עכביש ששן חום

עכביש ששן חום

עכביש ששן חום (Loxosceles rufescens), הידוע בכינוי עכביש חום, הוא עכביש ארסי שאוהב לחיות במקומות ביבשים ושקטים, כמו מרתפים, מוסכים, צריפים ואפילו ארון הבגדי
תגיות: מידע, עכבישים
מפרסם: יוגב
תאריך: 09 אוג' 2012

עכביש ששן חום (Loxosceles rufescens), הידוע בכינוי עכביש חום, הוא עכביש ארסי שאוהב לחיות במקומות ביבשים ושקטים, כמו מרתפים, מוסכים, צריפים ואפילו ארון הבגדים הביתי שלכם. אז מה כדאי לדעת על שכן זה?

עכביש שישן/ששן חום, מיהו?

עכביש ששן חום, כמשתמע מכינויו הוא עכביש חום בגודל שנע בין 6-20 מלימיטר. העכביש החום נבדל מעכבישים אחרים במספר העיינים שלו: בעוד שלרוב העכבישים יש שמונה עיינים, לעכביש החום יש שש. בנוסף, על גוף העכביש ישנם סימנים מעורפלים המזכירים את צורת הכינור, ולכן עכביש זה נקרא לפעמים גם עכביש הכינור.לעכביש זה לוקח שנה להגיע לבגרות, ולאחר מכן הוא יחייה עוד שנתיים נוספות. דבר נוסף שמייחד את העכביש החום הוא יכולתו לחיות כחצי שנה בתנאי בצורת קשים, כאשר באופן יוצא דופן יתכן מצב שבו הוא ישרוד למשך חמש עונות ללא אוכל.

למידע על סוגים נוספים של עכבישים

מה אוכלים העכבישים?

עכבישי ששן ניזונים בעיקר מחרקים, ועל מנת לתפוס אותם הן טווים רשת דביקה ולא מסודרת. עכבישים לרוב לא תוקפים אלא עם כן מרגישים מאויימים, אולם במקרה שכן תקף, נשיכתו מסוכנת לבני אדם.

עקיצת ששן חום, מה עושה ארס העכביש לאדם?

באופן כללי, עכביש לא נוטה לתקוף אנשים, אלא אם הוא מרגיש מאויים וגם אז, ברוב המקרים הוא ינטה לברוח מהאיום ולא לעקוץ. אולם, בגלל שעכביש זה אוהב לחיות גם בארונות בגדים, מדי פעם הוא זוכה למגע עם אנשים מה שיכול להגמר בצורה לא כל כך טובה.

בדרך כלל, עקיצת העכביש אינה מורגשת ואינה כואבת, אולם במקרה של חשש יש לפנות לרופא. ברוב המקרים, הסימן העיקרי הוא נגע על פני העור, שיכול להתפשט עם הזמן. סימנים נוספים יכולים להיות חום, בחילה, פריחה וכאבי שרירים. במקרים חריפים יכולים להופיע תסמינים חמורים שקשורים למערכת הדם ופגיעה ברקמת שיכולה להוביל לנמק וקטיעה.

למרות שתסמינים אלו נשמעים מאיימים, לרוב הדבר אינו קורה, ובכל זאת כדאי לפנות לגורם רפואי במידה ונעקצתם, ורצוי להביא את העכביש האשם אתכם, בצנצנת סגורה, כדי לוודא זיהוי מיטבי.

למידע נוסף על עכביש זאב, עכביש אלמנה שחורה 

סינמה אנימלייף

Brown recluse spider (Loxosceles reclusa)

תמונות של עכביש שושן חום