Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

כלב שיצו למכירה

מחפשים כלב שיצו למכירה? לפני קניית הכלב ישנם מספר דברים שעליך לדעת על טיפול בכלבי שיצו וטיפים שיעזרו לכם בגידול בן לוויה נפלא. מראהו, תכונותיו ואישיותו הופכות אותו לכלב קטן ומושלם.

השיצו (Shih Tzu Dog) הוא גזע של כלבים קטנים הנמנה בין ארבעה עשר סוגי הכלבים העתיקים ביותר בעולם.

כלבי השיצו הם אינטיליגנטים במיוחד, אנרגטיים ופעלתנים, עצמאיים יחסית, מודעים לסביבתם חברותיים מאוד ומסורים לבעליהם.

אלמנט המלכותיות

על פני ההיסטוריה כלב השיצו נחשב ככלב מלכותי וכלבי שיצו רבים שימשו כבני לוויה לאריסטוקרטים בני אצולה בסין.

כלבי השיצו הם כלבים שמחים וחביבים המפגינים חיבה ואהבה רבה כלפי סביבתם הקרובה. כלב שיצו יהיה שמח ונינוח ביותר בקרבת בעליו ובחיק משפחתו. עם זאת, אל תטעו לחשוב שמדובר בכלב רגוע ושקט. לרוב לא תמצאו את השיצו מנמנם או רובץ באיזו פינה שקטה, מדובר בכלב עירני ופעיל שישמח לנבוח בקול צווחני על כל זר שייכנס לביתו. המזל הוא שזהו כלב חברותי, לבבי ושובה, וגם זרים יהפכו לחבריו של השיצו בקלות, כך שהנביחות ייפסקו מהר.

תכונה חשובה נוספת המאפיינת את הגזע היא צייתנות. כלבי השיצו הם ממושמעים יחסית.

כלבי השיצו הם סתגלניים ונוחים. מתאימים מאוד לגידול בכל מרחב מחיה בין אם בדירה קטנה או בבית פרטי עם גינה. כלבים אלו אוהבים ילדים ומסתדרים איתם מצוין, הם גם מסתדרים היטב עם כלבים אחרים וחיות מחמד נוספות. חשוב לציין כי בשל גודלו הזעיר וגופו העדין של כלב השיצו יש להשגיח בזמן משחק עם ילדים או עם כלבים אחרים אחרות פן ייפגע. נפילות ופגיעות למיניהן העשויות להתרחש יכולות להיות מסוכנות מאוד עבור השיצו הקטן והעדין.

תוחלת החיים של כלב מגזע שיצו היא בין 10 ל-15 שנים. כלבי השיצו הם לרוב בריאים, אך כמו כל גזע אחר גם להם יש נטייה מסוימת למחלות גנטיות ולפגמים. אם אתם מחפשים כלב שיצו למכירה או אם אתם כבר בעלים של שיצו, הכרחי שתהיו מודעים לבעיות האפשריות (כולל לבעיות פחות נפוצות) ותדעו לזהותן.

ללפני שאתם רוכשים כלב שיצו, כדאי שתיוועצו ברכז הגזע. על ידי רכז הגזע אפשרי גם להגיע להמלטות מבוקרות המתרחשות בכפוף להתאחדות הישראלית לכלבנות וה-FCI.

אם אתם לא מתכוונים להיעזר ברכז הגזע הכרחי שתוודאו כי יש לכלב אישורי מצב רפואי המעידים על בריאותו וכן על מצב בריאותם של הוריו. בנוסף לכך, תמיד כדאי לקחת את הכלב לווטרינר שמכיר טוב את הגזע.

כלב שיצו למכירה – לייעוץ לפני קניית כלב שיצו התקשרו 050-8090524 עופר

כלבי שיצו – טיפים חשובים

כלב מגזע שיצו יסתפק בטיולים קצרים מדי יום. נכון שאלו כלבים פעלתניים אך לא ברמה גבוהה מדי. השיצו ישמח להוציא קצת אנרגיות יחד עם בעליו, בטיולים בחוץ או במשחקים. מלבד זאת תמצאו את השיצו משוטט ברחבי הבית, נהנה לחקור את הסביבה ולשחק עם צעצועיו, וכמובן, לטייל ברחבי הבית, לשחק עם הצעצועים שלו, ולהתרוצץ ולהשתובב עם בני הבית.

כלבי השיצו רגישים לחום ונוטים להתייבש במהירות, על כן בעונת הקיץ ובימים חמים באופן כללי, עדיף שיישאר בתוך הבית.

סכנת גובה

כלבי השיצו נוטים לנסות ולנתר מידיכם אל הקרקע או מקום למקום, גם בגובה, ללא פחד. אל תאפשרו לכלבכם לקפץ מבין ידיכם מידיכם .אף שבדרך כלל מדובר בגבהים נמוכים, עבור הכלבים הדבר מסוכן מאוד והם יכולים להיחבל ולהיפצע.

למרות שכלבי השיצו נחשבים כצייתנים וחברותיים יחסית, הם בהחלט זקוקים להתפתחות חברתית ולאימוני אילוף. כמו כלבים אחרים רבים, גם השיצו יכולים להיות ביישנים אם לא עברו תהליכי התחברות כשהיו גורים. במידה ואתם מודעים לכך שכלבכם לא עבר תהליך סוציאליזציה בגיל מוקדם, השתדלו לחשוף אותו במהרה וכמה שיותר לבני אדם, לרעש ולצלילים, לכלבים אחרים וחיות מחמד נוספות.

