Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

משחקי כלבים

כלבים ידועים בהיותם בעלי חיים שאוהבים לשחק ולהשתעשע, וכפי שכבר נאמר קודם לכן, משחקי כלבים טומנים בחובם יתרונות רבים עבור כלבים כמו גם עבור הבעלים ועתה ברצוננו לסקור מעט מן הסיבות העיקריות לכך שחשוב לשמור על שגרה של משחקי כלבים עם הכלב שלכם. להן רשימה חלקית של היתרונות אשר מהם אתם וכלבכם תוכלו ליהנות אם תבחרו באפשרות של משחקים כלבים:

למה כדאי לכם לשחק עם הכלב שלכם?

שמירה על בריאות גופנית באמצעות משחק עם הכלב
בשעת משחק עם כלבים למעשה מבצעים פעילות גופנית, אשר במקרים אחרים ייתכן שלא הייתה להם את המוטיבציה לבצע. מומלץ שתלמדו את הכלב שלכם כמה שיותר משחקים של כלבים אשר יועילו לבריאות הגופנית שלו (וגם למנטאלית, כפי שיוסבר בהמשך). מישחקי כלבים אשר כוללים ריצה, מרדפים, שחייה, קפיצות ועוד כהנה וכהנה פעילויות ספורטיביות ומהנות יסייעו לכלבכם להוציא את האנרגיה אשר אצורה בו, כמו גם לפתח שרירים וגמישות – ועל הדרך אפילו למנוע את האפשרות לפתח סוכרת או נטייה להשמנה.

משחקי פיתוח כישורים שכליים וחברתיים

משחקים של כלבים אשר מבוססים על חוקים מסוימים מאלצים כלבים לפתח את יכולותיהם השכליות, וזאת בנוסף על יכולותיהם הגופניות (גם במקרה של גורי כלבים). בדרך זו אתם יכולים לעזור לכלבכם לשמור על חדות שכלית ומיקוד. בשעת הפעילות, הכלב שלכם יכול לשחק עם כלבים אחרים או אפילו עם אנשים אחרים, ובדרך זו הוא מתרגל שוב ושוב את הכישורים החברתיים שלו – והוא עושה זאת בצורה חיובית ומתגמלת – מה שעשוי לעזור לו ללמוד חוקי יסוד בדבר התנהגות בחברת כלבים ואנשים אחרים, וכל זאת דרך משחקי כלבים.

משחקים של כלבים – מספר טיפים לשעת משחק עם כלב

  • מומלץ להימנע ממשחקים אשר כרוכים בהפגנת דומיננטיות מהצד שלכם או מהצד של כלבכם – בין משחקים אלה ניתן למנות משחקי חבל, משחקי היאבקות או כל משחק אחר אשר מעורבת בו התנהגות כוחנית מכל סוג שהוא. משחקים אלה יעודדו את הכלב שלכם לפתח תכונות והתנהגויות שליליות ובלתי רצויות, כגון נשכנות, דומיננטיות ואגרסיביות. יש גם להימנע מהתופעה של משחקי כלבים וחתולים, אם אתם מבחינים כי קיימת אצל כלבכם נטייה לתוקפנות.
  • בכל זמן עליכם להיות בשליטה על המשחק ולנהל אותו. גם בשעת משחקים של כלבים, זו הזדמנות עבורכם להוכיח כי אתם מנהיגי הלהקה, ולא סתם עוד אחד מן החברים בלהקה. בנוסף על כך, הקפידו לבחור משחקי כלבים אשר יעודדו את יצר הצייתנות אצל כלבכם. אחד מאותם מישחקי כלבים אשר מתאימים לכך במיוחד הוא כל משחק אשר כרוך בהחזרת חפצים לבעלים.
  • ניתן להפגין את המנהיגות שלכם בדרכים נוספות, כמו שימוש בפקודות “שב” ו”ארצה” בזמן המשחק (לדוגמא, לפני זריקת כדור). בנוסף על כך, אתם הם אלה שצריכים לקבוע מתי שעת המשחק מגיעה לקיצה, ולא הכלב שלכם. מומלץ שתעצרו את המשחק לאחר שכלבכם שיחק זמן מה והספיק להתעייף, ויחד עם זאת הוא עדיין נלהב להמשיך לשחק.
  • אם אתם מבחינים בכך שהכלב שלכם איננו מבין חלק מאותם משחקים של כלבים שאתם מעוניינים ללמד אותם, כל שעליכם לעשות הוא לחזור לשלב הראשון והבסיסי של המשחק, או לעזור לכלב להכיר מקרוב את עצם המשחק (על ידי רחרוח או לעיסה, למשל). ניתן גם פשוט להפסיק ולנסות לאחר מספר ימים. הדבר החשוב ביותר בעת שאתם והכלב שלכם משחקים משחקים של כלבים, הוא להיות סובלניים וסבלניים כמידת יכולתכם. בשום אופן אסור לכעוס על הכלב אם הוא לא מבין לא מצליח לשחק או עשות את הפעילות שאתם מבקשים ממנו.
  • חשוב להשקיע במזון כלבים איכותי כזה שיעניק לכלב שלכם אנרגיה רבה אך לא יגרום לו להעלות באופן משמעותי במשחק. תזונה לקויה אותה תספקו לכלב שלכם תפגע ביכולת שלו לבצע פעילות גופנית באופן מספק ותהפוך אותו לאגרסיבי וכועס הרבה יותר.

שתפו:

חדשות מעניינות מעולם החייות

הרשמו לניוזלטר

פוסטים אחרונים

מה זה רכיבה טיפולית

רכיבה טיפולית

רכיבה טיפולית היא שיטה טיפולית אשר בה אנשים בעלי לקויות ומוגבלויות מסוגים שונים זוכים בהזדמנות ללמוד כיצד לרכב על סוסים, כיצד לטפל בסוס ובנוסף על

רכיבה על סוסים ילדים

רכיבה על סוסים לילדים

רכיבה על סוסים לילדים היא הזדמנות עבורכם ועבור ילדיכם ליהנות מפעילות ספורטיבית אשר הינה בעת ובעונה אחת מאתגרת ומהנה. חרף העובדה שרבים מחשיבים רכיבה על

משחק לחמוס

משחקים לחמוסים

משחקים לחמוסים הם פריטים בעלי חשיבות רבה לאין שעור בחיי היום יום של חמוס. אין זה משנה כל עיקר לאיזה זן חמוס שייך – חמוס

כלב אוכל

למה כלבים אוכלים דשא?

כלבים אוכלים דשא, זה כבר ידוע לכל מי שאי פעם בחייו גידל כלב. אנשים שואלים את עצמם למה כלבים אוכלים דשא? הם חוששים שאולי זה

לוגו של וואטסאפ
דילוג לתוכן