Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

כלב צ’יוואווה למכירה

לפני שאתם מתחילים לחפש כלב צ’יוואווה למכירה, נספר לכם מעט על גזע הכלבים המיוחד הזה.

גזע ההצ’יוואווה הוא גזע הכלבים הקטנים ביותר שקיים בעולם. מקום השם המשעשע הוא ממקסיקו, שם ישנו אזור הקרוי צ’יוואווה.
הצ’יוואות מתאפיינים במבנה גוף זעיר וקטן, עיניים גדולות מאוד ובולטות ואוזניים ארוכות ומזדקרות. קיימים בגזע הצ’יוואווה שני סוגי כלבים, האחד בעל שיער קצר מאוד והשני בעל שיער ארוך וחלק.

כלבי הצ’יוואווה (chihuahua dog) הם כלבים מתוקים ביותר, משעשעים, שמחים, אנרגטיים וקופצניים, חכמים נאמנים ומסורים מאוד.

חשוב שתדעו כי לכלבי הצ’יוואווה ישנה נטייה להיקשר עד מאוד לבעלים שלהם, ובטרם תחליטו לקנות לעצמכם צ’יוואווה, חשבו האם אתם מעוניינים ומסוגלים לטפל בכלב לטווח הארוך כיוון שבמידה ותיאלצו להיפרד מהכלב, זו תהיה חוויה קשה עבורו.
כלבי הצ’יוואווה הם כלבים תלותיים. פעמים רבות הם יסרבו ללכת על הקרקע וירצו שתישאו אותם בזרועותיכם. הצ’יוואווה אוהב מאוד פינוקים, תשומת לב, ליטופים וחיבוקים, ויעניק לכם כבעליו את אותה.

אילוף כלבי צ’יוואווה לעשיית צרכים מחוץ לבית

אם החלטתם לרכוש כלב ואתם מחפשים כלב צ’יוואווה למכירה ממגדלים פרטיים, שאלו את המגדל לגבי אילוף הצ’יוואווה. ככל שתקבלו יותר מידע והכוונה, כך יהיה לכם פשוט יותר לצלוח את תהליך האילוף.

גזע כלבי הצ’יוואווה הוא גזע כלבים שיחסית קל ופשוט לאלף. על אף גודלם הקטן, דעו כי הם מעדיפים לנקוט בדפוסי ההתנהגות של הכלבים הגדולים על פני ההרגלים של כלבים קטנים או חתולים, ודווקא לאלף אותם שיעשו את צרכיהם בארז חול בתוך הבית, לא תהיה משימה כל כך פשוטה, לעומת אילופם בתחומים אחרים. דווקא בשל גודלם והיותם כה קטנים, כלבי הצ’יוואווה עשויים להתנהג באגרסיביות ותוקפנות, כנראה על מנת לפצות על קטנותם הפיזית, אך אין להעביר את הצ’יוואווה תהליך חיברות בגיל צעיר. כן יש צורך ואף מומלץ לחשוף אותם לאנשים שונים, לסביבות שונות ולמקומות שונים.

חשוב ביותר להשקיע באילוף כלב הצ’יוואווה שילמד לעשות את צרכיו בחוץ, בגיל צעיר ככל שניתן. ידוע כי כלבים מגזעים קטנים הם בעייתיים יותר מכלבים גדולים בכל הקשור לגמילה מעשיית צרכים בבית.

על מנת שתגמלו את כלב הצ’יוואווה שלכם מעשיית צרכיו ברחבי הבית, תצטרכו להוציא אותו לטיולים רבים בחוץ בתכיפות גבוהה יחסית, זאת על מנת שיתרגל לכך, ויבין שצרכים לא עושים בבית בשום אופן.

כדאי גם לצ’פר בממתק או חטיף מתאים בכדי ליצור הבנייה בראשו של הכלב , המקשרת בין הטיול ועשיית צרכיו בחוץ לבין הנאה וקבלת הערכה מבעליו. חיזוק חיובי זה יעזור לכם לקדם את האילוף.