חשוב שתדעו כי כלבי השיצו נחשבים לכלבים שקשה יחסית לגול אותם מעשיית צרכים ברחבי הבית. טיפ שיעזור לכם למנוע הרגל שכזה הוא שבמידה וברשותכם גור שיצו שקיבל חיסונים (חשוב מאוד שיהיה מחוסן), הקפידו שלא לאפשר לו לעשות את צרכיו בבית והוציאו אותו לטיול על מנת שיעשה את צרכיו בחוץ. אופציה נוספת היא להרגיל את כלב השיצו שלכם לעשות את צריכו בארגז חול, בדומה לארגז חול של חתול, גם השיצו יכול להתרגל לארגז חול משלוף בו יעשה את צרכיו.

טיפול בכלב שיצו (Shih Tzu)

  • כלבי שיצו זקוקים לשגרת טיפוח מוקפדת. קחו חשבון שתצטרכו להקדיש זמן לטיפוח כלב שיצו שלכם. כלבי השיצו זקוקים להברשת פרוותם בכל יום, על מנת שלא ייווצרו קשרים בפרווה.
  • חשוב לרחוץ את השיצו במים לעיתים תכופות. לא מומלץ להשתמש בשמפו לכלבים או בתכשירי רחצה באופן תכוף. גם כשכן משתמשים בתכשירי רחצה, הכרחי שהמוצר יהיה מתאים לסוג הגזע.
  • בין גיל 10 חודשים עד שנה, הפרווה שלהם לפרווה רכה ומבריקה יותר לעומת הפרווה הפלומתית שהייתה לפני כן. שימו לב כי אם יש לכם כלב שיצו בגילאים אלו, סביר שייווצרו בפרווה יותר קשרים מבדרך כלל ותצטרכו להקפיד להתיר אותם במהרה. אם אתם שם, אל ייאוש, זה זמני. תוך חודשים ספורים פרוות הכלב תשתנה לגמרי ותוכלו להבריש את הפרווה בלי בעיות.
  • כמו כן צריך להקפיד לגזור את ציפורניהם אחת לחודש, כיוון שהשיצו לא שוחק את ציפורניו מספיק. אם אין לכם ניסיון בגזיזת ציפורני כלב קטן ועדין כמו השיצו, עדיף שלא תנסו לעשות זאת כדי שלא תפצעו את הכלב בטעות. פנו לקבל עזרה מווטרינר או ספר מקצועי של כלבים.
  • כמו בהרבה גזעים קטנים אחרים, חשוב להקפיד על היגיינת פה ולטפל בשיניהם של כלבי השיצו שנוטים לסבול מבעיות דנטאליות. יש לצחצח את שיני הכלב פעמיים בשבוע. הדבר יסייע במניעת הצטברות אבנית וחיידקים מזהמים בחלל פיו. אפשר להשתמש בתכשירים דנטאליים ייעודיים לשמירה על היגיינת פיו אך לא כתחליף לצחצוח.

רגישות ושיערות באוזניים

  • בנוסף לכך חשוב לטפל באוזניהם בדרך קבע, בדקו את האוזניים פעם בשבוע לפחות. מה אתם מחפשים שם? כל לכלוך, פצעים, הפרשות, או ריח לא נעים שיכולים להעיד על זיהום.
  • באוזני הכלב יש צמיחה של שערות שיכולות לפגוע באוורור התקין של חלל האוזן ומהוות מצבע להצטברות זוהמה וחיידקים. אם הבחנתם בצמיחת שיער באוזנו של הכלב, פנו לספר מקצועי שימרוט או יקצץ אותן.
  • דבר נוסף שחשוב לדעת הוא שכלב השיצו נוטה להתלכלך בקלות ועיניו נוטות לדמוע. חשוב להקפיד ולנקות את פניו בעדינות , בעזרת מטלית לחה עם מים פושרים או חמימים.
  • מבחינת תזונה כמות המזון המומלצת לגזע השיצו משתנה מכלב לכלב וזה מאוד אינדיבידואלי. צריכת המזון תלויה בגילו, במבנה גופו, בגודלו, בקצב חילוף החומרים וברמת פעילותו של השיצו. כמו כן, כמות המזון היומית המומלצת לכלב השיצו, תלויה גם באיכותו המזון. ככל שהמזון הוא איכותי יותר תהיה בו פחות פסולת שאינה נספגת בגופו של הכלב, והדבר מתבטא בצואה קטנה יחסית לכמות המזון אותה אכל הכלב.

עדיין לא בטוחים? צריכים ייעוץ לפני קניית גור שי צו התקשרו 050-8090524 עופר

שתפו:

חדשות מעניינות מעולם החייות

הרשמו לניוזלטר

פוסטים אחרונים

מה זה רכיבה טיפולית

רכיבה טיפולית

רכיבה טיפולית היא שיטה טיפולית אשר בה אנשים בעלי לקויות ומוגבלויות מסוגים שונים זוכים בהזדמנות ללמוד כיצד לרכב על סוסים, כיצד לטפל בסוס ובנוסף על

רכיבה על סוסים ילדים

רכיבה על סוסים לילדים

רכיבה על סוסים לילדים היא הזדמנות עבורכם ועבור ילדיכם ליהנות מפעילות ספורטיבית אשר הינה בעת ובעונה אחת מאתגרת ומהנה. חרף העובדה שרבים מחשיבים רכיבה על

משחק לחמוס

משחקים לחמוסים

משחקים לחמוסים הם פריטים בעלי חשיבות רבה לאין שעור בחיי היום יום של חמוס. אין זה משנה כל עיקר לאיזה זן חמוס שייך – חמוס

כלב אוכל

למה כלבים אוכלים דשא?

כלבים אוכלים דשא, זה כבר ידוע לכל מי שאי פעם בחייו גידל כלב. אנשים שואלים את עצמם למה כלבים אוכלים דשא? הם חוששים שאולי זה

לוגו של וואטסאפ
דילוג לתוכן