Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

כלב מלטז למכירה

מחפשים כלב מלטז למכירה? כלבי מלטז זה אותו כלב בובתיים שישבו את לבכם במהרה ייעודם של כלבי המלטז הוא למטרות שעשוע ומשחק כבני לוויה לאדם, מדובר בגזע כלבים עתיק יומין, ומקורו באירופה.

כשאר גזעי הכלבים הקטנים, אופיו העליז והדידותי של הכלב, לצד מראהו החמוד הופכים אותו לחבר קטן מושלם.

להיות בעלים של כלבי המלטז זה סמל סטטוס. מפורסמים רבים ברחבי העולם אוהבים לרכוש לעצמם מלטזים קטנים ולשאת אותם איתם לכל מקום בתיק מעצבים כאשר ראשם המתוק מבצבץ החוצה.

כלבי המלטז מתאפיינים בפרווה נעימה ועבה, ומשירים שיער, הם מאוד אוהבים ילדים, נחשבים כהיפו אלרגנים, מתאימים לגידול בסביבות מחיה קטנות כגון דירות ונוחים וקלים יותר לאילוף

כלבי מלטז – נתונים ומאפיינים שצריך לדעת לפני שקונים…

מבנהו של כלב המלטז (Maltese Dog) הוא קטן מאוד ואף זעיר ביחס לכלבים קטנים אחרים, הוא מזכיר את כלבי הפודל במראהו.
למלטז ראש קטן ועגול, עיניים כהות וחוטם פחוס. פרוותו מכסה את כל גופו, הפרווה היא ארוכה ועבה, נעימה וחלקה, ולרוב צבעה לבן. גובהם של כלבי המלטז הוא בממוצע 20 או 25 ס”מ ומשקלם נע בין 2-4 קילוגרמים.

מאפיינו האישיותיים הם חברותיות, עליזות, שובבות, נוח עם ילדים, מסתפק בסביבת מחיה קטנה, אוהב את בעליו וקשור למשפחתו, נהנה לשחק ולהשתובב, וכיאה לכלב רם מעמד גם אוהב להתפנק.

קניית כלב מלטז לא מאולף – איך לאלף מלטז?

ישנם לא מעט חוקרים הטוענים כי כלבי המלטז הם ככל הנראה הכלאה בין כלבי ספנייל ופודל. שני גזעי הכלבים הללו נחשבים כאינטליגנטים מאוד ואפשר לקנות כלב לא מאולף ולאלפו די בקלות. מעבר לאילוף הבסיסי אפשר ללמד כלב מלטז טריקים ותרגילים רבים, והוא יבצע אותם באופן מופלא.

אם אתם רוצים ללמד את המלטז שלכם תרגיל חדש, חשבו כיצד תוכלו לגרום לו לרצות לבצע את התרגיל. אולי בעיניכם התרגיל נראה פשוט אבל עבור כלב גם הטריקים הקלים ביותר הם בגדר משימה שמצריכה מהם מאמץ והשקעה.

כלבי המלטז אוהבים להרשים את בני האדם בסביבתם והם יעבדו קשה בשביל זה. כל כלב מלטז יעריך מאוד פידבקים חיוביים מבעליו כגון צ’ופר, ממתק או משחק המתאימים לו. כל רצונו הוא לשמח את בעליו ולזכות באהבתם ובהערכתם.

שגרת הטיפול והטיפוח בכלב מלטז

אם בחרתם לרכוש כלב מלטז ולגדלו בביתכם, קחו בחשבון שמדובר בכלב מהסוג המצריך השקעה רבה על בסיס יומי. אל תיבהלו, לא מדובר בהשתעבדות, ובכל אופן התמורה שתקבלו שווה את ההשקעה, אך בהחלט יש להתחשב בעובדה שתהיו חייבים לקיים שגרת טיפוח מוקפדת עבור המלטז שלכם.

הברשת הפרווה חייבת להיעשות מדי יום וכן יש לשמור על הפרווה נקייה.