כמו כן חשוב שתשבחו את כלב הצ’יוואווה שלכם כאשר יעשה את צרכיו מחוץ לבית במהלך הטיול הרגלי, על מנת שיבין כי זוהי פעולה הגוררת חיזוק חיובי מצד בעליו ועל כן יהי לו כדאי משבחים את הכלב כשהוא עושה את צרכיו בחוץ ואפשר לתת גם חטיף כדי ליצור קשר ברור בין עשייה בחוץ ובין הנאה, שהכלב יבין שכדאי לו. במקרה ולכלב בורח פיפי או קקי בבית הקפידו לומר לו לא באופן חד משמעי, ותוציאו אותו מהבית ישר לאחר מכן.

טיפים לחינוך כלב צ’יוואווה

כלבי הצ’יוואווה זקוקים לחינוך לצייתנות ועליהם למוד לקבל מרות. הכרחי שתשקיעו בכך אם תרצו שכלב הצ’יוואווה שלכם יבין את הסביבה שלו וילמד להתנהג לפי הכללים שלכם.

כלבי הצ’יוואווה יקלטו ויבינו את מה שתלמדו אותם, יחסית מהר ובקלות . מדובר בכלב שרוצה מאוד לרצות את בעליו ועל כן, הוא יעשה הרבה בכדי להתנהג לפי הכללים שמתווים לו. הכרחי שהאילוף יחל בתק’ בה הכלב הוא עדיין גור.

חמשת החודשים הראשונים בחייו של הצ’יוואווה הם הזמן הטוב ביותר עבורו ללמוד ולסגל לעצמו הרגלים. תהליכי חיברות ורשמים טובים בגיל צעיר זה הם קריטיים עבור התפתחותו ויציבותו המנטאלית של הצ’יוואווה בעתיד. מידת הזמן אותו תשקיעו בחינוך כלב הצ’יוואווה שלכם כגור, תעצב את אופיו כשיהיה כלב בוגר.

משום שהצי’וואווה הם כלבים קטנים מאוד, לא צריך לקחת אותם לטיולים ממושכים בחוץ, הם יתעייפו מכך מהר. זכרו כי הצי’וואווה הוא כלב זעיר ועל כן בחרו עבורו רצועה עם רתמה עדינה שלא תכאיב או תציק לו.

הצ’יוואווה יגיב נהדר לחיזוקים חיוביים כגון קבלת צ’ופר לאחר התנהגות ופעולה חיובית, וילמד במהרה כי כדאי לו לחזור עליה. גם ענישה קלה תעזור כשצריך, אך אין להגזים, מדובר בכלבלב קטן שלא מבין לחלוטין אותנו, בני האדם, ואם לא תשחקו אתו קצת, לא תתנו לו צ’ופר כרגיל ותעירו לו בטון מעט תקיף, הוא יבין כי היה לא בסדר.

שתפו:

חדשות מעניינות מעולם החייות

הרשמו לניוזלטר

פוסטים אחרונים

מה זה רכיבה טיפולית

רכיבה טיפולית

רכיבה טיפולית היא שיטה טיפולית אשר בה אנשים בעלי לקויות ומוגבלויות מסוגים שונים זוכים בהזדמנות ללמוד כיצד לרכב על סוסים, כיצד לטפל בסוס ובנוסף על

רכיבה על סוסים ילדים

רכיבה על סוסים לילדים

רכיבה על סוסים לילדים היא הזדמנות עבורכם ועבור ילדיכם ליהנות מפעילות ספורטיבית אשר הינה בעת ובעונה אחת מאתגרת ומהנה. חרף העובדה שרבים מחשיבים רכיבה על

משחק לחמוס

משחקים לחמוסים

משחקים לחמוסים הם פריטים בעלי חשיבות רבה לאין שעור בחיי היום יום של חמוס. אין זה משנה כל עיקר לאיזה זן חמוס שייך – חמוס

כלב אוכל

למה כלבים אוכלים דשא?

כלבים אוכלים דשא, זה כבר ידוע לכל מי שאי פעם בחייו גידל כלב. אנשים שואלים את עצמם למה כלבים אוכלים דשא? הם חוששים שאולי זה

לוגו של וואטסאפ
דילוג לתוכן