סירוס חתולים

סירוס חתולים

סירוס חתולים או למה לסרס את החתול שלכם? בניגוד לכלבים, להחזיק חתול שאינו מסורס בדירה זהו מצב כמעט בלתי אפשרי, בעיקר בשל נושא סימון בעזרת השתן.
מפרסם: יוגב
תאריך: 13 נוב' 2012

סירוס חתולים או למה לסרס את החתול שלכם? בניגוד לכלבים, להחזיק חתול שאינו מסורס בדירה זהו מצב כמעט בלתי אפשרי, בעיקר בשל נושא סימון בעזרת השתן. כאשר חתול מגיע לזמן בגרותו המינית, נושא הסירוס תמיד עומד על הפרק, ובמקרה זה, המלצת הווטרינרים היא חד משמעית, לסרסו.

סירוס חתולים הוא ניתוח שיגרתי המבוצע ע"י כל וטרינר, הוא דורש כלי ניתוח בסיסים בלבד ומרבית החתולים מתאוששים מן הניתוח תוך שעות בודדות.

בניתוח עצמו, מבוצע חתך בכל אחד מצידי שק האשכים של החתול, הם מוצאים מן הגוף, מבוצעת קשירה למניעת דימומים ואז האשכים נחתכים. אורך הניתוח נע בין חמש עשרה לשלושים דקות, לא יותר.

במרבית המקרים החתול יקבל זריקת אנטיביוטיקה ובמידת הצורך גם זריקה לשיכוך כאבים לאחר ניתוח הסירוס.

מכיוון שמדובר בניתוח פשוט יחסית, רבים כיום משתמשים בשירות "וטרינר ביקורי בית" אשר אוסף את החתול, מסרסו במרפאה, ומחזירו לביתו לאחר מספר שעות.

אז בעצם למה לבצע סירוס חתולים?

חתול בוגר מינית, שאינו מסורס, יתחיל בסימון טריטוריה ברחבי הבית, את הסימון החתולים מבצעים באמצעות שתן. סירוס החתול ימנע את ריסוס הבית בשתן (ואת הריחות והלכלוך הנלווים לכך).

סירוס מפחית את ייצור הטסטוסטרון ולכן מפחית בצורה משמעותית קרבות ומריבות בין חתולים. דבר זה חוסך פציעות לחתולים (בעיקר לחתולים אשר יוצאים מן הבית) ובנוסף, מפחית את סיכויים להידבק באיידס חתולים המועבר בנשיכה.

סירוס חתולים מפחית גם את הנטייה של זכרים לשוטט ולנדוד ובכך מפחית את סיכוי החתול להיפצע או להיפגע מרכב חולף או מבעלי חיים אחרים.

הוכח מחקרית כי חתולים אשר עברו סירוס חיים זמן ארוך יותר מאילו שלא סורסו.

חסרונות סירוס חתולים

למרות שניתוח סירוס הוא אחד הניתוחים הפשוטים, עדיין מדובר בניתוח בהרדמה מלאה על כל הכרוך בכך. כיום מרבית המרפאות הווטרינריות משתמשות בחומרי הרדמה חדישים ובטוחים אך עדיין קיים סיכון, גם אם קטן, בכל פרוצדורה המבוצעת בהרדמה מלאה.
סיכונים נוספים של הניתוח עצמו הוא הסכנה לדימומים או זיהום בעקבות הניתוח.

חיסרון נוסף, שלא תמיד נראה, הוא עליה במשקל. הוא נובע מכך שלעיתים הסירוס גורם לחתול להיות פעיל פחות. עם זאת, במשקל החתול ניתן לשלוט בקלות יחסית בעזרת מזון מתאים (ובעלים אשר מקפידים על תזונת החתול).

מתי אפשר לסרס את החתול?

מחקרים בארה"ב הראו שניתן לבצע סירוס כבר בגיל ארבעה חודשים. עם זאת, מרבית הווטרינרים בישראל מעדיפים לחכות לגיל מבוגר יותר של שמונה, תשעה חודשים. סירוס בגיל מאוחר יותר מלווה בסיכון שהחתול יתחיל לסמן את הטריטוריה בשתן ולא תמיד הרגל זה מפסיק לאחר הסירוס.

צריכים שירותי סירוס חתול או חיסון חתולים התקשרו 052-5562441 ונשמח לעזור

סינמה אנימלייף

Spay or Neuter Your Cat

סרטון שנותן סיבות למה כן לסרס את החתול שלך ואיך זה יעזור לך בתפקוד היומיומי