דגים טורפים לאקווריום

דגים טורפים לאקווריום

דגים טורפים לאקווריום וגידולם הוא החלטה שיש להשקיע בה מחשבה רבה.
מפרסם: יוגב
תאריך: 21 ספט' 2012

דגים טורפים לאקווריום וגידולם הוא החלטה שיש להשקיע בה מחשבה רבה. אומנם, מרבית הדגים הטורפים אינם מסוכנים לאדם אך מדובר בדגים טריטוריאליים ואגרסיביים שיכולים בקלות להרוג דגים אחרים באקווריום.
דגים טורפים נוטים לרוב לתקוף דגים חלשים מהם כמו דגים טרופיים או דגים קטנים אחרים ברגעי רעב או אם אלו חדרו לאזור הטריטוריה שלהם באקווריום. גידול דגים טורפים המסוכנים לאדם באקווריום אינו חוקי בישראל.

גרין טרור

גרין טרור (Aequidens rivulatus) הוא דג ממשפחת הציקלידים ומקורו בדרום אמריקה. לרוב, צבע גופו יהיה בצבע ירוק בהיר בשילוב נקודות כחולות על אזור הסנטר.
גודלו של דג הגרין טרור יכול להגיע לכ-30 סנטימטרים. הזכרים בעלי סנפיר גב גדול יותר משלב הנקבות אשר יעוטר בקצהו בצבע כתום.
דג הגרין טרור הוא דג שליו יחסית אך מחסור במזון, חדירה לטריטוריה או תקיפה מצד דג אחר יפרו את שלוותו והוא יהפוך לדג אגרסיבי במיוחד.

אבו נפחא קונגו

אבו נפחא קונגו (Congo Puffer Tetraodon miurus)  הוא בין דגי האבו נפחא החכמים ביותר החיים במים מתוקים.
מקורו של דג אבו נפחא קונגו הוא מנהר הקונגו שבאפריקה ומכאן שמו. לא מומלץ לגעת בדג זה ביד חשופה פשוט משום שהוא מכיל חלקים רגילים אשר יכולים לפגוע בקלות גם בדגים אחרים.
יכולותיו המיוחדות של דג זה הין היכולת  שלו לשנות את צבעו בהתאם למצב הרוח שלו ולהתנפח עד לפי שלוש מגודלו הרגיל על מנת להפחיד אויבים.

חתול זנב אדום

חתול זנב אדום (Phractocephalus hemioliopterus) הוא אחד מדגי החתול התוקפניים ביותר.
שבי גודלו של הדג יכול להגיע עד לגודל של מטר ומשקל של כ-80 קילוגרמים ואילו בטבע נמצאו פריטים בגודל של מטר וחצי ובמשקל של יותר ממאה קילו.
בשל גודלו העצום הדג נדרש לאכול כמות מזון גדולה ויש להאכיל אותו כמה וכמה פעמים ביום במזון חי כמו עכברים, דגים קטנים וכדומה.
לא מומלץ לגדל חתול זנב אדום באקווריום קטן מארבעת אלפים ליטרים ורק במידה ואתם בעלי ניסיון בתחום.

פיראנה אדומה

דג פיראנה אדומה (Red Bellied Piranha) הוא הדג הטורף המפורסם ביותר בעולם בזכות אופיו האגרסיבי ושיניו החדות.
מקורו של דג הפיראנה הוא בנהר האמזונס בברזיל. גודלו של דג פיראנה בוגר יכול להגיע לכ-30 סנטימטרים ולמשקל של שלושה קילו.
לדגי הפיראנה מערכת שיניים חדות וחזקות המיועדת לטרוף בשר. נתון זה בשילוב העובדה כי מדובר בדגי להקות הופך אותם לסיכון עבור בעלי חיים שונים ובני אדם. בישראל קיים איסור מפורש לייבא, לגדל או למכור דגי פיראנה.

סינמה אנימלייף

My Aquarium: KILLER FISH

ניתן לגדל דג טורף באקווריום כמו שאפשר לראות בסרטון הזה.