Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

תוכים למכירה

תוכים למכירה ניתן למצוא היום במגוון גדול מאד של חנויות חיות, חוות גידול תוכים ואף באתרי אינטרנט העוסקים במכירת תוכים יד שנייה. כמו כן, מלבד חנויות מסחריות ניתן למצוא תוכים למסירה באתרים שונים כדוגמת יד2 או Winwin מחירי תוכים נעים בין עשרות שקלים בודדים ועד לאלפי שקלים ומשתנה מזן אחד לאחר ומתחלק לתוכים שנולדו בשבי והורגלו לחברת בני אדם, לבין תוכים שנולדו בטבע שמחירם נמוך יותר בשל העבודה כי מדובר למעשה בתוכים פראיים.

קניית תוכים כחיות מחמד נפוצה בעולם המערבי כיום וניתן למצוא אותם אצל מגדלי תוכים, חנויות חיות, חוות גידול ובאתרי אינטרנט שונים. התוכים הפכו לחיות בית נפוצות בשל היותם בעלי חיים חכמים בעלי יכולת למידה מפותחת. כמו כן, נחשים התוכים לחיה ידידותית מאד לאדם ולאחר תהליך אילוף בסיסי ניתן לשחק עם התוכי באופן חופשי.

במידה ואינם מעוניינים לרכוש תוכי אלא רק לצפות או לבחון את יכולותיו תוכלו ליהנות מחוות תוכים המספקות אטרקציות שונות לכל המשפחה ביניהן משחק והאכלת תוכים והם מהוות מרכז מידע מקצועי בכל שאלה אודות תוכים

בחירת התוכי

חשוב מאד להשקיע מחשבה רבה בבחירת סוג התוכי אותו אתם עומדים לקבל. בחירה שגויה בסוג התוכי יכולה להוביל אתכם למצב בו בחרתם תוכי שאין ביכולתכם לגדל בסביבת הגידול שיש ברשותכם ועל ידי כך לגרום לתוכי וכמובן גם לכם סבל רב ואכזבה .

הנקודה הראשונה אליה צריך להתייחס בעת בחירת התוכי היא אורך חיו של התוכי וכמות תשומת הלב אותה הוא דורש . נקודה זו חשובה במיוחד שכן תוכי שאינו מקבל מספיק תשומת לב יכול לשקוע בדיכאון ולתלוש את נוצותיו. במקרים קשים יותר התוכי יכול לפגוע בעצמו עד לגרימת מוות.

נתון משמעותי נוסף הוא גודל התוכי . חשוב מאד  להקצות לתוכי כלוב מתאים ביחס לגודלו ועלינו לחשוב על השטח שיתפוס הכלוב ולהקצות לו מקום יעודי בבית. זאת טרם רכישת התוכי עצמו. צריך לזכור כי התוכי מבלה בכלוב את מרבית שעות היום ולכן צריך לאפשר לו להתנועע בכלוב ואף לעוף מעט במידה והדבר אפשרי . מלבד הכלוב יש לאפשר לתוכי לשהות מחוץ לכלוב זמן מה בכל יום ולמקם את הכלוב במיקום מרכזי בבית על מנת ליצור סביבה מעניינת עבור התוכי .

תזונתם של התוכים השונים מתבססת בעיקרה על זרעים ותערובות אך יש לשים דגש על תזונה מיוחדת לסוגי תוכים שונים . מומלץ לשלב גם פירות וירקות שונים על מנת להעשיר את תזונתו אך חשוב מאד להעריך את עלויות ההאכלה של התוכי טרם רכישתו ולהיערך לכך מבחינת עלויות. חשוב לזכור כי אסור בתכלית האיסור לספק לתוכי שוקולד ואבוקדו.

במידה ובחרתם בתוכי דברן בעל יכולות חיקוי מרשימות זכרו כי הוא יבחר לדבר גם ברגעים שאינם מתאימים לכם ולכן יש לשלב את הכלוב במקום בו הצלילים השונים לא יפריעו לבני הבית השונים.

התוכים הנמכרים ביותר

ישנו מגוון רב של תוכים במחירים שונים התוכים הנמכרים והנפוצים ביותר בישראל הם: תוכונים, ציפורי אהבה, קנריות, פינקים, קוקטיילים, דררות שמחירם עומד על עד מעשרות ועד מאות שקלים ולעומתם ישנם תוכים כמו הג’קו, ארה או הקקדו שנמכרים באלפי שקלים. למי שמעוניין לדעת מחירים יש את הכתבה של מחירון תוכים.

הרשימה הבא מתארת בקצרה את התוכים הנפוצים ביותר

תוכון (Parakee)

תוכון (Melopsittacus undulates) הוא תוכי חברותי וקטן, משקלו נע בין ארבעים וחמישה לחמישים גרם. הוא נפוץ לרוב בצבעים: כחול, ירוק, צהוב, אפור ולבן. התוכון ניזון מזרעים שונים ומומלץ ואף רצוי לגוון את מזונם בפירות וירוקות שונים.

