Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

רועה גרמני

רועה גרמני, אשר שייך לקטגוריה שאנשים מכנים בתור כלבי זאב, נחשב כאחד מהגזעים המשובחים ביותר של כלבי עבודה. רועים גרמנים יכולים לשמש בתור כלבי שמירה, כלבי תקיפה, כלבי הצלה והם יכולים לבצע עוד אינספור עבודות שונות ומשונות. סוג זה של כלבים זאב לעתים קרובות עובדים בשירותיהם של ארגונים שונים כמו המשטרה, הצבא וארגוני חילוץ והצלה מסוגים שונים.

סוגי כלבים שונים ליוו את המין האנושי והתחבבו עליו מבין כל אותם כלבים, כלב הזאב כפי שהוא מוכר בפי הציבור הרחב, ואשר למעשה ידוע בתור רועה גרמני, הוא אחד מן הכלבים האהובים ביותר וגם ללא כל צל של ספק הוא אחד מבין אותם גזעי כלבים אשר הביאו למין האנושי את התועלת הרבה ביותר.

כלב זה הנו גזע כלבים גדול אשר מוצאו, כפי שמרמז שמו בעדינות, בגרמניה. מבין סוגים שונים של כלבים רועה גרמני נחשב בתור גזע כלבים חדש יחסית. למעשה לעומת הרוב המוחלט של גזעי כלבים אלו נחשב ממש תינוק, ונאמר כי מלאכת הגידול והטיפוח של גזע הרועה הגרמני החלה בשנת 1899. במקור גזע כלבים רועה גרמני יועד בתור כלב עבודה, זאת אומרת, המפתחים של הגזע נקטו בשיטות אילוף רועה גרמני בעיקר למטרות של שמירה על עדרי בעלי חיים.

מאפייניו הגופניים של כלב רועה גרמני

  • כלב בעל מבנה גוף מוצק וחזק, כאשר הראש בדרך כלל מתאים לגודל הגוף והמצח מעוגל מעט.
  • ברוב המקרים האף של רועה גרמני בצבע שחור, אך לעתים ניתן להבחין גם בצבעי כחול.
  • אוזניים רחבות, מחודדות וזקופות. לעתים קרובות הפרווה של כלבים רועה גרמני מגיע בצבעים של מוזהב, שחור מוזהב, או שחור לגמרי.
  • גובהם של הכלבים נע בין 60 ל-65 סנטימטרים אצל זכרים ו-55 עד 60 סנטימטרים אצל נקובות.
  • משקלם של הכלבים הרועים הגרמניים נע בטווח של 35 עד 40 קילוגרמים. תוחלת החיים הממוצעת שלו היא כשלוש עשרה שנים.

סוגי אוכל לכלבים וגם חיסונים שתעניקו להם ישפיעו באופן ניכר על אריכות ואיכות חייהם.

מהו מזגו של גזע כלבים זה?

כפי שכבר נאמר קודם לכן, הרועה הגרמני פותח בתור כלב עבודה, לכן הוא ניחן בתכונות של אומץ לב, חכמה, ערנות ונאמנות. הם צייתניים מאוד ומוכנים ללמוד כל הזמן. בנוסף על כך, הם גם בעלי רמות גבוהות של בטחון עצמי לצד אופי נינוח ושליו. רבות נאמר על האופי הנאמן של הרועה הגרמני, ולא בכדי, מפני שהם מאוד נאמנים מסורים ואמיצים,
והם לעולם לא יחשבו פעמיים אם יתעורר הצורך להגן על הלהקה שלהם. הם אוהבים להיות בקרבתם בני משפחתם –
בני אדם או כלבים – והם יכולים להיות חששניים כלפי זרים ויש להם יצר טבעי להגן על הלהקה שלהם, ואפילו לגונן
על האדם הקרוב אליהם ביותר.

למידע על קורס אילוף כלבים

כלב רועים גרמני – כלב נאמן!

כלבי רועים גרמניים (German Shepherd) נחשבים על ידי אנשים רבים בתור כלבים יפים מאוד, אך בנוסף על כך שהם ידועים בתור כלבים יפים, כלבים מסוג רועה ידועים אפילו יותר בתור היותם כלבים נאמנים אשר יעשו את כל מה שהם יכולים על מנת להגן על הבעלים שלהם או על הלהקה המורחבת שלהם (משפחה אנושית, חיות מחמד או בעלי חיים אחרים).

כלבים מסוג זה מפגינים נאמנות גבוהה כלפי כל מי שסובב אותם בחיי היום יום שלהם, כולל ילדים קטנים, עליהם הם לעתים קרובות עשויים לגונן בתקיפות. יחד עם זאת, בגלל היצר החזק שלהם להגן ולשמור יש לדאוג לכך שעוד כאשר הם גורים הם ייחשפו לכמה שיותר כלבים ואנשים, וזאת על מנת שהם ילמדו לא להיאחז יתר על המידה באנשים המוכרים להם וגם על מנת להפחית את הסיכויים להפגנת התנהגות תוקפנית כלפי אנשים זרים.

שתפו:

חדשות מעניינות מעולם החייות

הרשמו לניוזלטר

פוסטים אחרונים

מה זה רכיבה טיפולית

רכיבה טיפולית

רכיבה טיפולית היא שיטה טיפולית אשר בה אנשים בעלי לקויות ומוגבלויות מסוגים שונים זוכים בהזדמנות ללמוד כיצד לרכב על סוסים, כיצד לטפל בסוס ובנוסף על

רכיבה על סוסים ילדים

רכיבה על סוסים לילדים

רכיבה על סוסים לילדים היא הזדמנות עבורכם ועבור ילדיכם ליהנות מפעילות ספורטיבית אשר הינה בעת ובעונה אחת מאתגרת ומהנה. חרף העובדה שרבים מחשיבים רכיבה על

משחק לחמוס

משחקים לחמוסים

משחקים לחמוסים הם פריטים בעלי חשיבות רבה לאין שעור בחיי היום יום של חמוס. אין זה משנה כל עיקר לאיזה זן חמוס שייך – חמוס

כלב אוכל

למה כלבים אוכלים דשא?

כלבים אוכלים דשא, זה כבר ידוע לכל מי שאי פעם בחייו גידל כלב. אנשים שואלים את עצמם למה כלבים אוכלים דשא? הם חוששים שאולי זה

לוגו של וואטסאפ
דילוג לתוכן