כלבים דלמטיים

כלבים דלמטיים

כלבים דלמטיים (Dalmatian) הם כלבים אשר זכו לפופולאריות גדולה מהרגיל לאחר שיצא הסרט של דיסני "על כלבים וגנבים" (101 כלבים דלמטיים).
מפרסם: יוגב
תאריך: 13 יוני 2012

כלבים דלמטיים (Dalmatian) הם כלבים אשר זכו לפופולאריות גדולה מהרגיל לאחר שיצא הסרט של דיסני "על כלבים וגנבים" (101 כלבים דלמטיים). יש אשר אומרים כי מוצאם של כלבים דלמטיים באזור בקרואטיה בשם דלמטיה, אשר בו נמצאו לראשונה תיעודים חזותיים של כלב דלמטי. בעבר כלבים דלמטיים שימשו בתור כלבי עבודה (גרירת מזחלות, מלווים למכבי אש ועוד).

מאפיינים חיצוניים: כלבים דלמטיים הם כלבים גדולים יחסים ושריריים, בעלי פרווה קצרה בצבע לבן אשר מנוקדת בנקודות שחורות או חומות (גם על האוזניים). כלבים דלמטיים שוקלים בדרך כלל בין 16 ל-32 ק"ג והם מתנשאים לגובה של 48 עד 60 ס"מ. תוחלת החיים של כלבים דלמטיים היא 12-14 שנים.

מזג: כלבים דלמטיים הם כלבים מאוד אנרגטיים ונלהבים, וקרוב לוודאי שהסיבה לכך היא כי כלבים דלמטיים פותחו במקור לשמש בתור כלבי עבודה הרגילים לעבוד ולהתרוצץ במשך שעות ארוכות.  הם אוהבים מאוד לשחק והם טובים מאוד עם ילדים. חלקם עקשנים מאוד, עקב ההשבחה שלהם לצרכי עבודה ושמירה, לכן חשוב שהם יעבור אילוף עוד בעודם גורים.

למידע נוסף על כלבים

למי מומלץ לאמץ כלב דלמטי?

כלבים דלמטיים מומלצים לאימוץ עבור אנשים אשר רגילים לנהל אורח חיים פעלתני ונמרץ ולא לאנשים אשר מעוניינים לאמץ כלב אשר ישמש עבורם בתור קישוט לרצפה. כלבים דלמטיים, בדומה לעוד סוגי כלבים, אינם מתאימים לחיים בדירה, אלא אם כן הם זוכים לפעילות מאומצת המאתגרת את הגוף ואת השכל.

למידע נוסף על כלבים לאימוץ

סינמה אנימלייף

Dalmatian Has...16 Puppies!

זה לא בדיוק 101 כלבים וגנבים אבל זה די קרוב.