במקרה ופרוות המלטז התלכלכה, צריך לנקותה במהרה אחרת יוותר עליה כתם.

בכל מקרה בו התלכלכה הפרווה עדיף לנקות כמה שיותר מהר אחרת הפרווה תישאר עם כתם, שכן היא לבנה. כמו כן, תצטרכו לבדוק בכל יום את עיניו ואוזניו של הכלב ולוודא כי הפרווה לא נכנסת לאוזניים או לעיניים שלו. בעונת הקיץ מומלץ לספר את כלבי המלטז כדי להקל עליהם בחום, אך אסור לספר את הפרווה באזור הראש והזנב.

יש לדאוג לבדוק כל יום שהפרווה לא מכסה את העיניים והאוזניים. בקיץ עדיף לספר את המלטז אך אין לגעת בפרווה באזור הראש והזנב.

מחלות נפוצות בקרב כלבים מגזע מלטז

כלבי המלטז בדרך כלל סובלים מחום בשל הפרווה העבה שמכסה את גופם הקטנטן, ובנוסף על כך, עורם עדין ביותר והם עלולים להישרף אם ייחשפו לשמש. כלבי מלטז עשויים לסבול מעיטושים על רגע אלרגיות ואף על רגע התרגשות יתר, בנוסף חשוב לדעת כי בקרב כלבים אלו נפוצה התעטשות לאחור, עיטוש לאחור נשמע כמו צפצוף או חרחור חנוק. אם כלב המלטז שלכם סבל מאפיזודה שכזו, תוכלו לסייע לו ולהרגיע אותו על ידי כך שתחסמו את אפו ותגרמו לו לנשום דרך פיו.

כמו כן, כלבי המלטז מועדים לדלקות עיניים, דלקות אוזניים ובעיות מטבוליות שונות במערכת העיכול.

המלטז סובל מחום בגלל עודף הפרווה ובנוסף עורו של המלטז עדין מאוד והוא עלול להישרף אם היה חשוף לשמש. עקב התרגשות או אלרגיה עלולים המלטזים לחוות התעטשויות לאחור הרעש נשמע כל צפצוף או צליל חנוק. על מנת להרגיע את המלטז כל שעליכם לעשות הוא לחסום את אפו של הכלב וכך לגרום לו לנשום מהפה. המלטזים עלולים לסבול מדלקות עיניים ואוזניים וגם מבעיות עיכול שונות.

עדיין לא בטוחים? צריכים ייעוץ לפני קניית גור מלטז צרו עמנו קשר

שתפו:

חדשות מעניינות מעולם החייות

הרשמו לניוזלטר

פוסטים אחרונים

מה זה רכיבה טיפולית

רכיבה טיפולית

רכיבה טיפולית היא שיטה טיפולית אשר בה אנשים בעלי לקויות ומוגבלויות מסוגים שונים זוכים בהזדמנות ללמוד כיצד לרכב על סוסים, כיצד לטפל בסוס ובנוסף על

רכיבה על סוסים ילדים

רכיבה על סוסים לילדים

רכיבה על סוסים לילדים היא הזדמנות עבורכם ועבור ילדיכם ליהנות מפעילות ספורטיבית אשר הינה בעת ובעונה אחת מאתגרת ומהנה. חרף העובדה שרבים מחשיבים רכיבה על

משחק לחמוס

משחקים לחמוסים

משחקים לחמוסים הם פריטים בעלי חשיבות רבה לאין שעור בחיי היום יום של חמוס. אין זה משנה כל עיקר לאיזה זן חמוס שייך – חמוס

כלב אוכל

למה כלבים אוכלים דשא?

כלבים אוכלים דשא, זה כבר ידוע לכל מי שאי פעם בחייו גידל כלב. אנשים שואלים את עצמם למה כלבים אוכלים דשא? הם חוששים שאולי זה

לוגו של וואטסאפ
דילוג לתוכן