מגדיר נחשים
מגדיר נחשים
פירסום: 09/08/2012

באמצעות מגדיר נחשים זה ננסה לספר לכם את כל מה שצריך לדעת על נחשים ארסיים ועד רשימת נחשים ארסיים במדינת ישראל.
אם קראתם את הנסיך הקטן, אתם בטח זוכרים את נחש הבריח שבלע פיל ונראה כמו כובע.

נחשים
נחשים
פירסום: 25/09/2012

נחשים (Snakes) משתייכים למשפחת הזוחלים על אף שהם נבדלים ממרבית בני משפחה זו בשל העדר גפיים מלא.
בקבוצת הנחשים (Serpentes) קיימת חלוקה בסיסית לארבע על-משפחות;

נחש פיתון
נחש פיתון
פירסום: 25/09/2012

נחשי פיתון (Pythonidae) הם נחשים שאינם ארסיים אשר הורגים את טרפם באמצעות חניקתו למוות.
במרבית המקרים נחשים ממשפחת הפיתונים יתאפיינו במידות גוף גדולות וחוליות קצרות בעמוד השדרה אשר יקלו עליהם בהרג של הטרף על ידי חניקתו.

נחש זעמן
נחש זעמן
פירסום: 25/09/2012

נחש זעמן (Coluber) הוא שם כולל לנחשים בקבוצת נחשים לא ארסיים הכוללת כארבעים סוגי נחשים ומהווה על-משפחה בקבוצת הנחשים.
תפוצתם של נחשי הזעמן נרחבת מאד והם יכולים להימצא במרבית מדינות העולם.

נחש צפע
נחש צפע
פירסום: 25/09/2012

נחש צפע המוכר בארצנו בכינוי נחש צפע ארצישראלי (Viper‏) הוא נחש ארסי ממשפחת הצפעונים. נחשי צפע ארצישראלי נפוצים במדינות לבנון ירדן סוריה וישראל. כאשר בישראל הוא נחשב לנחש הארסי הנפוץ ביותר וגורם למרבית מקרי ההכשה בארץ בכל שנה.

נחש פעמונים
פירסום: 25/09/2012
נחש פעמונים (Rattlesnake) הוא כינוי לנחש הארסי עכסן המשתייך למשפחת הצפעונים. נחש עכסן מפיק צליל רשרוש מאיבר ייעודי בקצה זנבו כאשר הוא חש מאוים ומכאן שמו המוכר כנחש פעמונים.
נחשים בישראל
פירסום: 09/10/2012
נחשים בישראל אינו מראה נדיר כל כך בייחוד בחודשי הקיץ החמים בהם יוצאים הנחשים לצוד. בשטחה של מדינת ישראל ישנם ארבעים ואחת סוגים שונים של נחשים המתחלקים על פני שבע משפחות שונות על פי סוגם. בארץ ניתן למצוא נחשים ארסיים כמו פתן וצפע לצד נחשים שאינם ארסיים כמו זעמן שחור או נחשי חולות.
סוגי נחשים
פירסום: 12/10/2012
סוגי נחשים רבים ניתן למצוא בטבע, חלקם מסוכנים לאדם וחלקם לא. הנחשים (Serpente) הם תת סדרה בסדרת הקשקשאים השייכת למחלקת הזוחלים. בעולם קיימים כאלפיים ושלוש מאות מיני נחשים הנמצאים בכל היבשות למעט יבשת אנטרקטיקה. ההבדלים בין נחשים לבין יתר הזוחלים הוא היעדר הגפיים.
נחש חנק
פירסום: 18/10/2012
נחש חנק הוא למעשה נחש לא ארסי אשר הורג את טרפו באמצעות חניקתו. קיימים מינים רבים של נחשי חנק ואלו מתחלקים בין משפחות הנחשים השונות.
נשל נחש
פירסום: 18/10/2012
נשל נחש הוא תוצאה של השלת העור המת אצל נחשים, תהליך אשר נקרא ״התנשלות״, כאשר משילים הנחשים את עורם העשוי קשקשים מחומר קרני כמה פעמים בשנה. תהליך השלת העור אינו ייחודי לנחשים ומתקיים אצל כל הזוחלים ואף אצל חלק מהחרקים, תולעים ודו-חיים.
לכידת נחשים
פירסום: 18/10/2012
לכידת נחשים היא פעולה שלא מומלץ לבצע אם אין בידכם את הידע והניסיון הנדרש.  אסור בתכלית האיסור ללכוד נחש באופן עצמאי, במידה והתגלה קיומו של נחש בתוך הבית או בגינה יש להזמין איש מקצוע המתמחה בלכידת נחשים ולהתרחק מהאזור. במידה ונתקלים בנחש בטבע יש להתרחק מהאזור ולהניח לנחש.
זוחלים למכירה
פירסום: 21/10/2012
זוחלים למכירה ניתן למצוא בחנויות חיות המתמחות בחיות אקזוטיות, בחנויות זוחלים ובלוחות חיות ברחבי האינטרנט. ישנו מגוון רחב של זוחלים אשר ניתן לקנות ולגדל בבית בקלות בעזרת הציוד והתנאים המתאימים.
נחש פתן
פירסום: 24/10/2012
נחש פתן (Constrictor) נחשב לאחד הנחשים המסוכנים הקיימים בעולם כיום. ישנם סוגים רבים של פתנים כאשר המוכרים יותר הם הקוברה, הטייפון והממבה. ישנם כמאתיים ושבעים סוגים של נחשי פתן כאשר כמאתיים ועשרים סוגים חיים על פני האדמה במקומות צחיחים ומדבריים  ואילו החמישים הנותרים חיים במים.
וטרינר זוחלים
פירסום: 11/11/2012
וטרינר זוחלים (Reptile veterinarian) הוא למעשה וטרינר רגיל בעל התמחות ספציפית במינים השונים של משפחת הזוחלים. בכדי להיכנס תחת ההגדרה של וטרינר זוחלים על הווטרינר להיות בקיא בפיזיולוגיה ובמחלות הייחודיות למשפחת הזוחלים.