כך תבחרו את המזון הנכון ביותר לכלב שלכם

כל מי שמגדל כלב בביתו, ירצה מן הסתם לדאוג לאיכות חיים מקסימלית של ידידו הטוב ביותר.
תגיות: כלבים, מזון
מפרסם: יוגב
תאריך: 07 יוני 2017

כל מי שמגדל כלב בביתו, ירצה מן הסתם לדאוג לאיכות חיים מקסימלית של ידידו הטוב ביותר. בריאות כלבכם תלויה רבות במזון אותו הוא צורך, ואם הוא איכותי, הוא גם יכול למנוע בעיות בריאותיות עתידיות ואף להאריך את תוחלת חייו של הכלב. למעט זאת, כמובן שחשוב לרכוש בעבורו מזון שיהיה ערב לחיך.

מהם סוגי המזונות השונים לכלבים?

מזון לגורים – בחירה נכונה של מזון לכלבים, מותאמת גם על פי גילו של הכלב. למשל, בחנויות לחיות מחמד תוכלו למצוא מבחר רב של מזון לגורים, זהו מזון איכותי המיוצר על ידי חברות מותג ידועות שם. המרכיבים התזונתיים להם נדרש גור כלבים שונים מאלה להם נדרשים כלבים בוגרים, וחשוב מאוד לא להחליף את המזון או עד שהכלב הוא בוגר. מינון המרכיבים במזון משתנה כאשר מדובר במזון לגורים, כל זאת על מנת שיצרכו את כל המרכיבים התזונתיים החיוניים להתפתחותם.

כלבים בוגרים – עם הגיעו של הגור לגיל בגרות, ניתן להזינו עם מזון לבוגרים. כלבים אלה הם בני 8 ומטה, ועליהם לצרוך מזון המתאים לגילם הכולל כמות מספקת של חלבונים, פחמימות, אולי גם תוספי תזונה. חשוב ביותר עוד טרם רוכשים את אריזת המזון, לקרוא את רשימת המרכיבים התזונתיים הכתובים על גבי האריזה. ככל שהמזון יהיה מיוצר מחומרים טבעיים ויכיל כמות גדולה יותר של בשר, כך הוא גם איכותי יותר. לכל חברות המותג ידועות השם, יש מזון לבוגרים במגוון טעמים.

תזונה המיועדת לכלבות מניקות – כלבות שהן מניקות, נדרשות לתזונה מיוחדת. הצרכים של כלבות מניקות הינם שונים מאלה של כלבים בוגרים. חשוב לרכוש בעבור הכלבה מזון איכותי ועם מרכיבים מזינים. מזון שלא יספק את צרכיה התזונתיים של הכלבה, עלול לפגוע בבריאותה ואף בבריאות הגורים. בנוסף, כלבות מניקות, מומלץ להן לצרוך מזון עשיר בסידן, ומינרלים. אחרי הכל, לאחר הלידה הכלבה מותשת וחסרת כוחות.

מזון דיאטטי – זהו מזון המיועד לכלבים הסובלים מהשמנת יתר, או כאלה אשר אינם נוהגים להוציא את מרצם. מזון זה הינו דל שומן ודל קלוריות, והוא אף מכיל סיבים תזונתיים בכדי להמריץ את חילוף החומרים. ככלל, השמנת יתר בקרב כלבים מהווה סכנה בריאותית.

מזון מיוחד לכלבים עם בעיות במערכת העיכול – זהו אוכל לכלבים להם קיבה רגישה והם סובלים מבעיות עיכול שונות כגון שלשולים או גזים. המזון המתאים לכלבים אלה יהיו בו מרכיבים תזונתיים שקל לעכל אותם. לרוב הוא יכיל אורז, סיבים, וכמו כן אנטי אוקסידנטים.

מזון לכלבים מבוגרים – כלבים מבוגרים הם בני 8 ומעלה, ובתקופה בה הם מתחילים להזדקן הצרכים התזונתיים שלהם גם הם משתנים. בגילאים הללו למזון השפעה קריטית על בריאותו של הכלב ואף על תוחלת ואיכות חייו. מזון המיועד לכלבים מבוגרים יכיל ויטמינים, אנטי אוקסידנטים, כמות מכובדת של חלבונים, עליו להיות דל קלוריות, הכל על מנת לענות במדויק על צרכיו התזונתיים של הכלב המבוגר.