זוחלים למכירה

זוחלים למכירה

זוחלים למכירה ניתן למצוא בחנויות חיות המתמחות בחיות אקזוטיות, בחנויות זוחלים ובלוחות חיות ברחבי האינטרנט.
מפרסם: יוגב
תאריך: 21 אוק' 2012

זוחלים למכירה ניתן למצוא בחנויות חיות המתמחות בחיות אקזוטיות, בחנויות זוחלים ובלוחות חיות ברחבי האינטרנט. ישנו מגוון רחב של זוחלים אשר ניתן לקנות ולגדל בבית בקלות בעזרת הציוד והתנאים המתאימים. חשוב לזכור כי כל אחד מהזוחלים הוא בעל צרכים מיוחדים -  החל מתנאי גידול ואקלים בבית הגידול ועד לתזונה הנכונה והבריאה לו ביותר.

את הציוד ניתן לרכוש בחנויות החיות ובלוחות החיות. הזוחלים הנפוצים ביותר הנמכרים כיום הם נחשים לא ארסיים מסוגים וצבעים שונים, סוגי לטאות שונים ביניהם החומט, חרדונים, שממיות ובמיוחד האיגואנה הירוקה.

מחירון זוחלים

מחיר זוחלים בין עם מדובר על נחשים, לטאות, איגואנות ושממיות שלא בדומה למיני חיות אחרות נקבע לפי צבע גופם, מראה כללי והכי חשוב גודל הזוחל.
זוחל גדול הנראה בריא יכול לעלות בעשרות אחוזים יקר יותר מאחד שנתוניו הגופניים אינם משדרים גודל וחוסן.

פיתון מתכדר (Python regius royal)

נפוץ בקרב מגדלי הזוחלים המתחילים בשל היותו נחש בעל אופי רגוע ומבנה גופו הקצר ועבה יחסית.
יש לספק לפיתון המתכדר טרריום (אקווריום לזוחלים) קטן יחסית וכאשר יגיע לשיא גודלו טרריום באורך של מטר יספיק לו לאורך כל חייו.

יש ליצור בבית הגידול צד אחד וחם וצד אחר קר, כמו אצל רוב הזוחלים. מומלץ להכניס לבית הגידול ענפי עץ ומקום מסתור משום שהפיתון המתכדר מרגיש תחושת ביטחון במקום המסתור שלו. בעודו קטן ניזון הפיתון מוולדות חולדה קטנים ובהתאם לקצב גדילתו יאכל עכברים וחולדות.

מחיר פיתון מתכדר נע בין 700 ₪ ל-2500 ₪. מחירם משתנה בהתאם לצבע גופם ולגודלם.

כרכן תירס (Elaphe guttata)

נפוץ בקרב מגדלי הזוחלים בצבעים ובגדלים שונים הנעים בין שישים למאה ושמונים סנטימטרים. לכרכרן התירס הבוגר יש לספק טרריום מאורך של כשישים סנטימטרים לפחות אם כי מומלץ לספק לו בית גידול וארוך ככל הניתן.

יש להכניס לתוך הטרריום מקום מסתור ומספר ענפי עץ עליהם יוכל הכרכרן לטפס ולהתפתל. כרכרן תירס פעיל ובריא יאכל בממוצע כל עשרה ימים והוא ניזון מעכברים וחולדות קטנות. במידה ויקבל הנחש טיפול נכון הוא יכול לחיות כעשרים ואחת שנים בשבי.

מחיר כרכן תירס נע בין 150 ₪ ל-500 ₪. מחירם משתנה בהתאם לצבע ולאורך גופם.

שממית לאופרד (Leopard gecko)

יכולה להתרגל בקלות למגע ולטיפוס על הידיים וזאת בתנאי שהורגלה לכך מגיל צעיר. את השממית ניתן לגדל בטטריות קטן שמידותיו הם כחמישים סנטימטר אורך ושלשים סנטימטר רוחב, במידה ורוצים לגדל יותר משממית אחת בטרריום יש להתחשב בכך ולספק להם בין בית גידול גדול יותר. את הטרריום יש לחלק לצד אחד קר ולצד אחד חם יותר. השממית ניזונה מתולעי קמח ומצרצרים קטנים ומומלץ לספק להם תוספת של אבקת סידן וויטמינים לשממיות.

מחיר שממית לאופרד נעה בין 200 ₪ ל-500 ₪

חרדון מזוקן (Pogona vittceps)

הוא החרדון הנפוץ ביותר בקרב מגדלי החרדונים. ניתן להחזיקו על הידיים כאשר מניחים יד אחד על בטנו ובעזרת היד השנייה תומכים בו.

יש לספק לחרדון המזוקן בית גידול שמידותיו הן כתשעים על ארבעים סנטימטרים, במידה ורוצים לגדל יותר מחרדון אחד בבית הגידול יש להרחיבו בכעשרים וחמישה סנטימטרים לכל חרדון נוסף. את החרדון המזוקן מאכילים במגוון פירות, עלים וחרקים.

מחיר חרדון מזוקן נע בין 250 ₪ ל-400 ₪.

איגואנה ירוקה (lguana iguana)

איננה מתאימה לגידול על ידי מגדלי זוחלים מתחילים והיא דורשת הבנה וטיפול רב. משום שהאיגואנה יכולה להגיע לאורך של כשני מטרים יש לספק לה טרריום שיהיה לפחות כעשרים סנטימטרים יותר מאורך גופה ולהתאים אותו אליה בהתאם לגדילתה. יש לספק לה טמפרטורה מתאימה, ענפים לטיפוס, כלי לרחצה ומזון טרי מידי יום. תזונתה של האיגואנה בשבי צריכה להיות משולבת מעלים ירוקים, ירקות ופירות ואף תוספות שונות אחת לשבוע כמו ביצה קשה, גרעיני חמניות ועוד.

מחיר איגואנה ירוקה נע בין 400 ₪ ל-1500 ₪ בהתאם לאורך גופה.

סינמה אנימלייף

Reptiles (Discovery Channel)

קטע מתוכנית טבע על זוחלים מערוץ דיסקברי.