דג קרב

דג קרב

דג קרב (Betta splendens) משתייך למשפחת דגי הלבירינט (מבוך). דגי קרב במשפחה זו בעלי איבר נשימה אטמוספרי הממוקם בראש בצורת מבוך ומכאן שמם.
מפרסם: יוגב
תאריך: 20 ספט' 2012

דג קרב (Betta splendens) משתייך למשפחת דגי הלבירינט (מבוך). דגי קרב במשפחה זו בעלי איבר נשימה אטמוספרי הממוקם בראש בצורת מבוך ומכאן שמם.
באיבר זה משתמשים הדגים על מנת לנשום כאשר הם עולים אל פני המים. בשל עובדה זו ניתן לגדל את דג קרב באקווריום עגול קטן מבלי להזדקק למשאבת חמצן חיצונית או ציוד נוסף.

מקורם של דגי קרב

מקורם של דגי קרב בעיקר ממדינות דרום מזרח אסיה ובמיוחד מתאילנד. בתי הגידול של הדגים במדינות אלו כוללים שדות אורז בוציים או ביצות בהם מרבית סוגי הדגים כלל לא היו שורדים. בישראל  הסוג הנפוץ ביותר של דג קרב הוא דג קרב סיאמי. אך, במדינות הגידול המקוריות ניתן גם למצוא מגוון רחב מאד של דגי קרב כאשר חלקם טופלו באופן גנטי על מנת ליצור זנים חדשים ואטרקטיביים במיוחד עבור הלקוחות.

על אף שמם דגי הקרב כלל אינם מסוכנים לאדם. אך, חשוב לדעת כי דגי הקרב הזכרים, המתהדרים בסנפירים ארוכים ומרשימים יכנסו לקרב ברגע בו יפגשו דג קרב נוסף עד אשר אחד מהם ימצא את מותו. במדינות הגידול המקוריות ניתן אפילו למצוא קרבות הימורים על קרבות של דגי קרב עד למותו של אחד מהם. לעומת הזכרים, הנקבות עצמן קטנות יותר ואינן בעלות סנפירים מרשימים אך הן מסתדרות בקלות עם נקבות נוספות מאותו סוג.

כאשר מבחינים בבועות אויר המתחברות לקצף על פני המים באקווריום פירוש הדבר שהדג הזכר מעוניין בזיווג. במידה ואתם מעוניינים להרביע את הדג תוכלו להכניס נקבה אל האקווריום העגול בשלב זה ולהוציא אותו מחדש לאחר השרצת הביצים .במידה ולא תוציאו את הנקבה הזכר יהרוג אותה. משלב זה הפריית הביצים והטיפול בהם יעשה על ידי הזכר.

גידול דג קרב

גידול דג קרב ניתן כמעט בכל מיכל ללא צורך בחמצן או באקווריום מיוחד אך הדרך הנפוצה ביותר לגידול דגי הקרב היא באקווריום עגול המכיל חצץ לא צבוע או חלוקי נחל וכולל צמח אחד בודד. הטיפול באקווריום פשוט וכולל החלפת רבע עד שליש מהמים באקווריום העגול בכל שבוע והאכלה באוכל מיוחד לדגי קרב פעם ביומיים. מומלץ גם לשמור על טמפרטורת מים שאינה קרה מידי.

סינמה אנימלייף

Step by step guide to breeding betta fish

הנה מדריך צעד אחר צעד כדי ללמוד את כל הצעדים הדרושים כדי לשחזר את דג Betta בהצלחה. אם יש לך שאלות, אל תתבייש לשאול ואני אעשה כמיטב יכולתי לענות עליהן.