קורס רכיבת סוסים

קורס רכיבת סוסים

קורס רכיבת סוסים קיים בכמה מתכונות, על פי רמת התלמיד, משך הקורס והפוקוס הספציפי שלו.
תגיות: קורס
מפרסם: יוגב
תאריך: 12 יוני 2012

קורס רכיבת סוסים קיים בכמה מתכונות, על פי רמת התלמיד, משך הקורס והפוקוס הספציפי שלו. קורסים לרכיבה על סוסים נמשכים בין חודש חודשיים לרכיבה ספורטיבית ורכיבת שטח ועד לקורסים של שנה עד שנתיים לקורסים של מדריכי רכיבה או רכיבה טיפולית. כמו כן קיימים קורסים פרטיים וקורסים קבוצתיים. נעבור על כל אחד מאלה בנפרד:

קורס רכיבה על סוסים פרטי למתחילים

קורס רכיבה על סוסים באופן פרטי ניתן בחלק מחוות הסוסים והנו הדרך המהירה והטובה לרכוש מיומנות רכיבה בסיסית. השיעורים ניתנים לרוב במתכונת של קביעה ותיאום מראש לפני כל שיעור, ובהם התלמיד והמורה הולכים בעקבות חומר לימוד מסוים אשר נועד לקחת את התלמיד מרמה של חוסר היכרות מוחלט עם עולם הרכיבה לרמת רכיבה בסיסית המאפשרת ביטחון בטיול עם הסוס לבד ללא מדריך.

קורס רכיבה ספורטיבית לקיץ

בשנים האחרונות, עם המגמה של הורים רבים לנסות לנתק את הילדים מן הטלוויזיה, המחשב והאייפון, יצאו מספר חוות סוסים עם קורסים לרכיבה על סוסים במהלך חופשת הקיץ. קורסים אלו אינם מהווים תחליף לקייטנה אבל הם כן נותנים לבני נוער חוויה מרגשת ופותחת אופקים ומשהו ייחודי להתגאות בו כשיחזרו לבית הספר. הילדים לא רק יהנו מפעילות ספורטיבית וחברתית והשהות עם בעלי החיים תחת כיפת השמיים, הם היזכרו גם להזדמנות נדירה בגילם לחוות את תחושת ההישג והערכה העצמית שמלווה רכישת מיומנות חדשה בכוחות עצמם.

קורסים לרכיבה ספורטיבית ורכיבה אולימפית כוללים גם את הכרת נושא הבטיחות, ונושאים עיוניים הקשורים לטיפול בסוס, מבחינה פסיכולוגית, פיזיולוגית, ונשאים מעשיים כגון תזונה, עבודה באורווה, ציוד רכיבה וכו'.

קורסים מתקדמים למדריכי רכיבת סוסים ורכיבת סוסים טיפולית

מדרכי רכיבת סוסים ומדריכי רכיבה טיפולית הם שני ענפים מקצועיים בעלי ביקוש גובר כיום, בתחומים המבטיחים סיפוק רב לאוהבי סוסים אשר להם גם אהבה לבני אדם וללימוד והדרכה. במיוחד תחום הרכיבה הטיפולית נכנס לתנופה הודות להכרת קופות החולים בתחום כטיפול משלים ומתן החזרים כספיים על ידן למשפחות עם ילדים עם בעיות הניתנות לטיפול באמצעות מגע עם סוסים.

עם זאת, ריבוי הקורסים הרבים המוצעים בשוק מראה גם על היצע רב בתחום (כלומר על בעלי תעודה רבים המחפשים עבודה), ולכן על המעוניינים לעסוק במקצוע לקחת בחשבון כי ההשתלבות בענף עשויה להיות קשה ולקחת זמן מה. כמו בתחומים אחרים, תעודה אינה שווה לניסיון מוכח, ולצורך התחלת עבודה ללא ניסיון נדרשים לרוב קשרים, אמביציה ונכונות להתחיל לעבוד בתנאים ובשכר נמוכים. אולם למי שבאמת אוהבים סוסים ובני אדם, הסיפוק שבפרנסה ממקצוע שאוהבים הוא גמול ששווה את הכל.

קורסים למדריכי רכיבה על סוסים ורכיבה טיפולית נמשכים לרוב חצי שנה עד שנתיים, ודורשים לרוב כתנאי קבלה יכולת רכיבה בסיסית. הלימוד בהם כולל גם מתודה חינוכית והכרת בעיות נפשיות וגופניות הניתנות לטיפול באמצעות רכיבה. לימודים בקורסים אלו כוללים לרוב גם לימודים עיוניים בחווה או במכללה חיצונית. לצרכים מקצועיים הלימודים העיוניים חשובים לא פחות מן יכולת הרכיבה, ולכן יש לבדוק אם הם נלמדים על ידי בעלי מקצוע בתחום החינוך והטיפול. מי שאינם נוטים ללמידה עיונית, הכנת סיכומים והגשת עבודות כדי שיבררו מראש עם בוגרי הקורס במה הדבר כרוך. כמו כן יש לבדוק האם הקורס כולל הכשרה מעשית בסטאז'.

כיום תחום הדרכת הרכיבה אינו מוסדר על ידי המדינה, לכן כל המוסדות מציעים תעודה, אולם ניתן לבקש טלפונים של בוגרי הקורס ולשאול מה הייתה ההתייחסות של מעסיקים פוטציאליים לתעודה מן המקום בו למדו.

סינמה אנימלייף

How To Ride a Horse

קורס רכיבת סוסים הוא קורס מאוד מבוקש בימינו, בין אם זה עבור מקצוע כמו פרש במשטרה או עבור השארה בלבד.
בסרטון למעלה יש טיפים מעולים עבור מתחילים כדי לדעת איך לרכב על סוס