ציפורי אהבה (Love Birds)

ציפורי אהבה (Agapornis fischeri) הם תוכים קטנים, קיימים כתשעה מינים שונים אם כי בישראל קשה למצוא את כולם, צבעם משתנה בין המינים. משקלם נע בין שלושים וחמישה לארבעים וחמישה גרם. ציפורי האהבה ניזונות מזרעים שונים, פירות וירקות.

תוכי כנרים/קנרים (Serinus canaria)

תוכי כנרים הם למעשה ציפורי שיר קטנות בעלות קול מסולסל ונעים לאוזן. גידול קנרים הוא פשוט ולכן נפוץ מאוד. אורך גופן נע בין שניים עשרה לחמישה עשר סנטימטרים, צבעם של הקנריות בשבי הוא מגוון מאוד משום שהן עברו תהליך ביות ופתחו למעלה ממאה ועשרים מינים שונים על ידי האדם. הקנריות ניזונות מזרעים שונים וניתן לקנות בחנויות החיות תערובת האכלה לקנרים.

פינקים (Taeniopygia guttata)

פינקים הם ציפורים עמידות במיוחד ולכן הם נפוצות כחיות מחמד בכל רחבי העולם.
אורך גופם של הפינקים נע בין עשרה לאחד עשר סנטימטר. צבע גופם אפור ועל הלחיים ישנו כתם כהה אשר צבעו משתנה בין הזכר לנקבה. הפינקים ניזונים מזרעים שונים וניתן לקנות בחנויות החיות תערובת האכלה המיועדת לציפורים אלו.

קוקוטייל (Cockatiel)

קוקטייל  (Nymphicus hollandicus) הוא תוכי בינוני, אורך גופו הממוצע הוא כשלושים ושלושה סנטימטר ומשקלו כמאה גרם. צבע גופו אפור-חום, לזכר כתם כתום על הלחיים ולנקבה כתם צהוב. ראשו של הקוקטייל מהודר בציצת נוצות דקה. מזונו מורכב בעיקר מזרעים שונים וגרעיני חמנייה קטנים וניתן להעשיר את תפריט התזונה שלו בפירות וירקות שונים.

דררה (Drara)

דררה (Psittacula krameri) היא תוכי בינוני, אורך גופה הממוצע הוא כארבעים ואחת סנטימטרים ומתוכם עשרים שלושה סנטימטרים אורך זנבה. צבען של הדררות הוא ירוק אם כי כיום קיימים זנים נוספים אשר יצר האדם גם בצבע כחול ואפור. הדררה ניזונה מזרעים, גרגירים, פירות ופקאנים.

ראו מידע נוסף על תוכי דררה

ג’אקו (Jacko parrot)

ג’אקו (Psittacus erithacus) הוא תוכי בינוני והוא נחשב לאחד הציפורים החכמות ביותר בעולם. אורך גופו של הג’אקו בממוצע הוא כשלושים וחמישה סנטימטר ומשקלו כארבע מאות גרם. רוב גופו אפור וקצה זנבו בצבע אדום בוהק. הוא נחשב לתוכי בעל כושר הדיבור הטוב ביותר והוא יכול ללמוד עד לכשבע מאות מילים. הג’אקו ניזון מתערובת זרעים, פירות שונים, מזון ביצים, לחם לבן וקרקרים או ביסקוויטים כפינוק.

לפני קניית תוכי צריך להבין במה כרוך גידולם, קראו את כתבת גידול תוכים

שתפו:

חדשות מעניינות מעולם החייות

הרשמו לניוזלטר

פוסטים אחרונים

מה זה רכיבה טיפולית

רכיבה טיפולית

רכיבה טיפולית היא שיטה טיפולית אשר בה אנשים בעלי לקויות ומוגבלויות מסוגים שונים זוכים בהזדמנות ללמוד כיצד לרכב על סוסים, כיצד לטפל בסוס ובנוסף על

רכיבה על סוסים ילדים

רכיבה על סוסים לילדים

רכיבה על סוסים לילדים היא הזדמנות עבורכם ועבור ילדיכם ליהנות מפעילות ספורטיבית אשר הינה בעת ובעונה אחת מאתגרת ומהנה. חרף העובדה שרבים מחשיבים רכיבה על

משחק לחמוס

משחקים לחמוסים

משחקים לחמוסים הם פריטים בעלי חשיבות רבה לאין שעור בחיי היום יום של חמוס. אין זה משנה כל עיקר לאיזה זן חמוס שייך – חמוס

כלב אוכל

למה כלבים אוכלים דשא?

כלבים אוכלים דשא, זה כבר ידוע לכל מי שאי פעם בחייו גידל כלב. אנשים שואלים את עצמם למה כלבים אוכלים דשא? הם חוששים שאולי זה

לוגו של וואטסאפ
דילוג לתוכן