Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

שימוש נכון ומשכיל בחיות מחמד בשטח הבית

שימוש נכון ומשכיל בחיות מחמד בשטח הבית. כמה כיף להכניס חיית מחמד לבית, להנות ממנה ולשחק איתה! דבר זה מעביר את הזמן בכיף, משפר את המצב רוח, ונותן אווירה כללית טובה. אך יש לחשוב גם על הצד השני ולטפל בו בהתאם. בסופו של דבר מדובר בבעל חיים ולא בצעצוע. יש לו צרכים, רגשות ובקשות.. טיפול נכון בחיית המחמד שלכם, תבטיח לו בריאות והנאה, ולכם תבטיח הנאה צרופה ושקט נפשי.

כיצד עושים זאת?

שאלה טובה, ובשביל לענות על שאלה זאת, חשוב לדעת שישנם סוגים רבים של חיות מחמד וכל אחת ואחת מהם שונה מהשנייה, ויש לה צרכים שונים ועל כן יש לטפל בה בהתאם. נתחיל ונאמר שכן ישנם מס’ דברים כלליים המתאימים לכלל סוגי החיות מחמד, והינם, שמירה על מרחב נקי ואסתטי, מתן מזון ומים נקיים על בסיס יומיומי, מתן משחקים/צעצועים וזמן פנאי, דאגה לעשיית צרכים וניקיונם ועוד.

תוכים

התוכי הינו חיית מחמד ביתית, אותה ניתן לרכוש בכול חנות חיות מחמד אפשרית. קיימים סוגים רבים ושונים של תוכים: קטנים, גדולים, תוכי דררה, תוכים מדברים וכולם בצבעים שונים ומרהיבים. נהוג לרכוש זוג תוכים על מנת שיהיה להם חברה, מאחר ותוכי בודד ממהר להשתעמם.. חשוב לדאוג לכלוב מספיק גדול ומיוחד לאיכלוס התוכים, לרפד אותו בנייר עיתון לעשיית הצרכים של התוכים, למקם בו כלים לאוכל ומים, ולפזר בו צעצועים שונים כאוות נפשכם. לתוכי חשוב להתעופף מידי יום ביומו על מנת לשמור על כושר ובריאותו, על כן, במידה והנכם משחררים את התוכי, יש לסגור מראש את דלתות וחלונות הבית, בכדי למנוע מהתוכי להתעופף אל מחוץ לביתכם.

ארנבות ושפנים

ארנבות ושפנים הינם חיות מחמד מקסימות וחמודות, בהם יש לטפל ב”כפפות של משי”.. אלה חיות עדינות ומפונקות מאוד, וכיף להתפנק איתם בשעות הפנאי. יש לדאוג לכלוב גדול ומספק, למקם בו נייר עיתון לעשיית הצרכים, כלי אחסון למים, וצעצועים שונים. ארנבות ושפנים הינם חיות מכרסמות, וחשוב לדאוג להם למזון המתאים לכרסום. בחנויות בעלי חיים השונות תוכלו לרכוש שק אוכל מיוחד לארנבות ושפנים, ומומלץ להוסיף להם ירקות ופירות שונים, כגון גזר, חסה, מלפפונים, תפוחים וכל דבר דומה אחר הקיים ברשותכם. את הארנבות והשפנים ניתן לשחרר חופשי בתוך הבית, רק יש לדאוג שלא יהיה להם חם או קר מידי, דבר אשר עלול להזיק ולסכן את בריאותם.

כלבים

הכלב הינה חיית מחמד, אשר זקוקה להרבה אהבה ויחס, מאחר והכלב הינו החבר הטוב של האדם!

גורי כלבים וכלבים קטנים ניתן לאכלס בתוך שטח הבית, בזמן שלכלבים גדולים וכלבים פראיים (בולדוג, רוטווילר וכו’), יש לדאוג לחצר גדולה מספיק, אשר תאפשר להם לשחק ולהתרוצץ כאוות נפשם. כמובן שיש לדאוג מראש למתן חיסונים חיוניים לכלב אצל הווטרינר העירוני, לדאוג למזון ומים מספקים ולהוצאת הכלבים מס’ פעמים ביום, לעשיית צרכים ולהתאווררות.

חתולים

החתול הינה חיית מחמד, קצת שונה מהכלב, הינה חיית מחמד סקרנית ומפונקת ויש לטפל בה בהתאם. חתולים אוהבים לרוץ ולשחק, ולחקור ולגלות דברים חדשים. מאחר והחתול הינה חיה סקרנית, מומלץ להרחיק אותה ממקומות העלולים לסכן אותה, כגון בריכות ביתיות, מרתפים ומקומות גבוהים. קיים פתרון למניעת נפילת החתולים חלילה ממקומות גבוהים. באמצעות רשת למניעת נפילת חתולים מיוחדת, אותה מתקינים על גבי החלון או על גבי המרפסת, מונעים מהחתול לנחות למטה ולספוג פציעות קשות או חלילה מוות.

שימוש נכון ומשכיל בחיות מחמד בשטח הבית יבטיח לו בריאות והנאה, ולכם שקט נפשי ואושר צרוף.

שתפו:

חדשות מעניינות מעולם החייות

הרשמו לניוזלטר

פוסטים אחרונים

מה זה רכיבה טיפולית

רכיבה טיפולית

רכיבה טיפולית היא שיטה טיפולית אשר בה אנשים בעלי לקויות ומוגבלויות מסוגים שונים זוכים בהזדמנות ללמוד כיצד לרכב על סוסים, כיצד לטפל בסוס ובנוסף על

רכיבה על סוסים ילדים

רכיבה על סוסים לילדים

רכיבה על סוסים לילדים היא הזדמנות עבורכם ועבור ילדיכם ליהנות מפעילות ספורטיבית אשר הינה בעת ובעונה אחת מאתגרת ומהנה. חרף העובדה שרבים מחשיבים רכיבה על

משחק לחמוס

משחקים לחמוסים

משחקים לחמוסים הם פריטים בעלי חשיבות רבה לאין שעור בחיי היום יום של חמוס. אין זה משנה כל עיקר לאיזה זן חמוס שייך – חמוס

כלב אוכל

למה כלבים אוכלים דשא?

כלבים אוכלים דשא, זה כבר ידוע לכל מי שאי פעם בחייו גידל כלב. אנשים שואלים את עצמם למה כלבים אוכלים דשא? הם חוששים שאולי זה

לוגו של וואטסאפ
דילוג לתוכן