

רכיבה טיפולית

רכיבה טיפולית היא שיטה טיפולית אשר בה אנשים בעלי לקויות ומוגבלויות מסוגים שונים זוכים בהזדמנות ללמוד כיצד לרכב על סוסים, כיצד לטפל בסוס ובנוסף על

רכיבה על סוסים ילדים

רכיבה על סוסים לילדים

רכיבה על סוסים לילדים היא הזדמנות עבורכם ועבור ילדיכם ליהנות מפעילות ספורטיבית אשר הינה בעת ובעונה אחת מאתגרת ומהנה. חרף העובדה שרבים מחשיבים רכיבה על

משחק לחמוס

משחקים לחמוסים

משחקים לחמוסים הם פריטים בעלי חשיבות רבה לאין שעור בחיי היום יום של חמוס. אין זה משנה כל עיקר לאיזה זן חמוס שייך – חמוס

כלב אוכל

למה כלבים אוכלים דשא?

כלבים אוכלים דשא, זה כבר ידוע לכל מי שאי פעם בחייו גידל כלב. אנשים שואלים את עצמם למה כלבים אוכלים דשא? הם חוששים שאולי זה

לוגו של וואטסאפ
דילוג לתוכן