השארת הכלב בפנסיון לראש שקט יותר

יש הרבה מחשבות לפני נסיעה אחת מהן למי שמחזיק בעל חיים בביתו היא היכן להשאיר אותו כל תקופת הנסיעה.
תגיות: כלבים
מפרסם: יוגב
תאריך: 14 מרץ 2017

יש הרבה מחשבות לפני נסיעה אחת מהן למי שמחזיק בעל חיים בביתו היא היכן להשאיר אותו כל תקופת הנסיעה. לרוב משאירים את הכלב בפנסיון, בית שמחזיק עוד בעלי חיים ומספק להם את כל הצרכים והטיולים שהם רגילים להם מבעליהם.

שאלות רבות נשאלות בעניין פנסיון לכלבים כמו: מה עושים בעת שמשאירים את הכלב  בפנסיון? האם להשאיר אותו לבד או עם כלב נוסף? מה צריך להכין לפנסיון לפני שמגיעים? ננסה לענות על השאלות הללו במאמר לפניכם.

לא להראות לחץ

חשוב בעת שנפרדים מהכלב לא ללטף אותו יתר על המידה הוא חש את הפרידה וזה מפעיל עליו לחץ וחרדה. כלב חי את הרגע הזה ואינו מביט קדימה מה יהיה, לכן נסו להיכנס למחשבה שלו ולא להתחיל לחשוב על הגעגוע העתיד לבוא. אם הכלב יהיה עסוק ואז נצא מטווח הראייה שלו זה יהיה הרבה יותר קל לכם ובעיקר לו. לכן בהשראה של הכלב בפנסיון בקשו מהעובדים שייקחו אותו ויעסיקו אותו בזמן שאתם נעלמים. כלב שעסוק בסביבה חדשה או באדם חדש לא יחוש את העזיבה שלכם ולא יהיה בלחץ.  

האם רצוי השאיר את הכלב עם כלב נוסף?

כשמשאירים את הכלב בפנסיון כדאי שיהיה בחברת כלב נוסף לזמן מה. אך לא כל העת, עדיף מדי פעם לגוון ולהשאיר אותו עם כלבים אחרים, הוא מתרגש ועסוק בלשחק איתם ולא נכנס לבדידות וגעגוע לבעלים שלו. הוא גם עלול לגלות תלות בכלב היחיד שאתו ויכול גם להתגעגע אליו אחרי שיחזור הביתה.

חיסונים שהכלב חייב לעבור קודם השארתו בפנסיון

כלב שנשאר בפנסיון חייב שיהיה לו רישיון בתוקף של חיסון נגד כלבת. חיסון שעלת גם מומלץ לעשות לכלב שלכם. מספיק שכלב אחד יהיה חולה הוא עשוי להדביק את שלכם. אם אתם מכניסים את הכלב שלכם לפנסיון מיום אחד עד שבוע, אין צורך בחיסון הזה, רק אם מדובר למעלה משבוע. במידה ומחסנים אותו צריך להמתין ארבעה עשר יום לפני לכניסה שלו שאז רק מתחילה להשפיע החיסון.