Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

7 טיפים להכנת הכלב לקיץ

טיפים להכנת הכלב לקיץ הישראלי המתקרב, משנה לשנה הוא הופך חם יותר וקטלני עבור הכלבים שלנו.

הכנה מוקדמת לקראת חודשי הקיץ החמים, הקשבה לצורכי הכלב והתנהגות בהתאם עתידים להקל על התמודדות הכלב עם הקיץ, לשפר לו את איכות החיים ולמנוע ממנו בעיות בריאותיות שחלקן אף יכולות לסכן חיים.

ד”ר גלי מיכאלי, בעלת ניסיון של שנים רבות בטיפול בכלבים מרכזת את גורמי הסיכון לכלבים שלכם ומביאה לכם טיפים להכנת הכלב לקיץ שיסייעו לכם ולכלבכם להתמודד בהצלחה עם חום יולי אוגוסט.

הכנת הכלב לקיץ – נחשים עקרבים וצמחים רעילים

גם כלבים רגישים לנחשים, עקרבים וצמחים רעילים. יש נטייה לחשוב כי כלבים עמידים יותר לגורמי סיכון שמזמן הטבע, אך לא כך הדבר. בחודשי הקיץ מתעוררים נחשים מתרדמתם ומסכנים גם את הכלבים שאוהבים לפוש ולחכך עשבים ושיחים. לכן, הטיפ הוא להרחיק כלבים משיחים ומאזורים בהם יכולים להסתתר נחשים. אם כלבכם הוכש על ידי נחש אז נסו להגביל את תנועתו ככל הניתן ולהבהילו במהרה אל המרפאה הווטרינרית הקרובה. גם לגבי עקרבים ההמלצות הן זהות ואף נתקלתם בעקרב צהוב או שחור אז הרחיקו את כלבכם ככל הניתן. אמנם לא הרבה אנשים מודעים לכך אך ישנם לפחות 400 צמחים הידועים כרעילים לכלבים. כדאי מאוד לקרוא יותר בנושא ולהרחיק כלבים מצמחים המצויים באזורנו כגון הרדוף הנחלים, אלוורה, עצי משמש ותפוחים ועוד.

פרעושים וקרציות – אלרגיה שכיחה לכלבים

פרעושים וקרציות הם פגע רע כל השנה אך מאחר והכלבים נוטים לטייל יותר מחוץ לכותלי הבית בחודשי הקיץ החמים אז גם עולה שכיחות ההידבקות במזיקים. צריך לזכור שאין מדובר רק בתחושת אי נוחות לכלב אלא בסכנת חיים, שכן, קדחת קרציות היא מחלה המסכנת חיי כלב. גם פרעושים עלולים לגרום להופעתה של אלרגיה ומשם הדרך להידרדרות היא קצרה. הטיפים שלנו הוא להדביר את החצר כנגד פרעושים וקרציות, לרכוש קולר יעיל ואיכותי נגדם ולהרחיק את הכלב מריכוזי כלבים בהם לא מתבצעת הדברה.

כוויות ומכות חום

נעים לכם לטייל בחודש אוגוסט, כאשר השמש קופחת ובשיא כוחה? לא! אז גם לכלב זה לא נעים. כפות רגליו של הכלב יכולות לחטוף כוויות קשות והחום עלול לפגוע גם במערכות פנימיות. לכן, הטיפ שלנו הוא לטייל בשעות נוחות ובמקומות מוצלים. תמיד כדאי להצטייד במים צוננים. שעות הבוקר המוקדמות או שעות הערב המאוחרות הן הזמן הטוב ביותר.

פינה עם מקום מוצל וקריר

סביבת המחייה של הכלב צריכה להיות נעימה ומלטפת. תתארו לכם את הבית שלכם חם מאוד וללא מקום נעים להניח את הראש. מחשבה לא נעימה ובוודאי גם לכלב שלכם. לפיכך, הטיפ שלנו הוא לסדר לכלב מקום מוצל וקריר יחסית, לא תחת קרניה הישירות של השמש ועם אספקת מים תדירה.

מחסום עם אוויר לנשימה

כאשר אתם מטיילים עם כלבכם אז יש חובת הצטיידות במחסום פה לגזעים מסוימים. חשוב מאוד מאוד לרכוש מחסום שמאפשר את ההלחתה, שהיא ההתנשפויות הנמרצות שמבצעים הכלבים על מנת לצנן את גופם. על המחסום לאפשר לכלב לפתוח את פיו באופן המאפשר תנועת הלחתה טובה.

טיפוח פרוות הכלב

אין צורך במריחת קרם הגנה אך כן אפשר להימנע מתספורות קצוצות מדי בחודשי הקיץ. הפרווה היא המגנה על גופו של הכלב מפני קרני השמש ומשכך צריך להשאירה על גופו בחודשי הקיץ החמים. הטיפ שלנו הוא לטפח תכופות את הפרווה, להבריש אותה ולשמור על אורך פרווה המגיע לכדי חצי סנטימטר עד סנטימטר לפחות.

ערנות לכל התנהגות – טיפ זהב

גשו לווטרינר – הטיפ האחרון הוא הנטייה של רבים לבחון את ההידרדרות במצב הכלב לפני שהם פונים לווטרינר. הטיפ הוא להיות ערניים למצבו הגופני של הכלב, ואם במידה ואתם רואים כי חל שינוי ניכר, התנהגותו אינו כתמול שלשום אז גשו מיד למרפאה הווטרינרית או הרימו טלפון לשיחת ייעוץ ראשונית. אל תמתינו עד שכלבכם יגיע למצב של קריסת מערכות ויהיה מאוחר מדי להתערב ולעזור לו.

המאמר “טיפים להכנת הכלב לקיץ” באדיבות – ד”ר גלי ד”ר גלי מיכאלי, וטרינרית בחיפה והסביבה.

מאמרים שאולי יעניינו אתכם:

איך בוחרים אוכל לחתולים

שתפו:

חדשות מעניינות מעולם החייות

הרשמו לניוזלטר

פוסטים אחרונים

מה זה רכיבה טיפולית

רכיבה טיפולית

רכיבה טיפולית היא שיטה טיפולית אשר בה אנשים בעלי לקויות ומוגבלויות מסוגים שונים זוכים בהזדמנות ללמוד כיצד לרכב על סוסים, כיצד לטפל בסוס ובנוסף על

רכיבה על סוסים ילדים

רכיבה על סוסים לילדים

רכיבה על סוסים לילדים היא הזדמנות עבורכם ועבור ילדיכם ליהנות מפעילות ספורטיבית אשר הינה בעת ובעונה אחת מאתגרת ומהנה. חרף העובדה שרבים מחשיבים רכיבה על

משחק לחמוס

משחקים לחמוסים

משחקים לחמוסים הם פריטים בעלי חשיבות רבה לאין שעור בחיי היום יום של חמוס. אין זה משנה כל עיקר לאיזה זן חמוס שייך – חמוס

כלב אוכל

למה כלבים אוכלים דשא?

כלבים אוכלים דשא, זה כבר ידוע לכל מי שאי פעם בחייו גידל כלב. אנשים שואלים את עצמם למה כלבים אוכלים דשא? הם חוששים שאולי זה

לוגו של וואטסאפ
דילוג לתוכן