Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

גידול תוכים

גידול תוכים בבית הפוך מסמך לנושא נפוץ מאוד, היום ניתן לרכוש במספר שקלים בודדים מספר תוכונים או ציפורי אהבה וכלוב ולשכן אותם בבית. בחדר הילדים או בסלון. אך עם הקלות שיש בגידול תוכים בבית מומלץ לערוך מחקר קטן לפני שמתחילים.

תעופת התוכי

המאפיין את רוב העופות הוא היכולת שלהן לעוף. בשל כך עלינו לשאוף לספק לתוכי שאנו מגדלים בבית את בית הגידול הרחב ביותר שאנו יכולים להרשות לעצמו. טעות נפוצה היא לחשוב כי גובה הכלוב הוא הפרמטר החשוב ביותר אך זו טעות. מומלץ להשקיע בעומק הכלוב על מנת לאפשר לתוכים לעוף קדימה ואחורה ולא למעלה ולמטה ולמנוע ניוון של שרירי התעופה שלהם.

סוגי תוכים והתאמת ציוד המתאים לאותו זן

מומלץ לערוך מחקר קצר על סוגי תוכים בהם אתם בוחרים ולהתאים את הציוד, מבנה הכלוב והתוכן שלו על פי סוג התוכי שאתם עומדים להכניס לתוכו. זאת, על מנת לספק לה את בית הגידול הטוב ביותר.

שלד הכלוב בנוי לרוב מרשת העשויה פלדה מגולוונת וקשיחה עם מרווחים שאינם מאפשרים מעבר של התוכי החוצה. אי הקפדה על הרווחים ברשת המתכת תוביל לבריחה מהירה של התוכים מהכלוב . המרווחים בכלוב צריכים גם למנוע מגורמים אחרים כמו חתול לדוגמא להשחיל ידיו אל תוך הכלוב במטרה לפגוע בתוכי.

אקלים כלוב לתוכים

אקלים הוא נושא חשוב באמת גידול תוכים בבית. חשוב מאד לשמור על טמפרטורה של שמונה עשרה עד עשרים וארבע מעלות סביב הכלוב בו חיים התוכים ובמידה וגורם כזה או אחר משפיע על טמפרטורה זו יש לבטלו. במידה והדבר אינו אפשרי יש צורך בקירור הכלוב על ידי התזת מים מבוקרת. אך , להימנע מאפשרות של רוח ומים אשר יוביל לפגיע בתוכים.

שילוב צמחיה במידה נכונה בכלוב

בכלוב עצמו מומלץ לשלב ענפים טבעיים לעמידה ושינה. יש לבחור ענפים המתאימים לגודל רגלי התוכי שבחרתם לגדל. אין צורך למלא את הכלוב בענפים אלא רק לאפשר לתוכים מקום לעמוד בו בקלות ולצפות במתרחש. חשוב גם לשמור על אוורור הכלוב מבלי לאפשר רוח פרצים שתפגע בציפורים אשר אין להם מקום לברוח אליו ולהתחבא . יחס זה צריך להשתמש גם ביחס לשמש ישירה.

תאורה בכלוב של תוכי

מומלץ לאפשר גישה שמש ישירה אל הכלוב אך לשמור על מקומות מוצלים אליהם יוכלו לסור התוכים במקרה של שמש יתרה.

מזון לתוכים

בטבע יש לתוכים מגוון רחב מאד של מזונות וכל שעליו לעשות הוא לבחור מהן.
כאשר בחרנו לגדל תוכי בבית צמצמנו למעשה את אפשרויות הבחירה שלו ולכן חשוב מאד לשמור על תזונה מזינה ומגוונת אשר תוביל להארכת חייו של התוכי על אף שהוא גדל בשבי.

שלבו זרעים שונים כמו גרעיני תירס, חיטה וכדומה עם ירקות ופירות על מנת לספק לתוכים תזונה מגוונת.

עירנות ובדיקה של מחלות

בדקו מפעם לפעם כי לא מתפתחת מחלה כלשהי בכלוב התוכים. ניתן לבצע זאת על ידי בדיקה כי הצואה אינה מעורכת בדם או כי השתן אינו חריף במידה חריגה.

כל סימן חריג צריך להדליק אצלכם נורה אדומה ומומלץ להפעיל אזעקת שווא ולבדוק את הדברים מאשר להמתין.

אולי יעניין אתכם לקרוא גם:
מחלות תוכים
אילוף תוכים

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב linkedin

2 תגובות

  1. אשל עזר מסביר על תוכים מדברים | פורטל בעלי חיים | אנימלייף | AnimalLife

    […] סוגי תוכים, כמו כנרים ועורבים למשל, הידועים ביכולת השירה שלהם […]

  2. אשל עזר מסביר על תוכים | פורטל בעלי חיים | אנימלייף | AnimalLife

    […] נוספים לקריאה: גידול תוכים אשל עזר מסביר על תוכים […]

פוסטים אחרונים

מה זה צב רך

צב רך – מה זה?

צב רך צב רך (trionyx triunguis) הוא זוחל במשפחת הצבים מסדרת הצבים הרכים אשר נפוץ ביבשת אפריקה ובאגן הים התיכון וכולל את מדינת ישראל. בשונה

קרפדה

קרפדה – כל מה שרציתם לדעת

קרפדה קרפדה או קרפדות הוא למעשה כינוי לקבוצת דו חיים מסדרת חסרי הזנב אשר כולל בתוכה כמה וכמה משפחות שונות. רבים נוטים להתבלבל בין קרפדות

מאמר על חיות

מאמר חיות – כל החיות במקום אחד

נחש קוברה מאמר חיות מכיל בתוכו מגוון רחב של בעלי חיים. אנו מזמינים אתכם לקרוא את כולו. ישנם כמה וכמה סוגי נחשים הנקראים נחשי קוברה

לוגו של וואטסאפ
דילוג לתוכן