Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

סנאי

סנאי הוא מכרסם יונק אשר שייך למשפחת הסנאיים, משפחה ענפה ביותר בעלת כ-274 מינים שונים בכ-50 סוגי סנאים. משפחת הסנאיים כוללת בתוכה סוגי סנאים רבים, ביניהם אפור, זהוב, סנאי מעופף (שוגר) ועוד.

סנאי (Squirrel) ממוצע מגיע לגודל אשר נע בטווח של 23 עד 25 סנטימטר ולמשקל גוף אשר נע בין 250 גרם לחצי קילו, כאשר היוצא דופן הבולט במיוחד במשפחת הסנאיים הוא סנאי פיגמי אשר בשיא גדילתו הוא עשוי להגיע לשבעה סנטימטר בערך.

מה סנאי אוכל?

בהיותו שייך למשפחת המכרסמים, אוכל קשת רחבה ומגוונת של מזונות בעיקר מזונות צמחוניים, אך מפעם לפעם הוא נוטה לתבל את התזונה שלו במעט חרקים או בעלי חיים קטנטנים אחרים.

כפי שצוין קודם לכן, ישנם סוגי סנאים רבים ומגוונים, כאשר לכל אחד ואחד מאותם סוגי סנאים יש את התזונה הייחודית לו. אך באופן כללי, סנאי בסביבתו הטבעית אוכל מגוון רחב של פירות כגון פטריות, חרקים, ביצים של ציפורים ואפילו גוזלים, צנוברים ואצטרובלים. בנוסף על כך, סנאים אוכלים גם זרעים, אגוזים, תירס יבש, פירות, ענפים, עלים, בלוטים, שורשים ועוד מגוון רחב של צמחים.

התנהגות של סנאים

סנאים מסוימים עשויים להפגין קשרי חברות וידידות כאשר הם חיים בקבוצות. יחד עם זאת, ההתנהגות האלטרואיסטית שלהם נעלמת כלא הייתה בכל עת שהם מרגישים כי נשקפת להם סכנה מסוג כלשהו. הם מפיקים צלילי אזהרה אשר מתריעים מפני טורפים אשר אורבים להם ולחבריהם המכרסמים. בדרך כלל, סנאי אשר מפיק את צליל האזהרה יהיה גם זה שיעזוב את המקום אחרון, מה שאומר שלמעשה הוא מעמיד את חייו בסכנה לטובת השאר.

בדרך כלל סנאים מתגוררים בתוך עצים, בגזעים מחוררים ולעתים אפילו על צמרות עצים או בתוך קן של עורבים. בדרך כלל סנאים מתחילים לחפש אחר מקום משכן כאשר הם מתחילים להזדווג, מה שבדרך כלל קורה בעת שהם מגיעים לגיל שנה.

מספר עובדות על סנאים (Squirrels)

הוא ככל הנראה לא האפשרות הראשונה עליה בני אדם חושבים כאשר הם מעוניינים לאמץ חיות בית לחיק המשפחה שלהם. יחד עם זאת, אם אכן בחרתם באפשרות של סנאים בתור חיות בית, למה שלא תשכילו קצת ותרחיבו את הדעת שלכם לגבי סנאים, לפני שתאמצו אחד אל תוך חייכם?

 • המילה היוונית לתיאור סנאי מורכבת משתי מילים ביוונים אשר פירושן “זנב צללים”.
 • מחקר אשר נערך בבלגיה העלה תוצאות מפתיעות ביותר, אשר על פיהן חוקרים הצליחו להוכיח כי
  סנאים למעשה נהנים להימלט מכלבים שרודפים אחריהם. למעשה, הם מאפשרים להם לרדוף אחריהם כדי ליהנות מפרץ האדרנלין אשר מציף את גופם.
 • מבחינה גנטית, הוא קרוב יותר לדגים מאשר לפילים
 • לפיסטוקים יש השפעה נרקוטית כמעט על כל סוגי סנאים שידוע עליהם, מלבד על סנאי קרוקרטוף רוסי.
  סנאי זה חסין להשפעה של פיסטוקים מפני שבמהלך החורפים ברוסיה, זה כל מה שהיה לו לאכול, וכך הוא פיתח חסינות.
 • איננו יכול לצוף על פני המים.
 • בבוט, אשר נמצאת במונטנה, ארצות הברית, תיעדו סנאי שקפץ לאורך 15.4 מטרים. שמו של הסנאי היה גאבין.
 • בדומה לבעלי חיים קטנים אחרים ממשפחת היונקים, רואים בשחור ולבן. יחד עם זאת, מחקרים אשר נערכו זה לא מכבר גילו כי סנאים חולמים בצבעים.
חדשות מעניינות מעולם החייות

הרשמו לניוזלטר

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב linkedin

פוסטים אחרונים

מה זה צב רך

צב רך – מה זה?

צב רך צב רך (trionyx triunguis) הוא זוחל במשפחת הצבים מסדרת הצבים הרכים אשר נפוץ ביבשת אפריקה ובאגן הים התיכון וכולל את מדינת ישראל. בשונה

קרפדה

קרפדה – כל מה שרציתם לדעת

קרפדה קרפדה או קרפדות הוא למעשה כינוי לקבוצת דו חיים מסדרת חסרי הזנב אשר כולל בתוכה כמה וכמה משפחות שונות. רבים נוטים להתבלבל בין קרפדות

מאמר על חיות

מאמר חיות – כל החיות במקום אחד

נחש קוברה מאמר חיות מכיל בתוכו מגוון רחב של בעלי חיים. אנו מזמינים אתכם לקרוא את כולו. ישנם כמה וכמה סוגי נחשים הנקראים נחשי קוברה

לוגו של וואטסאפ
דילוג לתוכן