Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

דלתות חתולים

דלתות חתולים זוהי המצאתו הגאונית של סר אייזיק ניוטון שחוץ מהיותו פיזיקאי דגול, היה חובב חתולים מושבע. המצאתו נועדה לשפר את איכות חייו של החתול.

מהי אם כך,דלת החתולים? (Cat flap) זוהי בעצם דלת דו-כיוונית קטנה אותה ניתן להתקין בתחתית כל דלת בבית, בדלת הכניסה או דלתות החדרים. לחלופין ניתן להתקינה גם בתחתית של קיר או לשלב אותה בתוך חלון.

הדלת מתאימה לגודלו של החתול ומאפשרת לו כניסה ויציאה עצמאית ללא עזרתו של האדם. החתול יכול לשוטט בחופשיות, לעבור בין החדרים השונים בבית, לצאת לחצר ולחזור הביתה כרצונו.

לפרטים נוספים על חתולים

למה כדאי להתקין דלת לחתול?

התשובה נעוצה באופיו המיוחד של החתול. בשונה מן הכלב, החתול מעולם לא בוית עד הסוף על ידי בני האדם. הוא ניחן ברוח חופשית והרפתקנות. הוא אוהב לטייל ולגלות מקומות חדשים. כמו כן, החתול ניחן בסקרנות רבה. בעלי חתולים בוודאי שמו לב עד כמה חתוליהם שונאים דלתות סגורות. הם מייללים מאחורי כל דלת סגורה  במשך שעות ארוכות, קופצים עליה ושורטים אותה בניסיון לפתוח אותה ולהגיע לצד השני.

לחתול יש חוש שמיעה חד וחוש ריח מפותח ביותר, הוא יכול לשמוע רחשים ולהריח ניחוחות מבעד לדלת ולכן הוא נחוש בדעתו להגיע אל הצד השני. דלת לחתול מאפשרת לו עצמאות וחופש להסתובב ולהתוודע לכל החדרים בבית ללא הגבלה. בנוסף היא מאפשרת לחתולים שרגילים לטייל בחוץ לצאת אל החצר ולחזור.  התאמת הדירה לצרכי החתול תורמת לרווחתו של החתול ובעליו גם יחד.

למידע על סירוס חתולים

איך לבחור דלת לחתול?

ישנו מגוון רב של דלתות לחתולים. על מנת לבחור את הדלת הנוחה והמתאימה ביותר רצוי לוודא שהיא עונה על הקריטריונים הבאים: ראשית כל בטיחות החתול. הדלת צריכה לאפשר מעבר בטוח ונוח לחתול. לפני רכישת הדלת מומלץ לוודא שהגודל מתאים והחתול עובר בנוחות ובטיחות, לא נתקע ופרוותו לא נתפסת בדלת. שנית, הדלת צריכה להיות עמידה לאורך זמן. יש לבחור דגם מחומר איכותי שלא ייסדק או ישבר בקלות כתוצאה מהמכות שהחתול ינחית עליה בזמן המעבר.  בנוסף, הדלת צריכה להיות אטומה לגשם ורוחות וגם לחתולי רחוב או אורחים לא רצויים אחרים. ברוב הדלתות קיים סוגר המאפשר נעילה של הדלת

במקרה הצורך. ישנן דלתות  חד-כיווניות שמאפשרות יציאה בלבד. ישנן גם דלתות משוכללות יותר המאפשרות מעבר אך ורק לחתול שלכם. דלתות אלו מופעלות בעזרת חיישן אלקטרוני או מגנטי שמוצמד לקולר של החתול. דלתות אלה אולם נוחות יותר, אך ללא ספק גם יקרות יותר. לסיום, הדלת צריכה להיות קלה גם לתפעול וגם להתקנה.

כיצד להתקין דלת לחתול?

לפני שמתחילים בהתקנת הדלת מומלץ לבחור את המקום האופטימאלי בשבילה. הדלת צריכה להיות ממוקמת קרוב לרצפה כדי שהחתול יגיע אליה בקלות, מצד שני רצוי שהיא תהיה מורמת כמה סנטימטרים מעל הרצפה.  אם מדובר בדלת הכניסה לבית, מומלץ להתקין את הדלת רחוק מן הידית כדי למנוע סכנה של פריצה.

ההתקנה עצמה מתחילה מהכנת הפתח במקום שנבחר להתקנת הדלת.

  • וודאו שהדלת שלכם מכילה הוראות שימוש ושבלונה.
  • מצמידים את השבלונה לדלת הבית ומסמנים את הקודקודים בעזרת עיפרון. בעזרת מקדחה קודחים ארבעה חורים בקודקודים המסומנים.
  • לאחר מכן בעזרת עיפרון וסרגל מחברים את הקודקודים ויוצרים צורה של מרובע.
  • בעזרת מסור קטן מנסרים את הקווים המסומנים ודוחפים החוצה את החלק הנותר.
  • בעזרת נייר זכוכית משייפים מעט את הקצבות המנוסרים ומכניסים את דלת החתולים לפתח שנוצר.
  • מרכיבים את הדלת ומחברים אותה בעזרת ברגים.
  • יש לוודא שהדלת יציבה ובטיחותית, נפתחת ונסגרת כראוי לפני שהחתול מנסה לעבור.

ייתכן שהחתול יחשוש תחילה מהדלת החדשה, ויהסס להשתמש בה, אך מהר מאוד הוא יתרגל אליה וילמד לנצל אותה לנוחיותו.

בלא מעט מפנסיוני החתולים נוכל למצוא דלתות חתולים אשר מאפשרים לחתולים לצאת ולהיכנס אל הבית.

שתפו:

חדשות מעניינות מעולם החייות

הרשמו לניוזלטר

פוסטים אחרונים

מה זה רכיבה טיפולית

רכיבה טיפולית

רכיבה טיפולית היא שיטה טיפולית אשר בה אנשים בעלי לקויות ומוגבלויות מסוגים שונים זוכים בהזדמנות ללמוד כיצד לרכב על סוסים, כיצד לטפל בסוס ובנוסף על

רכיבה על סוסים ילדים

רכיבה על סוסים לילדים

רכיבה על סוסים לילדים היא הזדמנות עבורכם ועבור ילדיכם ליהנות מפעילות ספורטיבית אשר הינה בעת ובעונה אחת מאתגרת ומהנה. חרף העובדה שרבים מחשיבים רכיבה על

משחק לחמוס

משחקים לחמוסים

משחקים לחמוסים הם פריטים בעלי חשיבות רבה לאין שעור בחיי היום יום של חמוס. אין זה משנה כל עיקר לאיזה זן חמוס שייך – חמוס

כלב אוכל

למה כלבים אוכלים דשא?

כלבים אוכלים דשא, זה כבר ידוע לכל מי שאי פעם בחייו גידל כלב. אנשים שואלים את עצמם למה כלבים אוכלים דשא? הם חוששים שאולי זה

לוגו של וואטסאפ
דילוג לתוכן