Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

סנאי

סנאי הוא מכרסם יונק אשר שייך למשפחת הסנאיים, משפחה ענפה ביותר בעלת כ-274 מינים שונים בכ-50 סוגי סנאים. משפחת הסנאיים כוללת בתוכה סוגי סנאים רבים, ביניהם אפור, זהוב, סנאי מעופף (שוגר) ועוד.

סנאי (Squirrel) ממוצע מגיע לגודל אשר נע בטווח של 23 עד 25 סנטימטר ולמשקל גוף אשר נע בין 250 גרם לחצי קילו, כאשר היוצא דופן הבולט במיוחד במשפחת הסנאיים הוא סנאי פיגמי אשר בשיא גדילתו הוא עשוי להגיע לשבעה סנטימטר בערך.

מה סנאי אוכל?

בהיותו שייך למשפחת המכרסמים, אוכל קשת רחבה ומגוונת של מזונות בעיקר מזונות צמחוניים, אך מפעם לפעם הוא נוטה לתבל את התזונה שלו במעט חרקים או בעלי חיים קטנטנים אחרים.

כפי שצוין קודם לכן, ישנם סוגי סנאים רבים ומגוונים, כאשר לכל אחד ואחד מאותם סוגי סנאים יש את התזונה הייחודית לו. אך באופן כללי, סנאי בסביבתו הטבעית אוכל מגוון רחב של פירות כגון פטריות, חרקים, ביצים של ציפורים ואפילו גוזלים, צנוברים ואצטרובלים. בנוסף על כך, סנאים אוכלים גם זרעים, אגוזים, תירס יבש, פירות, ענפים, עלים, בלוטים, שורשים ועוד מגוון רחב של צמחים.

התנהגות של סנאים

סנאים מסוימים עשויים להפגין קשרי חברות וידידות כאשר הם חיים בקבוצות. יחד עם זאת, ההתנהגות האלטרואיסטית שלהם נעלמת כלא הייתה בכל עת שהם מרגישים כי נשקפת להם סכנה מסוג כלשהו. הם מפיקים צלילי אזהרה אשר מתריעים מפני טורפים אשר אורבים להם ולחבריהם המכרסמים. בדרך כלל, סנאי אשר מפיק את צליל האזהרה יהיה גם זה שיעזוב את המקום אחרון, מה שאומר שלמעשה הוא מעמיד את חייו בסכנה לטובת השאר.

בדרך כלל סנאים מתגוררים בתוך עצים, בגזעים מחוררים ולעתים אפילו על צמרות עצים או בתוך קן של עורבים. בדרך כלל סנאים מתחילים לחפש אחר מקום משכן כאשר הם מתחילים להזדווג, מה שבדרך כלל קורה בעת שהם מגיעים לגיל שנה.

מספר עובדות על סנאים (Squirrels)

הוא ככל הנראה לא האפשרות הראשונה עליה בני אדם חושבים כאשר הם מעוניינים לאמץ חיות בית לחיק המשפחה שלהם. יחד עם זאת, אם אכן בחרתם באפשרות של סנאים בתור חיות בית, למה שלא תשכילו קצת ותרחיבו את הדעת שלכם לגבי סנאים, לפני שתאמצו אחד אל תוך חייכם?

 • המילה היוונית לתיאור סנאי מורכבת משתי מילים ביוונים אשר פירושן “זנב צללים”.
 • מחקר אשר נערך בבלגיה העלה תוצאות מפתיעות ביותר, אשר על פיהן חוקרים הצליחו להוכיח כי
  סנאים למעשה נהנים להימלט מכלבים שרודפים אחריהם. למעשה, הם מאפשרים להם לרדוף אחריהם כדי ליהנות מפרץ האדרנלין אשר מציף את גופם.
 • מבחינה גנטית, הוא קרוב יותר לדגים מאשר לפילים
 • לפיסטוקים יש השפעה נרקוטית כמעט על כל סוגי סנאים שידוע עליהם, מלבד על סנאי קרוקרטוף רוסי.
  סנאי זה חסין להשפעה של פיסטוקים מפני שבמהלך החורפים ברוסיה, זה כל מה שהיה לו לאכול, וכך הוא פיתח חסינות.
 • איננו יכול לצוף על פני המים.
 • בבוט, אשר נמצאת במונטנה, ארצות הברית, תיעדו סנאי שקפץ לאורך 15.4 מטרים. שמו של הסנאי היה גאבין.
 • בדומה לבעלי חיים קטנים אחרים ממשפחת היונקים, רואים בשחור ולבן. יחד עם זאת, מחקרים אשר נערכו זה לא מכבר גילו כי סנאים חולמים בצבעים.

שתפו:

חדשות מעניינות מעולם החייות

הרשמו לניוזלטר

פוסטים אחרונים

מה זה רכיבה טיפולית

רכיבה טיפולית

רכיבה טיפולית היא שיטה טיפולית אשר בה אנשים בעלי לקויות ומוגבלויות מסוגים שונים זוכים בהזדמנות ללמוד כיצד לרכב על סוסים, כיצד לטפל בסוס ובנוסף על

רכיבה על סוסים ילדים

רכיבה על סוסים לילדים

רכיבה על סוסים לילדים היא הזדמנות עבורכם ועבור ילדיכם ליהנות מפעילות ספורטיבית אשר הינה בעת ובעונה אחת מאתגרת ומהנה. חרף העובדה שרבים מחשיבים רכיבה על

משחק לחמוס

משחקים לחמוסים

משחקים לחמוסים הם פריטים בעלי חשיבות רבה לאין שעור בחיי היום יום של חמוס. אין זה משנה כל עיקר לאיזה זן חמוס שייך – חמוס

כלב אוכל

למה כלבים אוכלים דשא?

כלבים אוכלים דשא, זה כבר ידוע לכל מי שאי פעם בחייו גידל כלב. אנשים שואלים את עצמם למה כלבים אוכלים דשא? הם חוששים שאולי זה

לוגו של וואטסאפ
דילוג לתוכן