Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

גידול תוכים

גידול תוכים בבית הפוך מסמך לנושא נפוץ מאוד, היום ניתן לרכוש במספר שקלים בודדים מספר תוכונים או ציפורי אהבה וכלוב ולשכן אותם בבית. בחדר הילדים או בסלון. אך עם הקלות שיש בגידול תוכים בבית מומלץ לערוך מחקר קטן לפני שמתחילים.

תעופת התוכי

המאפיין את רוב העופות הוא היכולת שלהן לעוף. בשל כך עלינו לשאוף לספק לתוכי שאנו מגדלים בבית את בית הגידול הרחב ביותר שאנו יכולים להרשות לעצמו. טעות נפוצה היא לחשוב כי גובה הכלוב הוא הפרמטר החשוב ביותר אך זו טעות. מומלץ להשקיע בעומק הכלוב על מנת לאפשר לתוכים לעוף קדימה ואחורה ולא למעלה ולמטה ולמנוע ניוון של שרירי התעופה שלהם.

סוגי תוכים והתאמת ציוד המתאים לאותו זן

מומלץ לערוך מחקר קצר על סוגי תוכים בהם אתם בוחרים ולהתאים את הציוד, מבנה הכלוב והתוכן שלו על פי סוג התוכי שאתם עומדים להכניס לתוכו. זאת, על מנת לספק לה את בית הגידול הטוב ביותר.

שלד הכלוב בנוי לרוב מרשת העשויה פלדה מגולוונת וקשיחה עם מרווחים שאינם מאפשרים מעבר של התוכי החוצה. אי הקפדה על הרווחים ברשת המתכת תוביל לבריחה מהירה של התוכים מהכלוב . המרווחים בכלוב צריכים גם למנוע מגורמים אחרים כמו חתול לדוגמא להשחיל ידיו אל תוך הכלוב במטרה לפגוע בתוכי.

אקלים כלוב לתוכים

אקלים הוא נושא חשוב באמת גידול תוכים בבית. חשוב מאד לשמור על טמפרטורה של שמונה עשרה עד עשרים וארבע מעלות סביב הכלוב בו חיים התוכים ובמידה וגורם כזה או אחר משפיע על טמפרטורה זו יש לבטלו. במידה והדבר אינו אפשרי יש צורך בקירור הכלוב על ידי התזת מים מבוקרת. אך , להימנע מאפשרות של רוח ומים אשר יוביל לפגיע בתוכים.

שילוב צמחיה במידה נכונה בכלוב

בכלוב עצמו מומלץ לשלב ענפים טבעיים לעמידה ושינה. יש לבחור ענפים המתאימים לגודל רגלי התוכי שבחרתם לגדל. אין צורך למלא את הכלוב בענפים אלא רק לאפשר לתוכים מקום לעמוד בו בקלות ולצפות במתרחש. חשוב גם לשמור על אוורור הכלוב מבלי לאפשר רוח פרצים שתפגע בציפורים אשר אין להם מקום לברוח אליו ולהתחבא . יחס זה צריך להשתמש גם ביחס לשמש ישירה.

תאורה בכלוב של תוכי

מומלץ לאפשר גישה שמש ישירה אל הכלוב אך לשמור על מקומות מוצלים אליהם יוכלו לסור התוכים במקרה של שמש יתרה.

מזון לתוכים

בטבע יש לתוכים מגוון רחב מאד של מזונות וכל שעליו לעשות הוא לבחור מהן.
כאשר בחרנו לגדל תוכי בבית צמצמנו למעשה את אפשרויות הבחירה שלו ולכן חשוב מאד לשמור על תזונה מזינה ומגוונת אשר תוביל להארכת חייו של התוכי על אף שהוא גדל בשבי.

שלבו זרעים שונים כמו גרעיני תירס, חיטה וכדומה עם ירקות ופירות על מנת לספק לתוכים תזונה מגוונת.

עירנות ובדיקה של מחלות

בדקו מפעם לפעם כי לא מתפתחת מחלה כלשהי בכלוב התוכים. ניתן לבצע זאת על ידי בדיקה כי הצואה אינה מעורכת בדם או כי השתן אינו חריף במידה חריגה.

כל סימן חריג צריך להדליק אצלכם נורה אדומה ומומלץ להפעיל אזעקת שווא ולבדוק את הדברים מאשר להמתין.

אולי יעניין אתכם לקרוא גם:
מחלות תוכים
אילוף תוכים

שתפו:

חדשות מעניינות מעולם החייות

הרשמו לניוזלטר

פוסטים אחרונים

מה זה רכיבה טיפולית

רכיבה טיפולית

רכיבה טיפולית היא שיטה טיפולית אשר בה אנשים בעלי לקויות ומוגבלויות מסוגים שונים זוכים בהזדמנות ללמוד כיצד לרכב על סוסים, כיצד לטפל בסוס ובנוסף על

רכיבה על סוסים ילדים

רכיבה על סוסים לילדים

רכיבה על סוסים לילדים היא הזדמנות עבורכם ועבור ילדיכם ליהנות מפעילות ספורטיבית אשר הינה בעת ובעונה אחת מאתגרת ומהנה. חרף העובדה שרבים מחשיבים רכיבה על

משחק לחמוס

משחקים לחמוסים

משחקים לחמוסים הם פריטים בעלי חשיבות רבה לאין שעור בחיי היום יום של חמוס. אין זה משנה כל עיקר לאיזה זן חמוס שייך – חמוס

כלב אוכל

למה כלבים אוכלים דשא?

כלבים אוכלים דשא, זה כבר ידוע לכל מי שאי פעם בחייו גידל כלב. אנשים שואלים את עצמם למה כלבים אוכלים דשא? הם חוששים שאולי זה

לוגו של וואטסאפ
דילוג לתוכן