Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

כלב בוקסר – כלב ציד או תינוק מגודל?

בוקסרים הם כלבים ממשפחת הכלביים, גזע שקיים כבר משנות התשעים של המאה ה-19. ישנם שלושה סוגים של כלבי בוקסר: אנגלי, גרמני ואמריקאי כאשר הגרמני הוא הגדול מבין השלושה והאמריקאי הקטן מביניהם. מבנה גופם מוצק וגדול, בעלי שיער קצר חלק בצבעי חום, לבן או מנומר.

לסתותיו חזקות מאוד והם נועדו לאפשר לכלב להיתלות על טרפו, גדול ככל שיהיה. אוזניו שמוטות ורחבות, ועיניו גדולות וטובות המקנות לו מבט שובב. רמת האינטליגנציה של הבוקסרים שנויה במחלוקת בקרב מגדלי הכלבים. וטרינרים רבים טוענים כי רמתו של הבוקסר היא ממוצעת ואחרים טוענים כי רמתו הרבה מעל הממוצע.

קצת היסטוריה על כלבי בוקסרים

במהלך ההיסטוריה של גזע זה, הבוקסר נחשב לכלב ציד אמין, כלב שמירה ומלחמה – כלב בעל חוש אחריות המאופיין במזג טוב. עד למלחמת העולם השנייה היה בשימוש ככלב שליחה וכלב מלחמתי. לאחר מכן התאפיין בעיקר ככלב שמירה והגנה. בעבר היו קוצצים לכלבים אלו את אוזניהם וזנבותיהם, אך עם השנים בהתערבות ארגונים שונים של זכויות בעלי חיים, וטרינרים ודעת קהל עולמית, נאסר ביצוע קיצוץ אוזניים וזנבות וכלבים שעדיין בוצעו בהם קיצוצים אלו לא יכולים להשתתף בתחרויות או בתערוכות כלבים ברחבי העולם.

הבוקסר הינו חיית מחמד המתאימה למשפחה עם ילדים, הוא אוהב חברה של אנשים, אך אינו בוטח בזרים ועל כן משמש גם ככלב שמירה והגנה מצוין, במיוחד אם מתגרים בו. הוא כלב פעיל מאוד ועל כן יש לספק לו הרבה פעילות כגון לעיסת חפצים, חפירת בורות וכדומה ולא לתת לו להשתעמם. הוא נאמן מאוד לבעליו ולעולם לא יתרחק מסביבתו המוכרת. הוא מסתגל במהירות לסביבה המודרנית ולחיי העיר הסואנים והמהירים. הוא יסתדר גם עם בעלי חיים נוספים בבית כל עוד הם קטנים ממנו וידוע לחיות בשלום גם עם חתולים.

בוקסר תמיד שמח ורוצה לעבוד או לשחק. בגרמניה הוא הגזע הנבחר ביותר לצורכי עבודה והגנה. נעשה בו שימוש רב גם במערכות ביטחוניות רבות וכן ככלבי נחיה לעיוורים וכבדי שמיעה.

בריאות ותוחלת חיי כלבי בוקסר

מבחינה בריאותית, כלבי הבוקסר הינם בריאים אך הם רגישים לבעיות כגון הצרות ובצקות בעורקים, פגיעות שונות בשריר הלב ובעיות שונות בבלוטת התריס. יש להם נטיות לאלרגיות שונות והעור שלהם רגיש מאוד ונוטה לדלקות עור שונות. רבים מהם סובלים מריור יתר ונחירות מוגזמות. תוחלת חייהם נעה בין 11-15 שנים בממוצע.

האם כלב בוקסר מתאים למשפחה?

הבוקסר מהווה כלב נפלא למשפחה שכן הוא תמיד ירצה בחברותם של בני המשפחה ובו בעת יגן עליהם מכל צרה או סכנה. כלב קשוח מחד, אך לרוב מתנהג כ”תינוק” הדורש תשומת לב ומשחק. רבים הם האנשים אשר אימצו למשפחתם כלב בוקסר ומאז אינם מוכנים לאמץ כלב נוסף שאינו בוקסר בבחינת “פעם בוקסר – תמיד בוקסר”. יש האומרים כי ישנם בוקסרים ויש את יתר הגזעים.

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב linkedin

פוסטים אחרונים

מה זה צב רך

צב רך – מה זה?

צב רך צב רך (trionyx triunguis) הוא זוחל במשפחת הצבים מסדרת הצבים הרכים אשר נפוץ ביבשת אפריקה ובאגן הים התיכון וכולל את מדינת ישראל. בשונה

קרפדה

קרפדה – כל מה שרציתם לדעת

קרפדה קרפדה או קרפדות הוא למעשה כינוי לקבוצת דו חיים מסדרת חסרי הזנב אשר כולל בתוכה כמה וכמה משפחות שונות. רבים נוטים להתבלבל בין קרפדות

מאמר על חיות

מאמר חיות – כל החיות במקום אחד

נחש קוברה מאמר חיות מכיל בתוכו מגוון רחב של בעלי חיים. אנו מזמינים אתכם לקרוא את כולו. ישנם כמה וכמה סוגי נחשים הנקראים נחשי קוברה

לוגו של וואטסאפ
דילוג לתוכן