Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

כלב בוקסר – כלב ציד או תינוק מגודל?

בוקסרים הם כלבים ממשפחת הכלביים, גזע שקיים כבר משנות התשעים של המאה ה-19. ישנם שלושה סוגים של כלבי בוקסר: אנגלי, גרמני ואמריקאי כאשר הגרמני הוא הגדול מבין השלושה והאמריקאי הקטן מביניהם. מבנה גופם מוצק וגדול, בעלי שיער קצר חלק בצבעי חום, לבן או מנומר.

לסתותיו חזקות מאוד והם נועדו לאפשר לכלב להיתלות על טרפו, גדול ככל שיהיה. אוזניו שמוטות ורחבות, ועיניו גדולות וטובות המקנות לו מבט שובב. רמת האינטליגנציה של הבוקסרים שנויה במחלוקת בקרב מגדלי הכלבים. וטרינרים רבים טוענים כי רמתו של הבוקסר היא ממוצעת ואחרים טוענים כי רמתו הרבה מעל הממוצע.

קצת היסטוריה על כלבי בוקסרים

במהלך ההיסטוריה של גזע זה, הבוקסר נחשב לכלב ציד אמין, כלב שמירה ומלחמה – כלב בעל חוש אחריות המאופיין במזג טוב. עד למלחמת העולם השנייה היה בשימוש ככלב שליחה וכלב מלחמתי. לאחר מכן התאפיין בעיקר ככלב שמירה והגנה. בעבר היו קוצצים לכלבים אלו את אוזניהם וזנבותיהם, אך עם השנים בהתערבות ארגונים שונים של זכויות בעלי חיים, וטרינרים ודעת קהל עולמית, נאסר ביצוע קיצוץ אוזניים וזנבות וכלבים שעדיין בוצעו בהם קיצוצים אלו לא יכולים להשתתף בתחרויות או בתערוכות כלבים ברחבי העולם.

הבוקסר הינו חיית מחמד המתאימה למשפחה עם ילדים, הוא אוהב חברה של אנשים, אך אינו בוטח בזרים ועל כן משמש גם ככלב שמירה והגנה מצוין, במיוחד אם מתגרים בו. הוא כלב פעיל מאוד ועל כן יש לספק לו הרבה פעילות כגון לעיסת חפצים, חפירת בורות וכדומה ולא לתת לו להשתעמם. הוא נאמן מאוד לבעליו ולעולם לא יתרחק מסביבתו המוכרת. הוא מסתגל במהירות לסביבה המודרנית ולחיי העיר הסואנים והמהירים. הוא יסתדר גם עם בעלי חיים נוספים בבית כל עוד הם קטנים ממנו וידוע לחיות בשלום גם עם חתולים.

בוקסר תמיד שמח ורוצה לעבוד או לשחק. בגרמניה הוא הגזע הנבחר ביותר לצורכי עבודה והגנה. נעשה בו שימוש רב גם במערכות ביטחוניות רבות וכן ככלבי נחיה לעיוורים וכבדי שמיעה.

בריאות ותוחלת חיי כלבי בוקסר

מבחינה בריאותית, כלבי הבוקסר הינם בריאים אך הם רגישים לבעיות כגון הצרות ובצקות בעורקים, פגיעות שונות בשריר הלב ובעיות שונות בבלוטת התריס. יש להם נטיות לאלרגיות שונות והעור שלהם רגיש מאוד ונוטה לדלקות עור שונות. רבים מהם סובלים מריור יתר ונחירות מוגזמות. תוחלת חייהם נעה בין 11-15 שנים בממוצע.

האם כלב בוקסר מתאים למשפחה?

הבוקסר מהווה כלב נפלא למשפחה שכן הוא תמיד ירצה בחברותם של בני המשפחה ובו בעת יגן עליהם מכל צרה או סכנה. כלב קשוח מחד, אך לרוב מתנהג כ”תינוק” הדורש תשומת לב ומשחק. רבים הם האנשים אשר אימצו למשפחתם כלב בוקסר ומאז אינם מוכנים לאמץ כלב נוסף שאינו בוקסר בבחינת “פעם בוקסר – תמיד בוקסר”. יש האומרים כי ישנם בוקסרים ויש את יתר הגזעים.

שתפו:

חדשות מעניינות מעולם החייות

הרשמו לניוזלטר

פוסטים אחרונים

מה זה רכיבה טיפולית

רכיבה טיפולית

רכיבה טיפולית היא שיטה טיפולית אשר בה אנשים בעלי לקויות ומוגבלויות מסוגים שונים זוכים בהזדמנות ללמוד כיצד לרכב על סוסים, כיצד לטפל בסוס ובנוסף על

רכיבה על סוסים ילדים

רכיבה על סוסים לילדים

רכיבה על סוסים לילדים היא הזדמנות עבורכם ועבור ילדיכם ליהנות מפעילות ספורטיבית אשר הינה בעת ובעונה אחת מאתגרת ומהנה. חרף העובדה שרבים מחשיבים רכיבה על

משחק לחמוס

משחקים לחמוסים

משחקים לחמוסים הם פריטים בעלי חשיבות רבה לאין שעור בחיי היום יום של חמוס. אין זה משנה כל עיקר לאיזה זן חמוס שייך – חמוס

כלב אוכל

למה כלבים אוכלים דשא?

כלבים אוכלים דשא, זה כבר ידוע לכל מי שאי פעם בחייו גידל כלב. אנשים שואלים את עצמם למה כלבים אוכלים דשא? הם חוששים שאולי זה

לוגו של וואטסאפ
דילוג לתוכן