סוס פוני

סוס פוני

סוס פוני הוא שם כללי לגזעי סוס קטני ממדים אף בבגרותם, למרות שגובה אינו הקריטריון היחידי לזיהוי סוסי פוני.
תגיות: מידע, מכירה
מפרסם: יוגב
תאריך: 11 יוני 2012

סוס פוני הוא שם כללי לגזעי סוס קטני ממדים אף בבגרותם, למרות שגובה אינו הקריטריון היחידי לזיהוי סוסי פוני.
קיימים גזעי סוסים אחרים, כולל סוסים ערביים וסוסי קוורטר אשר לעתים אינם גבוהים יותר מסוסי הפוני הגדולים יחסית, וכמובן אין להתבלבל בין סייח צעיר לסוס פוני. סוס פוני בוגר גובהו הנו פחות ממטר וחצי בגב (גובה סוסים נמדד על פי הגב העליון ולא קודקוד הראש) והוא מתאפיין ברגליים קצרות, צוואר וגוף עבה, עצמות חסונות ובשער ראש וזנב עבות.

שימושים ומאפיינים לסוסי פוני

סוסי פוני התפתחו במקומות שונים בעולם, בעיקר בצפון אירופה וצפון אסיה, במיוחד לצרכי נסיעת מסע. עם זאת קיימים גם זני סוסים פראיים הנחשבים לסוסי פוני.
סוסי פוני חסונים מאוד ושימשו בעבר במיוחד לנשיאת מסע על גבם, ובעגלות. בזמן המהפכה התעשייתית בבריטניה שימשו סוסי פוני להובלת פחם.
עם זאת סוסי פוני מסוגלים לגם לקפיצות ראווה ורכיבה אומנותית. אך מעל להכל, סוסי פוני ידועים ומפורסמים במיוחד כסוסים לילדים, כלומר, סוסים הנוחים לצורך לימוד רכיבה לילדים קטנים או לצורך רכיבה הנאתית בליווי מדריך המושך בסוס ברתמה. זאת למרות שזנים מסויימים של סוסי הפוני הנם חזקים וחסונים דיים לשאת במשקלו של אדם בוגר, אם אינו כבר גוף במיוחד.

רכיבת סוסי פוני לילדים

רכיבת סוסי פוני לילדים הנה אטרקציה נפוצה מאוד במחזותינו באתרים בהם מבלים ילדים עם משפחות, כמו גני שעשועים ולעתים גם בפארקים מוסדרים ובשמורות טבע.
לרוב באתרים כאלו מדובר ברכיבה לזמן קצר של כעשר עד עשרים דקות. רכיבת פוני לילדים לעתים מתאפשרת כבר מגיל שנתיים ואפילו ניתן להזמין סוסי פוני לאירועים לילדים המתרחשים בחוץ. ברבות מחוות הסוסים בארץ ניתן למצוא גם סוסי פוני המאומנים במיוחד לצורך נשיאת ילדים קטנים, ואז ניתן לערוך רכיבה של שעה ויותר.

סינמה אנימלייף

Miniature Horse Foals Playing - Good

סוס פוני הוא סוס נמוך קומה , למרות שהוא נמוך מאוד בניגוד לסוגי סוסים אחרים יש לו כוח פיזי רב ביחס כמובן לגובהו.