רכיבת סוסים לילדים

רכיבת סוסים לילדים

רכיבת סוסים לילדים יכולה להיות פעילות אשר תתרום לילד בדרכים שונות רבות, ואין כל צל של ספק כי יש יותר מסיבה אחת לכך שכדאי לרשום ילדים לקורס של רכיבת סוסים לי
תגיות: לימודים, קורס
מפרסם: יוגב
תאריך: 17 מאי 2012

רכיבת סוסים לילדים יכולה להיות פעילות אשר תתרום לילד בדרכים שונות רבות, ואין כל צל של ספק כי יש יותר מסיבה אחת לכך שכדאי לרשום ילדים לקורס של רכיבת סוסים לילדים. מאמר זה לא יעסוק בסיבות ללמוד רכיבה על סוסים וכפי שצוין, יש מספיק סיבות לכך אלא יותר בפרטים הקטנים והגדולים אשר יש לקחת בחשבון בעת ששוקלים את האפשרות לבחור קורס רכיבת סוסים לילדים.

אם הילד שלכם מביע עניין בנושא של סוסים והוא שוקל ברצינות להתחיל קורס רכיבת סוסים לילדים, ראשית כל אתם צריכים להיות שמחים על עצם זה שהוא מעוניין בפעילות אשר אינה כרוכה בישיבה מול מסך הטלוויזיה או המחשב... אבל יש מספר דברים שכדאי שאתם יחד עם הילד שלכם תשקלו לפני שאתם בוחרים על איזה קורס רכיבת סוסים לילדים ללכת.

איפה אפשר למצוא בית ספר רכיבת סוסים לילדים?

  • דפי זהב – אתם יכולים להתחיל בחיפוש במהדורה המקומית של דפי זהב, כדי לבדוק אם בכלל יש באזור שלכם חוות סוסים שבה גם מעבירים שיעורי רכיבה על סוסים לילדים.
  • אתרי אינטרנט – באתרי אינטרנט של בתי ספר לרכיבה על סוסים תוכלו להתרשם מהאופי והגישה של בית הספר וכך להחליט אם זה מתאים לכם ולילדיכם. מומלץ גם לקרוא בפורומים שעוסקים  בנושאים כמו רכיבה על סוסים, רכיבה טיפולית, טיפול בסוסים וכדומה, ולהיוועץ באנשים בעלי ניסיון.
  • חברים ומכרים – הדרך הטובה ביותר היא לקבל המלצות אישיות מאנשים שאתם סומכים עליהם. בררו אם אתם מכירים אנשים שרשמו את הילדים שלהם לקורס רכיבה על סוסים לילדים. אם אתם יכולים לקבל עצה מאנשים הקרובים לכם, בדרך זו תוכלו לקצר במידה רבה את תהליך החיפוש שלכם.

מה צריך לבדוק לפני שנרשמים לקורס רכיבת סוסים לילדים?

כמובן שמומלץ בחום ללכת אל כל חוות סוסים שאליה אתם שוקלים לרשום את הילדים שלכם, על מנת שלא תצטרכו להתמודד עם כל מיני הפתעות לא נעימות. כאשר אתם הולכים אל חוות סוסים, אתם צריכים לוודא ש:

  • חוות הסוסים נקייה ובטיחותית וששומרים במקום על ההיגיינה של הסוסים.
  • האזור בו נערכים שיעורי רכיבה על סוסים מגודרים כהלכה
  • הסוסים שבהם משתמשים כדי ללמוד לרכב על סוס הם בריאים וחזקים
  • יש במקום מגוון רחב של סוסים בגדלים שונים ובעלי אופי שונה, שיתאימו לילדים שונים.

כאשר אתם בודקים חוות סוסים, מומלץ לברר אם אתם יכולים לצפות בשיעור שנערך במקום. כך תוכלו לברר האם:

  • למדריך לרכיבה על סוסים יש דינאמיקה טובה עם הילדים בשיעור?
  • האם המדריך שומר על כללי בטיחות?
  • האם למורה לרכיבה יש כישורי הוראה, מלבד על כישורי רכיבה על סוסים?

קורס רכיבת סוסים לילדים – דברים שחשוב לקחת בחשבון

ציוד סוסים
האם חוות הסוסים שבה עורכים קורס רכיבה על סוסים לילדים מספקת לילדים את כל הציוד אשר לו הם זקוקים כדי לרכב על סוס בצורה בטיחותית ונוחה? ילדים שנמצאים בקרבת סוסים חייבים לחבוש קסדה בכל זמן ועת, בין אם הם רוכבים על סוס ובין אם הם מברישים את רעמתו. בנוסף, יש לספק מגפי רכיבה, לבוש הולם וכל ציוד לרכיבה על סוסים שיגביר את הביטחון של הילד שלכם.

השגחה ופיקוח על הסוסים
האם יש מבוגר אחראי אשר ילווה את הילדים שלכם בכל רגע ורגע, או שמא הילדים מושארים לבדם מעת לעת? ילדים לפעמים יכולים להיות בלתי צפויים, וממש כמוהם, גם סוסים יכולים להיות בלתי צפויים לפעמים (בייחוד אם לא יודעים כיצד להתנהג בקרבתם). השילוב בין שני גורמים בלתי צפויים עלול להיות קטלני, לכן חשוב שתהיה כל הזמן השגחה הן על הילדים והן על הסוסים.

מורה מקצועי לרכיבה
מורה לרכיבה אשר הינו מקצועי ובעל ניסיון תמיד יתחיל שיעור רכיבה על סוסים לילדים על ידי הנחת אבני היסוד של רכיבה על סוסים, הן בתיאוריה והן במעשה, והוא יהיה רגיש לדרכים השונות אשר בהן ילדים מגיבים לסוסים, וזאת על מנת שהוא יוכל לעזור להם להתקדם בלימודים בקצב המתאים והנוח להם. 

סינמה אנימלייף

רכיבה על סוסים לילדים

רכיבה על סוסים לילדים נהפך לדבר נפוץ כיום וישנם בתי ספר וקופות חולים הממליצות בחום על רכיבה כזאת כרכיבה טיפול או שיקומית. ישנם ילדים רבים שהולכים לרכיבה על סוסים בשביל הכיף בלבד.