Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

מקדימים תרופה למכת טרמיטים בבית

טרמיטים ניזונים מעץ ועשויים לאכול חלקים מהבית, או אפילו את כולו (בהנחה שהבית עשוי כולו עץ). לאחרונה, התגלו טרמיטים גם בין דפים של ספרים ישנים. טרמיטים מהווים סכנה עבור כל פריט מעץ המצוי בבית; וכדוגמא, הם אוהבים לכרסם רהיטים או משקופים מעץ מלא – ממש תענוג לחך.

קיימים שני סוגי בתים – אלו שנפגעו כבר מנזקי טרמיטים, ואלו שעשויים להיפגע מהם בעתיד הקרוב. כל בית למעשה מצוי בסכנה פוטנציאלית להיפגע מטרמיטים.

הדברת טרמיטים – למקצוענים

לעיתים נדירות ניתן לראות את נזקי העץ, מפני שהפעילות המזיקה מבוצעת בעיקר בחלק הפנימי של העץ; עם הסרת חלקו החיצוני, אפשרי לגלות איזה נזק נגרם. שירותי הדברה מקצועיים, מציעים פתרונות בלעדיים לטובת גילוי מוקדם, שימנע נזקים אפשריים מפלישת טרמיטים לבית.

חברה מומחית בתחום הדברת טרמיטים תבצע הדברה מוקדמת, תוך שימוש בפיתיונות ליצירת הפרדה תת-קרקעית. הפרדה זו מונעת מהטרמיטים לחדור למבנה עצמו. חיץ זה מתבסס על כך שלטרמיטים יש פשוט מה לאכול קרוב יותר אליהם. פיתיון זה מגלה במהרה פעילות של טרמיטים, ומאפשר ביצוע הדברה באופן מיידי, עם גילוי הסימנים. הדברה זו מבוצעות עם חומר ממית וללא ריסוס.

מה שעשוי לסבך הדברת טרמיטים – בקרה עליהם. מחד, בדומה לנמלים, דבורים וצרעות, הטרמיטים הם חרקים חברתיים החיים בקן, עם מלכה ופועלים המגנים עליה. בדומה לתיקנים, גם הטרמיטים הם בעלי קצב התרבות גבוה. מאידך, שלא כמו הנמלים, טרמיטים אוכלים המון ואף אוגרים מזון. כך, הטרמיטים מסוגלים לנגוס את דרכם לבית וגם בתוך הבית.

קיימים בארץ שני סוגים עיקריים של קיני טרמיטים:

1. טרמיט עץ
2. טרמיט קרקע

הטרמיטים ניזונים מעץ מעובד (בעיקר אורן) ומוצרי עץ. העץ מכיל תאית, אשר מתעכלת על-ידי חיידק השוכן בבטן הטרמיט.

ניתן לזהות טרמיטים באמצעות סימני היכר שלהלן: בורחים מאור, חסרי עיניים, בהירים.

סימני נגיעות: חריצים לאורך ולרוחב המשקוף, תעלות בוץ הנמשכות מרצפת הבית כלפי מעלה.
על-פי רוב, בעת שמופיעים סימני נגיעות, הרי שהנזק כבר ישנו. טיפול מיידי בתופעה עשוי למנוע או למזער נזק לפריט העץ הבא, אולם לתקופה מוגבלת בלבד.

טרמיטים – אופן הדברה

1. הזרקת חומר הדברה (זרחן אורגני) למשקופי עץ.
2. קדיחת חורים לאורך צידו הפנימי של הקיר במרחק 30 ס”מ בין חור למשנהו, תוך הזרקת חומר הדברה בלחץ גבוה. טיפול זה ימנע נגיעות במקום.
3. חפירת תעלה מצידו החיצוני של הקיר ברוחב ועומק של כ-40 ס”מ, בצמוד לקיר ככל הניתן; בהמשך, יש להציף את התעלה בחומר הדברה.

בלתי אפשרי לבצע הדברת טרמיטים והליך הגנה רק באמצעות שלב אחד; חובה לבצע את שלושתם ואף לחשוב על תחזוקת הטיפול פעם בשנה, למניעת חדירה של טרמיטים למבנה. הטיפול לא ימנע פגיעה נוספת, שהרי הוא אינו פוגע במערכת הרבייה של מושבת הטרמיטים.

במקרה שהתגלו נגיעות טרמיטים בבית, חובה לבצע את הטיפול שהוצע. טיפול עם חומר הדברה איטי יכול להספיק; תפקיד חומר זה הוא להיצמד לגוף הטרמיט, וכאשר זה חוזר לקן ומתחכך במלכה, היא תורעל על-ידי החומר – מה שיגרום לקן לחדול מלתפקד.

במידה שהתגלתה פעילות טרמיטים בבית השכן, כדי להתחיל לחשוב במהרה על אסטרטגיית הגנה על הבית שלכם ולנסות לבדוק קיומן של נגיעות שאינכם מודעים אליהן.

יש לחתור להגנה מפני טרמיטים עוד טרם הגעתם למבנה – כפעולה מונעת. אין טעם לחכות כדי למצוא את הטרמיטים; ישנו סיכוי רב כי הם כבר באזור, אך קשה לגלותם. חברת הדברה מקצועית ומנוסה תאפשר לכם לבדוק ללא כל מאמץ ועל בסיס יומיומי, את המצב הקיים במשקופים ובקירות של הבית.

שתפו:

חדשות מעניינות מעולם החייות

הרשמו לניוזלטר

פוסטים אחרונים

מה זה רכיבה טיפולית

רכיבה טיפולית

רכיבה טיפולית היא שיטה טיפולית אשר בה אנשים בעלי לקויות ומוגבלויות מסוגים שונים זוכים בהזדמנות ללמוד כיצד לרכב על סוסים, כיצד לטפל בסוס ובנוסף על

רכיבה על סוסים ילדים

רכיבה על סוסים לילדים

רכיבה על סוסים לילדים היא הזדמנות עבורכם ועבור ילדיכם ליהנות מפעילות ספורטיבית אשר הינה בעת ובעונה אחת מאתגרת ומהנה. חרף העובדה שרבים מחשיבים רכיבה על

משחק לחמוס

משחקים לחמוסים

משחקים לחמוסים הם פריטים בעלי חשיבות רבה לאין שעור בחיי היום יום של חמוס. אין זה משנה כל עיקר לאיזה זן חמוס שייך – חמוס

כלב אוכל

למה כלבים אוכלים דשא?

כלבים אוכלים דשא, זה כבר ידוע לכל מי שאי פעם בחייו גידל כלב. אנשים שואלים את עצמם למה כלבים אוכלים דשא? הם חוששים שאולי זה

לוגו של וואטסאפ
דילוג לתוכן