צמח נפית החתולים

נפית החתולים

צמח נפית החתולים צמח רב שנתי, אשר הודות לו יותר ויותר בעלי חתולים בשנים האחרונות התחילו לערוך מדי פעם ביקורים במשתלה המקומית שלהם.
תגיות: חתולים, טיפול
מפרסם: יוגב
תאריך: 17 פבר' 2014

נפית החתולים (או כפי שהוא ידוע בשמו המדעי nepeta cataria catnip catmint) הוא צמח רב שנתי, אשר הודות לו יותר ויותר בעלי חתולים בשנים האחרונות התחילו לערוך מדי פעם ביקורים במשתלה המקומית שלהם. הסיבה לכך היא שצמח נפית החתולים גורם לחתולים להתמסטל... כן, כן, מסתבר שגם לחתולים יש את הסם האהוב עליהם ובעקבות הפופולאריות ההולכת וגוברת של נפית החתולים בקרב חובבי חתולי בית, כיום ישנם לא מעט זנים שונים של צמח הזייתי זה, אולם נפית החתולים המצויה – פרחיה לבנים והיא צומחת לגובה של כ-90 ס"מ – היא הזן האהוב על חתולים יותר מכל הזנים האחרים.

צמח נפית החתולים – איך זה עובד?

נפית החתולים מכילה חומר פעיל בשם נפטאלקטון , אשר קיים בעלי הצמח ובגזעו. כאשר חתול נתקל בצמח, בדרך כלל הוא ירחרח אותו, יתחכך בו, ילקק אותו וברוב המקרים בסופו של דבר יאכל אותו. מה שבעצם ממסטל את החתול זה הרחרוח של הצמח, אולם יש אשר מאמינים כי חתולים נוגסים בצמח נפית החתולים על מנת לגרום לו לשחרר עוד מהחומר הפעיל שלו.

ההשפעה על החתול באמצעות צמח המרפא עשויה להימשך בין חמש לעשר דקות

כמחצית מהחתולים יושפעו מצמח זה, ונראה כי כל חתול נהנה מהשפעות לוואי אחרות. יש חתולים אשר יתחילו להתרוצץ ללא הפסקה, ולעומת זאת חתולים אחרים עשויים לחוות מעין טרנס קל בו הם חווים תחושה משעשעת ומהנה. לאחר שהחתול נהנה מההשפעה המשכרת של נפית החתולים, הוא ייאלץ לחכות לפחות למשך שעה אחת עד שהוא יוכל לקבל את המנה הבאה שלו.