רכיבת סוסים טיפולית

רכיבת סוסים טיפולית - למי מומלצת?

רכיבת סוסים טיפולית מומלצת לכל הגילאי
תגיות: טיפול, מידע, קורס
מפרסם: יוגב
תאריך: 17 מאי 2012

רכיבת סוסים טיפולית מומלצת לכל הגילאים ולבעיות שונות כגון בעיות שרירים ומפרקים, יציבות גוף, בעיות קוגנטיביות ואף יכול לתרום רבות ולטפל בבעיות רגשיות.

מי שסובל מבעיות בשרירים ומפרקים
תנועות גופו של תובעות מן האדם להפגין גמישות וחוסן שרירים. ידוע לרבים כי בעת רכיבה על סוס, בין האזורים בגוף אשר מושפעים מכך לטובה ניתן למנות את הגב, הישבן, הרגליים וגם את הקרסוליים, הישבן, הברכיים והירכיים. אך פחות ידוע כי רכיבה על סוסים משפיעה לטובה גם על שרירים קטנים יותר ועל הפרקים ברחבי הגוף כולו, מפני שרכיבה על סוסים דורשת את פעילות הגוף על סך כל איבריו. הצורה אשר בה הסוס הולך ונע מאפשרת לרוכב להיות מודע לקבוצות השרירים השונות ועל ידי כך להתחיל בפיתוחן למטרותיו הבריאותיות האישיות.

מי שסובל מבעיות של יציבת גוף
רכיבה על סוסים דורשת מהאדם לשמור על יציבה בכל רגע ורגע במהלך הרכיבה, לכן האדם לומד לפתח יציבה נכונה ויעילה למן הרגע הראשון שהוא עולה על סוס. הסיבה לכך היא שתנועתו של הסוס דומה במידה רבה לתנועה שנוצרת באגן הירכיים של האדם. בעת רכיבה על סוס, האדם מתמקד בירכיים שלו ועל ידי יצירת תקשורת יעילה בינו לבין הסוס, הוא למעשה נכנס לאיזון משל עצמו.

בתחום הרכיבה הטיפולים קיימת קשת רחבה ומגוונת של תרגילים לשיפור היציבה, ותרגילים אלה יכולים לכלול פעולות פשוטות כמו ישיבה על סוס וגם פעולות מורכבות ביותר כמו רכיבה על סוס בעיניים עצומות, רכיבה לאחור וכדומה. השילוב בין אתגר מנטאלי וגופני להדרכה של מטפל מקצועי מעניקה לאדם את ההזדמנות לשפר את יציבת גופו.

מי שסובל מבעיות קוגניטיביות
רכיבה טיפולית יכולה לעזור גם לאנשים אשר סובלים מהפרעות קוגניטיביות שונות, כמו למשל: הפרעת קשב, ריכוז והיפראקטיביות, נזק מוחי, פיגור שכלי, אוטיזם, תסמונת דאון, הפרעות התפתחותיות, דיסלקטיות, לקויות למידה וכיוצא באלה. רכיבה על סוסים דורשת את הפעלת יכולות המיקוד, תשומת הלב, הסקת מסקנות ושימוש בזיכרון.

בנוסף על כך, רכיבת סוסים היא פעילות אשר מתקדמים בה ממפגש למפגש, ככל שצוברים יותר ידע וניסיון, מטלות פשוטות אט אט הופכות למשימות מורכבות אשר מגרות יכולות הלימוד של האדם, מפני שתוך זמן קצר עליו ללמוד מידע חדש רב ולהפנים אותו. האדם שחווה רכיבה טיפולית על סוס צריך לקלוט מידע רב מהסביבה, מהסוס ומהמדריך שלו, וזאת בנוסף לכל הריחות, הטעמים, הצלילים והרגשות שהוא חווה.  רכיבת סוסים יכולה להיות בעת ובעונה אחת תובענית מבחינה מנטאלית וגופנית, ויחד עם זאת להיות פעילות מרגיעה שעוזרת לאדם לפתח את כישוריו הקוגניטיביים בצורה יעילה ואיכותית.

מי שסובל מבעיות רגשיות
רכיבה טיפולית יכולה להקל במידה רבה של אנשים אשר סובלים מבעיות פסיכולוגיות, בעיות רגשיות או בעיות חברתיות. בעת רכיבת סוסים, האדם צריך ליצור לתקשר עם אנשים אחרים, ליצור מערכות יחסים מורכבות הן עם בני אדם והן עם הסוסים. בניית מערכת יחסים עם הסוס יכולה להיות מתגמלת מאוד עבור כל מי שסובל מבעיות רגשיות, מפני שקשר עם בעל חיים איננו תובעני כמו קשר עם בני אדם אחרים.

עבור אדם אשר סובל מחוסר יכולת לסמוך על אחרים, היכולת לסמוך יצור חי אחר מלמדת אותו את החשיבות שביחסי אמון הדדיים. בנוסף על כך, סוסים טיפוליים יכולים לסייע לאנשים להרגיש כי הם אדונים לגורל שלהם, מפני שבעת שהם רוכבים על סוס הם מבינים כי קיים קשר ישיר בין הפעולה שלהם לתגובה של הסוס. ומלבד זאת, כאשר אדם מטפל בסוס (או בכל יצור חי אחר), הוא הופך ממטופל למטפל, ועצם שינוי זה בתפיסתו את עצמו עשוי לחולל שינוי מרחיק לכת בחייו האישיים.

קרא מידע נוסף על רכיבת סוסים לילדים

 

סינמה אנימלייף

רכיבת סוסים  טיפולית לילדים 226206-800-1

כתבה על רכיבת סוסים טיפולית לילדים, למי זה מתאים? הכל בכתבה הבאה.