אקווריום לצב
אקווריום לצב
פירסום: 17/05/2012

אקווריום לצב הוא אחד מן הדברים החשובים והבסיסיים ביותר אשר אתם, בתור חובבי צבים או מגדלי צבים, צריכים להקדיש לו את מרב תשומת הלב שלכם, על מנת שתצליחו לוודא כי אתם אכן מספקים אקווריום לצב אשר עונה על כל הצרכים הייחודים שלו.

פירסום: 01/08/2012

איגואנה (Iguana) היא לטאה צמחונית-בעיקר אשר מוצאה באזורים הטרופיים של מרכז ודרום אמריקה והאיים הקריביים (כיום מתרבות איגואנות בטבע גם במרכז ארה”ב).

פירסום: 01/08/2012

גידול איגואנה ירוקה (איגואנה מצויה) בבית יכול להיות מקור להנאה רבה בשל יופיה הרב של הלטאה המרשימה, מגע עור הקר והמחוספס אשר נעים למגע ומשחק והרושם שהיא מותירה על חברים ואורחים. ניתן אף לקחת את האיגואנה לטיול בחוץ או לשאת אותה בידיים.

פירסום: 01/08/2012

חומט (Skink) הוא בן למשפחת החומטיים, משפחה גדולה וענפה של לטאות אוכלות כל, חומטים פעילים במשך היום, יחד עם השממיות מהוות את אחת ממשפחת הלטאות הנפוצות בי

זיקית מצויה
זיקית מצויה
פירסום: 01/08/2012

זיקית מצויה (Chamaeleon), הקרויה גם זיקית מובהקת או זיקית ים תיכונית, היא לטאה הנפוצה ביבשות אירופה, אסיה ואפריקה, באזורים מיוערים או חורשות (אזורים מכוסי שיחים). זהו מין הזיקית היחיד הנפוץ בארץ. אורכה של זיקית מצויה בוגרת כ-20 ס"מ, היא פעילה בשעות היום וניזונה בעיקר בציד חרקים.

מגדיר נחשים
פירסום: 09/08/2012

באמצעות מגדיר נחשים זה ננסה לספר לכם את כל מה שצריך לדעת על נחשים ארסיים ועד רשימת נחשים ארסיים במדינת ישראל.
אם קראתם את הנסיך הקטן, אתם בטח זוכרים את נחש הבריח שבלע פיל ונראה כמו כובע.

נחשים
פירסום: 25/09/2012

נחשים (Snakes) משתייכים למשפחת הזוחלים על אף שהם נבדלים ממרבית בני משפחה זו בשל העדר גפיים מלא.
בקבוצת הנחשים (Serpentes) קיימת חלוקה בסיסית לארבע על-משפחות;

נחש פיתון
פירסום: 25/09/2012

נחשי פיתון (Pythonidae) הם נחשים שאינם ארסיים אשר הורגים את טרפם באמצעות חניקתו למוות.
במרבית המקרים נחשים ממשפחת הפיתונים יתאפיינו במידות גוף גדולות וחוליות קצרות בעמוד השדרה אשר יקלו עליהם בהרג של הטרף על ידי חניקתו.

נחש זעמן
פירסום: 25/09/2012

נחש זעמן (Coluber) הוא שם כולל לנחשים בקבוצת נחשים לא ארסיים הכוללת כארבעים סוגי נחשים ומהווה על-משפחה בקבוצת הנחשים.
תפוצתם של נחשי הזעמן נרחבת מאד והם יכולים להימצא במרבית מדינות העולם.

נחש צפע
פירסום: 25/09/2012

נחש צפע המוכר בארצנו בכינוי נחש צפע ארצישראלי (Viper‏) הוא נחש ארסי ממשפחת הצפעונים. נחשי צפע ארצישראלי נפוצים במדינות לבנון ירדן סוריה וישראל. כאשר בישראל הוא נחשב לנחש הארסי הנפוץ ביותר וגורם למרבית מקרי ההכשה בארץ בכל שנה.

נחש פעמונים
פירסום: 25/09/2012

נחש פעמונים (Rattlesnake) הוא כינוי לנחש הארסי עכסן המשתייך למשפחת הצפעונים. נחש עכסן מפיק צליל רשרוש מאיבר ייעודי בקצה זנבו כאשר הוא חש מאוים ומכאן שמו המוכר כנחש פעמונים.

נחשים בישראל
פירסום: 09/10/2012

נחשים בישראל אינו מראה נדיר כל כך בייחוד בחודשי הקיץ החמים בהם יוצאים הנחשים לצוד. בשטחה של מדינת ישראל ישנם ארבעים ואחת סוגים שונים של נחשים המתחלקים על פני שבע משפחות שונות על פי סוגם. בארץ ניתן למצוא נחשים ארסיים כמו פתן וצפע לצד נחשים שאינם ארסיים כמו זעמן שחור או נחשי חולות.

סוגי זוחלים
פירסום: 10/10/2012

סוגי זוחלים שונים ומשונים ניתן למצוא בטבע כשאר חלקם מסוכנים לאדם וחלקם לא. קבוצת הזוחלים היא קבוצה בה נכללים כששת אלפים וחמש מאות פריטים הנכללים בהגדרה כבעלי חוליות. המונה כששת אלפים וחמש מאות מינים שונים.

צבים
פירסום: 10/10/2012

צבים (Turtles) הם סדרה של זוחלים המונה כמאתיים וחמישים מינים. צבים חיים במים מתוקים, בים וביבשה וגודלם נע בין שמונה סנטימטר לשני מטרים. לצבים שריון נוקשה על גבם וגחונם ומצויים בו פתחים לרגליים, לראש ולזנב. בעת סכנה חלקם מסוגלים להכניס את ראשם ורגליהם לתוך השריון על מנת להתגונן.

סוגי נחשים
פירסום: 12/10/2012

סוגי נחשים רבים ניתן למצוא בטבע, חלקם מסוכנים לאדם וחלקם לא. הנחשים (Serpente) הם תת סדרה בסדרת הקשקשאים השייכת למחלקת הזוחלים. בעולם קיימים כאלפיים ושלוש מאות מיני נחשים הנמצאים בכל היבשות למעט יבשת אנטרקטיקה. ההבדלים בין נחשים לבין יתר הזוחלים הוא היעדר הגפיים.