מכרסמים
מכרסמים
פירסום: 16/05/2012

מכרסמים הם בעלי חיים אשר שייכים למערכה של מיתרניים, למחלקה של יונקים ולסדרה של מכרסמים.

גידול מכרסמים
גידול מכרסמים
פירסום: 16/05/2012

גידול מכרסמים יכולה להיות חוויה נהדרת עבור כל אדם החל מילד שמגדל חיית מחמד בפעם הראשונה בחייו וכלה באדם בוגר שמעוניין להוסיף ארנב, אוגר או שרקן לכלבים וחתולים שלו.

ארנבים
ארנבים
פירסום: 16/05/2012

ארנבים נחשבים לחלק מהיונקים המוצלחים ביותר, ביחס למידת ההתאקלמות שלהם למקומות מגורים חדשים, בייחוד הארנב האירופאי. לפני מספר אלפי שנים מקום משכנו הטבעי של סוגי ארנבים רבים היה בצפון מערב אפריקה ובאיבריה (ספרד ופורטוגל).

ארנב אנגורה
ארנב אנגורה
פירסום: 17/05/2012

ארנב אנגורה שייך לאחד מן הגזעים הקדומים ביותר של ארנבים, ולמעשה תחילה ארנב אנגורה בוית על מנת שיהיה ניתן להשתמש בפרווה שלו.

ארנב ננסי
ארנב ננסי
פירסום: 18/05/2012

ארנב ננסי הוא הארנב הקטן ביותר בצפון אמריקה, והוא נמצא באזורים בהם אפשר למצוא שיחי לענה. ארנבים ננסים נפוצים באזורים הבאים: אורגון, קליפורניה, נבדה, יוטה, איידהו, מונטנה, וויומינג וושינגטון.

אשל עזר מפרט על ארנב ראש אריה
פירסום: 18/05/2012
ארנב ראש אריה הוא אחד מן הגזעים החדשים יותר מבין ארנבים מבויתים אשר קיימים ברחבי העולם. למעשה, הגזע של ארנבי ראש אריה הינו כל כך חדש, עד שהוא עוד לא אושר בצורה רשמית על ידי הארגון האמריקאי של מגדלי הארנבים.
ארנב שמוט אוזניים
פירסום: 18/05/2012
ארנב שמוט אוזניים בדומה למינים שונים של של ארנבים כמו ארנב ננסי לדוגמא , ניחן בזנים שונים של ארנבים בעלי מכנה משותף כולם בעלי אוזן שמוטה.
גרביל
פירסום: 18/05/2012
גרביל (Gerbils) הוא יונק מכרסם אשר ניתן למצוא אותו בעיקר בהודו ובמדינות שונות ברחבי מרכז אסיה, אפריקה והמזרח התיכון. גרבילים החיים במדינות אלה עשויים לחיות במגוון רחב של סביבות מסוגים שונים. 
גרביל החולות
פירסום: 18/05/2012
גרביל חולות הוא גרביל אשר לעומת סוגי גרבילים אחרים הינו קטן יחסית, במיוחד לעומת סוגי גרבילים אשר בדרך כלל משמשים בתור חיות מחמד.אורך גופו של גרביל חולות בוגר לא עולה על 23 סנטימטר. בדרך כלל הזנב של גרביל החולות מהווה יותר מאשר שליש מסך כל אורך גופו.
גרביל החוף
פירסום: 18/05/2012
גרביל החוף הוא גרביל אשר גם אנשים שבקיאים בנושא ויודעים על סוגי גרבילים שונים לא תמיד יידעו לזהות.גרבילי החוף כחושים למראה ובעלי גוף בגודל בינוני. יש לו פרווה ארוכה ויחסית עבה ודחוסה.
אוגרים
פירסום: 18/05/2012
אוגרים הם יונקים בעלי דם חם אשר שייכים למשפחת המכרסמים. הם יצורים אשר ישנים במשך רוב שעות היום ואשר מתחילים להתעורר לפעילות בשעות הלילה. ישנם סוגי אוגרים רבים, אולם לא כל אחד ואחד מאותם סוגי אוגרים משמשים בתור חיות מחמד.
אוגרים סורים
פירסום: 18/05/2012
אוגרים סורים (Syrian Hamster) נחשבים לאחד מהסוגים הנפוצים והאהובים ביותר של אוגרים, והם גם ידועים בתור "אוגרים זהובים". אוגרים סורים הם יונקים מכרסמים אשר שייכים למשפחת האוגריים.
אוגר אנגורה
פירסום: 18/05/2012
אוגר אנגורה אשר יש המכנים אותו אוגר זהוב או אוגר סורי הוא אחד מסוגי האוגרים הנפוצים ביותר בתור חיות מחמד.בדומה לארנב אנגורה אשר חולק איתו את שמו, אוגר אנגורה מפגין לראווה פרווה ארוכה בצורה יוצאת דופן.
סנאי
פירסום: 18/05/2012
סנאי הוא מכרסם יונק אשר שייך למשפחת הסנאיים, משפחה ענפה ביותר בעלת כ-274 מינים שונים בכ-50 סוגי סנאים. משפחת הסנאיים כוללת בתוכה סוגי סנאים רבים, ביניהם סנאי אפור, סנאי זהוב, סנאי מעופף (שוגר) ועוד.
צ'ינצ'ילות
פירסום: 18/05/2012
צ'ינצ'ילות (Chinchillas) מגיעות במקור מהרי האנדים בדרום אמריקה, והם התגלו לראשונה על ידי חוקרים ספרדים במאה השש עשרה.צ'ינצ'לה נקראת אחר האינדיאנים משבט הצ'ינצ'ה, אשר היה זה מנהג בקרבם להרוג צינצילות בשביל מזון.בנוסף על כך, הם השתמשו בפרווה של צינצילות כדי להכין לעצמם בגדי לבוש.